reklama

The New York Times, BBC nebo The Guardian. Svět hovoří o odchodu Jiřího Menzela

O úmrtí velkého českého režiséra Jiřího Menzela se ihned rozepsala většina světových médií. Britská BBC či The Guardian, americký The New York Times nebo Hollywood Reporter i polská TVN24 a mnozí další. Zmiňují Oscara, Ostře sledované vlaky i Vesničku mou střediskovou.

reklama

„Jiří Menzel, český režisér, který vyhrál v roce 1966 Oscara za cizojazyčný film Ostře sledované vlaky, zemřel,“ informoval například prestižní Hollywood Reporter soustředící se na dění z Hollywoodu.

O úmrtí Jiřího Menzela informovala také přední zahraniční média a světové agentury jako například Reuters, The New York Times, The Guardian, BBC

„V sobotu zemřel držitel Oscara za film Ostře sledované vlaky Jiří Menzel. O jeho smrti informovala na sociálních médiích v neděli večer jeho žena Olga Menzelová,“ uvedla na Twitteru polská TVN24.

„RIP Menzel. Ostře sledované vlaky jsou nadčasové,“ uvedl anglický herec a režisér Alex Winter.

„RIP Jiří Menzel. Byl to vzácný Čech Nové vlny, který nešel do Hollywoodu, ale zůstal doma, aby bojoval dobrý boj. OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY jsou jedním z klíčových filmů poloviny 60. let, odvážný zlom do té doby průměrného, nacionalistického, zpátečnického českého filmu,“ uvedl filmový kritik Robert Koehler.

„Smutné slyšet o tom, že Jiří Menzel odešel. Český režisér zažil dlouhou kariéru, která odstartovala už v 60. letech. Dvě z jeho nejoblíbenějších děl jsou oscarové OSTŘE SLEDOVANÉ VLAKY (1966) a na Oscara nominovaná VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ (1985). RIP,“ uvedl filmový kritik pendlující mezi Los Angeles a Mexikem Carlos Aguilar.

O odchodu českého velikána informoval na svém webu také americký filmový týdeník Variety. „Jiří Menzel, oscarový český režisér, zemřel v 82 letech,“ informoval na Twitteru.

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou

Ačkoliv Roman Prymula (za ANO) stále zůstává ministrem zdravotnictví, vicepremiér Jan Hamáček a předseda ČSSD i tak považuje situaci za vyřešenou. Příslib řešení mu v tuto chvíli stačí a ze slov premiéra Andreje Babiše (ANO) soudí, že Zeman příští čtvrtek nového ministra jmenuje. Na odchod z vlády, kterým ČSSD při neodvolání Prymuly hrozila, tak zatím podle něj není čas.

Vláda

Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Český premiér Andrej Babiš (ANO) si není jistý, zda prezident Miloš Zeman přijme jeho odvolání ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Uvedl to v sobotním rozhovoru pro Právo s tím, že mu Zeman řekl, že výměna není úplně vhodná. Babišovo rozhodnutí ale prý akceptuje. Návrh na odvolání podal premiér poté, co Prymula po aféře kvůli porušování vládních opatření proti šíření koronaviru odmítl na post v čele rezortu rezignovat.

reklama
Vondráček: Kamenování Prymuly a Faltýnka se nezúčastním. Lidé vycítili jejich krev
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama