CNN Prima News toaleta

toaleta

Výpis příspěvků ke štítku „toaleta“

Mrzli, hladověli, močili do kelímků. Stovky cestujících uvízly na hodiny ve vlaku u Eurotunelu

Sedm stovek cestujících strávilo ve čtvrtek sedm hodin v zastaveném nefunkčním vlaku, který je měl dovézt z Londýna do Amsterdamu. Během čekání nefungovaly toalety a cestující neměli čím zahnat hlad či žízeň, píše web stanice BBC. Společnost Eurostar uvedla, že vlak nakonec po odstranění závady zamířil zpět do Londýna, kde pro všechny připravila občerstvení.

Zabijeme úplně každého. Izrael zveřejnil záběry, jak bojovník Hamásu pálil do mobilních toalet

Teroristům z Hamásu je úplně jedno, koho zabíjí. Takto o radikální palestinské organizaci mluví Izraelské obranné síly (IDF). Své tvrzení dokládají videem z masakru na hudebním festivalu Supernova. Jeden z ozbrojenců metodicky pálil do řady mobilních toalet, aby zastřelil každého civilistu, který se v kabinkách mohl hypoteticky schovávat. V důsledku bezprecedentního útoku ze 7. října pokračuje izraelská odveta v Pásmu Gazy – namířená právě proti Hamásu.

Sparta a Slavia těžce pykají za vyhecované derby. Za požár na toaletách i vulgární choreo

Fotbalová Sparta dostala za výtržnosti fanoušků v zářijovém ligovém derby v Edenu rekordní pokutu 600 tisíc korun. Domácí Slavia musí za nevhodné chování příznivců a nezvládnutí povinností pořadatelské služby zaplatit 400 tisíc korun. O vysokých trestech pro pražské kluby informovala v komuniké po dnešním zasedání disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Spojené toalety a paragraf na mytí nočníků. Poslankyně se hádaly o hygieně na školách

Vyhláška, která je nyní na stole a je před schválením, snižuje hygienické nároky na školách. Zrušilo se například stanovení minimálního počtu toalet na počet žáků nebo povinnost mít oddělené toalety pro dívky a chlapce. Ve speciálu Zpátky do školy na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Jana Berkovcová (ANO). Renáta Zajíčková (ODS) se vůči jejím slovům rázně ohradila. „Hygienická vyhláška prochází vyčištěním od plevelu, který se tam za roky dostal,“ zdůraznila. Zmínila například, že jsou v původní vyhlášce paragrafy z roku 1960, které určují, jak teplou vodou se mají zalévat květiny nebo mýt nočníky.

Menstruační pomůcky by mohly být zdarma. Kocmanová popsala, jak by to v praxi vypadalo

Menstruační chudoba se týká i Češek, o to více v době krize, říká pirátská poslankyně Klára Kocmanová. Zasazuje se proto o pilotní projekt, který by se mohl aplikovat i plošně. V praxi by hygienické pomůcky pro ženy byly zdarma k dispozici na toaletách úřadů či jiných veřejných budov. Tabuizované téma chce připomínat i poslancům a sama dodává, že by prospělo, kdyby i na půdě Sněmovny zasedlo více žen.

Svědectví z cesty do Moskvy: Hlad a hodiny čekání na hranici. Rusko se ale tváří, že válka není

Překročit hranice do Ruska není v současné situaci nic snadného, na vlastní kůži se o tom přesvědčili Jaroslav D. se svou ženou původem z Ruska, kteří museli zemi navštívit z osobních důvodů. Na hranici strávili 33 hodin, kdy bylo komplikované si například vůbec odskočit na toaletu. Naopak život v samotném Rusku nenapovídá, že je země zapojena do krvavého válečného konfliktu. Jaroslav se svěřil redakci CNN Prima NEWS se svými postřehy.

Obytným vozem po Česku? Radost z cestování a pohodlí s minimem starostí

Cestování karavanem v 21. století je absolutní pohoda. Stačí řidičský průkaz skupiny B. Kamkoli se pohnete, máte na dosah vše, co můžete potřebovat, a nemusíte si zvykat na hlučné sousedy ve vedlejším pokoji. Sprchu i toaletu máte vždy po ruce. Výčet výhod by mohl být mnohem delší. Je ale potřeba také poukázat na fakt, že všechno to pohodlí s sebou nese i nějakou tu povinnost. Pochopitelně je potřeba dobíjet energii, doplňovat čistou vodu a naopak zase vypouštět tu použitou. Koho zajímá praktická stránka cestování v obytňáku, ten ať čte dál.