reklama

The New York Times, BBC nebo The Guardian. Svět hovoří o odchodu Jiřího Menzela

O úmrtí velkého českého režiséra Jiřího Menzela se ihned rozepsala většina světových médií. Britská BBC či The Guardian, americký The New York Times nebo Hollywood Reporter i polská TVN24 a mnozí další. Zmiňují Oscara, Ostře sledované vlaky i Vesničku mou střediskovou.

reklama

„Jiří Menzel, český režisér, který vyhrál v roce 1966 Oscara za cizojazyčný film Ostře sledované vlaky, zemřel,“ informoval například prestižní Hollywood Reporter soustředící se na dění z Hollywoodu.

O úmrtí Jiřího Menzela informovala také přední zahraniční média a světové agentury jako například Reuters, The New York Times, The Guardian, BBC

„V sobotu zemřel držitel Oscara za film Ostře sledované vlaky Jiří Menzel. O jeho smrti informovala na sociálních médiích v neděli večer jeho žena Olga Menzelová,“ uvedla na Twitteru polská TVN24.

„RIP Menzel. Ostře sledované vlaky jsou nadčasové,“ uvedl anglický herec a režisér Alex Winter.

„RIP Jiří Menzel. Byl to vzácný Čech Nové vlny, který nešel do Hollywoodu, ale zůstal doma, aby bojoval dobrý boj. OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY jsou jedním z klíčových filmů poloviny 60. let, odvážný zlom do té doby průměrného, nacionalistického, zpátečnického českého filmu,“ uvedl filmový kritik Robert Koehler.

„Smutné slyšet o tom, že Jiří Menzel odešel. Český režisér zažil dlouhou kariéru, která odstartovala už v 60. letech. Dvě z jeho nejoblíbenějších děl jsou oscarové OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY (1966) a na Oscara nominovaná VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ (1985). RIP,“ uvedl filmový kritik pendlující mezi Los Angeles a Mexikem Carlos Aguilar.

O odchodu českého velikána informoval na svém webu také americký filmový týdeník Variety. „Jiří Menzel, oscarový český režisér, zemřel v 82 letech,“ informoval na Twitteru.

Tagy:

Hlavní zprávy

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum
360°

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama