CNN Prima News televize

televize

Výpis příspěvků ke štítku „televize“

Přehlednější a srozumitelnější. CNN Prima NEWS představila nový design grafiky zpravodajství

V neděli 18. února představila CNN Prima NEWS vysílání v nové podobě. Grafický upgrade zpravodajských pořadů se dotkl HLAVNÍCH ZPRÁV, kontinuálního zpravodajství, SPORTU i POČASÍ a nabídl nové pojetí studia, včetně znělek jednotlivých pořadů. Grafické změny ladil ve spolupráci s redakcí i americkou CNN tým vedoucího grafického oddělení Petra Závorky několik měsíců s důrazem na maximální přehlednost a aktuální trendy ve světě televizního zpravodajství.

Vzácná díla za miliardu v ohrožení? Zabijte Assangeho a zničím i Picassa, hrozí ruský umělec

Ruský exilový umělec Andrej Molodkin hrozí zničením hned několika výtvarných děl slavných autorů. Má jít například o obrazy Pabla Picassa, Andyho Warhola či Rembrandta. Molodkin tvrdí, že díla, která drží v sejfu, mají mít hodnotu 45 milionů dolarů (více než miliardu korun). K činu se neodhodlá pouze v případě, že bude pravidelně dostávat potvrzení, že známý internetový aktivista a zakladatel WikiLeaks Julian Assange, který sedí v britském vězení a čelí vydání do USA, je stále naživu.

Studie: ČR má nízké koncesionářské poplatky. Jejich zrušení ale nezávislost média moc neohrozí

Češi platí čtvrté nejnižší koncesionářské poplatky veřejnoprávním médiím mezi evropskými státy, kde se stále vybírají. S takovým zjištěním přišla společnost Datarun ve své studii pojmenované „Veřejnoprávní média v Evropě – inspirace změnou“. Podle spoluautorů Vladimíra Piskáčka a Michala Půra vnímají diváci debatu o této problematice stále zkresleně. Neplatí prý třeba, že pokud by se poplatky zrušily, výrazně by to ohrozilo nezávislost média. Dokument připomněl i další mýty. Upozornil, že ač se podmínky ve zpravodajství mění, zákony zůstávají od 90. let minulého století stejné.

Vydavatelé zakládají kolektivního správce. Bude hájit jejich práva

Zastupovat české vydavatele zejména vůči velkým on-line platformám bude nové sdružení, které v úterý založilo 17 českých mediálních společností s názvem Správce licenčních práv vydavatelů, z.s. (SLPV). Cílem kolektivního správce je hájit práva vydavatelů vůči uživatelům jejich obsahu, mezi které patří zejména velké technologické platformy, vyhledávače, sociální sítě a služby monitoringu tisku.

Chaos v Ekvádoru. Do živého vysílání televize vnikli ozbrojenci se samopaly, novináře zbili

Aktualizováno

Do živého vysílání ekvádorské státní televize TC v úterý večer SEČ vnikli ozbrojenci, kteří mířili zbraněmi na moderátory. Policie podle místních médií po téměř dvou hodinách informovala, že v sídle televize zadržela 13 lidí. Země zažívá v posledních hodinách vlnu násilí, výbuchy a únosy policistů. V Ekvádoru platí mimořádný stav a zákaz nočního vycházení. Úřady opatření zavedly kvůli tomu, že z vězení uprchl šéf gangu Los Choneros Adolf Macías, který je známý pod přezdívkou Fito.

Balák stáhl žalobu. Z vily v Lánech, pronajaté za pár tisíc, se odstěhoval

Bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák stáhl žalobu proti výpovědi z pronájmu v lánské vile. Soudu oznámil, že jeho nájem v objektu skončil. Uvedla to televize Nova, které to řekl soudce Pavel Mydla z rakovnického okresního soudu. Podle Novy se Balák z vily vystěhoval zhruba před dvěma týdny, televizi to potvrdili bývalí Balákovi sousedé. Soudy Baláka v minulosti pravomocně odsoudily v kauze prodeje kamene z Lánské obory a v případu ovlivňování jiné zakázky v oboře, v němž mu ale tehdejší prezident Miloš Zeman udělil milost.

KVÍZ: Jak znáte českou pohádku Dařbuján a Pandrhola s Jiřím Sovákem v hlavní roli?

Pohádka Dařbuján a Pandrhola režiséra Martina Friče měla premiéru v roce 1960, ale dodnes se u televizních diváků těší velké oblibě. Přispělo k tomu i vynikající herecké obsazení v čele s Jiřím Sovákem, Rudolfem Hrušínským nebo Václavem Lohniským. Letos ji na Štědrý den vysílá TV Prima od 17:55. Jak slavnou pohádku znáte? Otestujte své znalosti v našem kvízu.