CNN Prima News Tim Cook

Tim Cook

Výpis příspěvků ke štítku „Tim Cook“

Šílený výkon, skvělá výdrž, ale žádné překvapení. Podívejte se na nové MacBooky od Applu

Dva modely, tři výkonné „mozky“ a žádné překvapení. Technologický gigant Apple představil novou řadu výkonných MacBooků Pro, která se může chlubit zbrusu novými čipy M3. Ty ve srovnání s předchůdci servírují nejen výrazně vyšší výkon, ale také nižší spotřebu – baterie vydrží až 22 hodin. Žádných výraznějších novinek či inovací se ale technologičtí nadšenci nedočkali, což nejspíše zklame nejednoho fanouška zařízení z dílen nakousnutého jablka. Macbooky půjdou do prodeje už příští týden, nejlevnější model začíná na 50 tisících korunách – ovšem s poněkud směšnými 8 GB sdílené paměti. Kdo bude chtít více, pořádně si připlatí.

CNN: Apple by rád opustil Čínu. Kvůli nestabilitě, politice nulového covidu i Tchaj-wanu

Společnost Apple a Čína jsou nerozlučně spjaty už téměř dvě desetiletí. Nejlidnatější země světa se podílí nejen na výrobě drtivé většiny produktů Applu, ale také na značné části prodeje. Pro technologického giganta ale začíná být setrvání v Číně čím dál tím méně výhodné. Poškozují ho čínské covidové restrikce i eskalace situace okolo Tchaj-wanu, informuje web CNN.

iPhone 12: Čtyři velikosti, 5G sítě a cena od 21 tisíc. Nový mobil od Applu přichází

Šéf Applu Tim Cook představí v úterý 13. října nový model mobilního telefonu s nakousnutým jablkem ve znaku. Recenzenti nešetří superlativy. Nový iPhone 12 se totiž představí hned ve čtyřech velikostech, se slušnou výbavou i v přijatelném cenovém rozmezí. Radost kazí snad jen to, že neukáže všechno, co umí. Uvedení nového telefonu firmy Apple můžete sledovat živě od 19 hodin na odkazu v článku.

Apple, Facebook, Google jsou pod stále větším tlakem médií. Ta chtějí více peněz za obsah

Technologičtí giganti Apple, Facebook či Google čelí tlaku mediálních společností, které chtějí dosáhnout lepších podmínek. Sdružení Digital Content Next (DCN), jehož členem je například list The New York Times, se obrátilo na Apple s žádostí, aby si bral menší podíl za zprostředkování digitálního předplatného. Google se dostal do sporu s australským regulačním úřadem, který si přeje, aby vyhledávač platil za zpravodajský obsah.