reklama

Oscar

Výpis příspěvků ke štítku „Oscar“

Móda z Oscarů: Na červeném koberci se ukázala i Češka. Kdo se s róbou trefil a kdo ne?

Slavné hollywoodské hvězdy po měsících vyměnily tepláky a mikiny a oblékly úchvatné róby. Na předání Oscarů se v neděli po červeném koberci prošla známá jména jako Brad Pitt, Margot Robbieová nebo Reese Witherspoonová. A mezi pozvanými byla také modelka českého původu Pavlína Pořízková, která se konečně ukázala s novým partnerem – scenáristou Aaronem Sorkinem.

Letošní Oscaři se zaměří na téma pandemie. Co bude kvůli koronaviru jinak?

V noci z neděle na pondělí začne v Los Angeles 93. ročník udílení cen americké Akademie filmového umění. Kvůli pandemii covidu se letošní ceremoniál koná téměř o dva měsíce později, než bylo původně plánováno. Koronavirus rovněž poznamenal samotné slavnostní udílení, které bude poprvé na dvou místech zároveň. Letošní ročník je podle médií význačný rovněž různorodostí nominovaných filmařů.

Nejvíce oscarových nominací získal Mank, o cenu za nejlepší režii poprvé bojují ženy

Aktualizováno

S největším počtem nominací jde do letošního boje o ceny americké Akademie filmového umění a věd snímek o Hollywoodu 30. let minulého století. Životopisné drama Mank z dílny režiséra Davida Finchera se bude o Oscara ucházet v deseti kategoriích včetně té pro nejlepší film a nejlepší režii. Mezi pětici režisérů nominovaných na ocenění se poprvé dostaly dvě ženy, informuje agentura AP.

Mám heslo, že krize je šance. Platí i pro dnešní dobu, řekla režisérka Třeštíková

V lednu měly premiéru její dva dokumenty – Karolína a Ester. Natočila přes 40 dokumentárních filmů. Posunula význam termínu časosběrný dokument. Sledovala manželské dvojice, silné ženy, i lidi na okraji společnosti. Byla ministryní kultury. Režisérka, dokumentaristka a pedagožka Helena Třeštíková v pořadu K věci uvedla, že se v životě řídí heslem „Krize je šance“, které velmi platí i pro dnešní dobu.

Zemřel herec Christopher Plummer, nejstarší držitel Oscara

Christopher Plummer, kanadský herec a držitel Oscara, zemřel v pátek ve věku 91 let. S odvoláním na jeho manažera o tom informovala agentura AP. Plummer získal v roce 2012 Oscara za film Začátky a stal se tehdy nejstarším hercem, který kdy ocenění americké filmové akademie dostal. Známý je také rolí kapitána von Trappa v muzikálu Za zvuků hudby z roku 1965.

reklama