Zbil a okradl dívku v Jihlavě, muži hrozil nožem. 13letého delikventa dopadli s pomocí psa
Třináctiletý chlapec v sobotu v Jihlavě zbil a oloupil osmnáctiletou dívku. (Ilustrační foto) Zdroj: CNN Prima NEWS
Třináctiletý chlapec v sobotu v Jihlavě zbil a oloupil osmnáctiletou dívku, podnapilému muži hrozil nožem. Policie ho zadržela a předala zpět do zařízení pro mládež, ze kterého v první polovině května utekl. Informovala o tom mluvčí policie Jana Kroutilová.
S dívkou chlapec po 22:00 v Hradební ulici nejdřív konverzoval, pak na ni zaútočil. „Dívce se snažil vytrhnout kabelku, smýkal s ní po zemi a kopal do ní. Když se kabelky nakonec zmocnil, dal se na útěk,“ uvedla Kroutilová.
ČTĚTE TAKÉ: Dětské pacientky si zubař z Ústecka dosazoval do porna. Využíval fotky z ordinace, léčí dál
Dívka byla zraněná, ale nepotřebovala okamžitou lékařskou pomoc. Hoch ji připravil o věci v hodnotě přes 10 000 korun. Otřesená dívka pak s pomocí blízkých útok oznámila policii, které se mladíka podařilo dopadnout asi dvě hodiny po půlnoci v Brněnské ulici. Využila k tomu i služebního psa.
Zadržený mladík odmítl spolupracovat. „Na Jihlavu nemá přímé osobní vazby a to, že do města zamířil, bylo pravděpodobně náhodné. Následně byl mladík předán příslušnému zařízení pro mládež,“ uvedla Kroutilová.
Později policisté zjistili, že si chlapec vyhlédl i opilého osmačtyřicetiletého muže, kterého také oloupil. Hrozil mu přitom nožem. Muž ale incident na policii neohlásil.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nouzové přistání v Havlíčkově Brodě. Pilot zavadil o čerpací stanici a dosedl na silnici