reklama

titul

Výpis příspěvků ke štítku „titul“

GALERIE: Neapol velkolepě odhalila sochu Maradony. Pomůže Argentinec ke třetímu titulu?

30. listopadu 2021 06:44

Italská Neapol vzdala další poctu své fotbalové legendě Diegu Maradonovi. Rok po jeho smrti odhalil klub na svém stadionu sochu světového šampiona z roku 1986. Maradona dotáhl Neapol v letech 1987 a 1990 k jediným dvěma titulům v italské lize. Je otázkou, zda jeho „přítomnost“ nepomůže i ke třetímu. Neapol zatím italskou ligu vede.

Meghan byla směšná, rozčílil se její otec. Trvá na tom, aby jí odebrali šlechtický titul

22. listopadu 2021 17:19

Meghan Markleová si v posledních dnech vysloužila kritiku hned dvakrát. Poprvé, když se na televizních obrazovkách během slavnostního galavečera s názvem Pozdrav svobodě (Salute to Freedom), na němž se předávala vojenská vyznamenání, objevil její královský titul před titulem jejího manžela, prince Harryho. Podruhé čelila silné kritice, když vystoupila v televizní show americké moderátorky Ellen DeGeneresové. Podle jejího otce Thomase Marklea by jí měli za její trapné vystoupení šlechtický titul odebrat.

Boxer Fury dál vládne těžké váze. Wildera knockoutoval brutálním hákem

10. října 2021 08:39

Britský boxer Tyson Fury obhájil titul profesionálního mistra světa těžké váhy. V Las Vegas porazil Deontaye Wildera díky k. o. v 11. kole a i ve třetím vzájemném duelu s americkým rivalem zůstal neporažen. V prosinci 1998 jejich souboj neměl vítěze a Wilder tehdy mistrovský pás uhájil, vloni v únoru už Fury Američana jasně předčil a stal se šampionem.

Příběh jako z pohádky. Japonská princezna se vzdá milionů i titulu, vezme si spolužáka

29. září 2021 18:39

Princezna Mako, vnučka bývalého císaře Akihita, brzy opustí japonskou císařskou rodinu. Chce se totiž provdat za muže prostého původu jménem Kei Komuro, se kterým se seznámila na vysoké škole. Kvůli kontroverznímu vztahu se Mako dokonce vzdá příspěvku ve výši 150 milionů jenů (30 milionů korun), který by měla normálně dostat výměnou za ztrátu postavení.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

16. září 2021 05:39

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

Češi odehráli skvělé Euro 1996, ve finále jsme se s nimi nadřeli, vzpomíná Helmer

30. června 2021 15:23

Před 25 roky dosáhl svého největšího sportovního úspěchu. Stal se fotbalovým mistrem Evropy. Německý obránce Thomas Helmer, který se proslavil v Borussii Dortmund a Bayernu Mnichov, naservíroval 30. června ve finále Eura 1996 v londýnském Wembley dlouhou přihrávku, po níž padl rozhodující Zlatý gól. Němci brali zlato, Čechům zůstalo stříbro.

„Hloupý“ hrabě Archie. Harry a Meghan odmítli titul pro syna, obávají se šikany

29. června 2021 00:19

Dvouletý syn prince Harryho a jeho manželky Meghan se v budoucnu nejspíše nedočká žádného formálního oslovení v tradicích britské monarchie. Podle zdrojů deníku The Telegraph se rodiče pro svého nejstaršího potomka Archieho zřekli titulu hrabě z Dumbartonu. A důvod? Oslovení obsahuje anglické slovo „dumb“, což v překladu znamená „hloupý“. Archie by prý mohl být terčem posměšků nebo šikany.

Meghan krotí Harryho, bojí se ztráty titulu vévodkyně a „PR katastrofy“, míní expert

2. června 2021 13:08

Ačkoliv vévodkyně Meghan s princem Harrym po takzvaném Megxitu již patnáct měsíců neplní oficiální povinnosti členů britské královské rodiny, je bývalá herečka údajně odhodlána udržet si nadále titul vévodkyně ze Sussexu. Meghan se podle zasvěcené osoby obává, že ztráta titulu, který jí byl udělen po svatbě s Harrym, by byla „z hlediska PR katastrofou“. Informoval o tom web Daily Mirror.

reklama