CNN Prima News toaleta

toaleta

Výpis příspěvků ke štítku „toaleta“

Obytným vozem po Česku? Radost z cestování a pohodlí s minimem starostí

14. října 2022 12:58

Cestování karavanem v 21. století je absolutní pohoda. Stačí řidičský průkaz skupiny B. Kamkoli se pohnete, máte na dosah vše, co můžete potřebovat, a nemusíte si zvykat na hlučné sousedy ve vedlejším pokoji. Sprchu i toaletu máte vždy po ruce. Výčet výhod by mohl být mnohem delší. Je ale potřeba také poukázat na fakt, že všechno to pohodlí s sebou nese i nějakou tu povinnost. Pochopitelně je potřeba dobíjet energii, doplňovat čistou vodu a naopak zase vypouštět tu použitou. Koho zajímá praktická stránka cestování v obytňáku, ten ať čte dál.

Holomráz na toaletách? Válkovo ministerstvo navrhuje snížení minimální teploty pro práci

24. září 2022 07:18

Ministerstvo zdravotnictví navrhuje v reakci na energetickou krizi snížení minimálních povolených teplot v pracovním prostředí. Návrh změny nařízení o ochraně zdraví při práci v pondělí projedná vláda. Například pro řidiče, pracovníky montážních linek nebo pokladní by měla teplota klesnout ze současných 18 na 16 stupňů Celsia. V šatnách by měla klesnout z 20 na 18 stupňů, v umývárnách z 22 na 19 stupňů, ve sprchách z 25 na 19 stupňů a na záchodech z 18 na 15 stupňů.

Roztrhat a spláchnout. Trump se měl podivným způsobem zbavovat prezidentských dokumentů

10. srpna 2022 00:33

Reportérka The New York Times a spolupracovnice CNN Maggie Habermanová chystá knihu „Confidence Man“ (lze přeložit jako Muž sebevědomí), která pojednává o Donaldu Trumpovi. Právě autorka publikace zveřejnila snímky, které mají zachycovat dokument, jenž zničil sám bývalý americký prezident. Ručně psané zápisky měl roztrhat a hodit do záchodu, a ne jednou.

Inkontinence trápí nemalou část lidí. Moderní léčba je umí vrátit do běžného života

26. června 2022 16:19

Potíže s inkontinencí jsou tématem, o kterém se lidé stydí mluvit a často své problémy skrývají. Inkontinence se netýká pouze úniku moči, ale také stolice. Lékaři dnes dokážou většině těchto pacientů pomoci. Díky moderní technologii se pak mohou vrátit zpět do běžného života, aniž by byli nuceni neustále hledat toaletu. Na tuto skutečnost poukazuje Světový týden inkontinence, který připadá na 20. až 26. června. K tématu inkontinence se pro CNN Prima NEWS vyjádřili dva odborníci.

Veřejně přístupné toalety v pražských hospodách? Slušné pouštíme, tvrdí restauratér

11. května 2022 08:41

V hlavním městě není dostatek veřejných toalet a lidé to pociťují, stěžoval si v pořadu 360° starosta Prahy 7 Jan Čižinský, jenž je zároveň pražským zastupitelem. Pražské restauratéry už před několika dny skrze média požádal, aby své toalety zpřístupnili veřejnosti. Podle zástupce restauratérů v Asociaci malých a středních podniků Luboše Kastnera jde však pouze o politické téma. Když někdo od „odskočení“ požádá, restauratéři ho neodmítnou.

Kanadský parlament řešil bizarní problém. Poslanec se na zasedání připojil z WC

11. května 2022 06:16

Kanadský parlament řešil neobvyklý problém s poslancem, který se k on-line zasedání připojil ve chvíli, kdy používal toaletu. Jeho kolegové pojali podezření koncem minulého týdne, kdy na kameře viděli záběr dlaždiček nápadně připomínající WC v parlamentní budově. Zákonodárce za vládnoucí liberály Shafqat Ali se později k porušení etikety přiznal a omluvil se za „chybu v úsudku“. Napsal o tom list The Guardian.

Víme, kde bydlíš: Školu v Bílině terorizují problémové děti. Učitele i žáky hlídá ochranka

4. května 2022 11:14

Situace na základní škole Za Chlumem v Bílině je natolik vážná, že ředitelka musela najmout pracovníky bezpečnostní agentury. Ti dohlížejí na bezpečnost žáků, ale i pedagogů, které ohrožuje přibližně 30 těžko zvladatelných školáků. Že je situace ve škole extrémní, připustil i ministr školství Petr Gazdík (STAN) a chystá se na inspekci.

Koš jako záchod i únik v pohřebním voze. Uprchlíci popsali otřesné podmínky v Mariupolu

2. května 2022 16:44

Lidé, jimž se o víkendu podařilo uprchnout ze zdevastovaného Mariupolu, popisují týdny strádání a bombardování. Nedovedete si představit, čím jsme si prošli –⁠ byl to teror, řekla agentuře Reuters Natalija Usmanovová poté, co ji o víkendu evakuovali z úkrytu v železárnách a ocelárnách Azovstal. Další žena, které se povedlo dostat z poničeného města jiným způsobem, agentuře AP řekla, že nad hutním areálem viděla rakety a mračna kouře.

Kde si v Liberci zdarma odskočit na toaletu? Díky samolepce na podnicích poznáte, kam můžete

23. dubna 2022 23:15

Severočeský Liberec přišel s originálním nápadem, jak vyřešit nedostatek veřejných toalet ve městě. Restaurace, kavárny nebo hospody v centru města vybaví samolepkou, která umožní kolemjdoucím zdarma si odskočit, i když právě nebudou hosty daného podniku. Radnice chce provozovatele motivovat i tím, že jim odpustí nájem za předzahrádky.