reklama

Tohle autíčko není hračka. Má benzinový motor a stojí více než Škoda Fabia

/ fotografií

Motokára ve tvaru dobového Porsche 911 vznikla na začátku 80. let. Pohání ji motor Hondy, řadí se dvoustupňovou převodovkou. Jede až 25 km/h. Nyní je na prodej za 14 900 eur, tedy asi za 390 tisíc korun.

reklama

Pojízdná autíčka ve tvaru skutečných sportovních vozů nebo SUV jsou mezi dětmi a jejich rodiči velmi populární. Téměř 40 let staré Porsche 911 Junior ale rozhodně není příkladem obyčejné hračky. I když je převlečené za klasický model automobilky ze Zuffenhausenu, jde o pravověrnou motokáru, se kterou se lze vydat třeba i na okruh.

Pod zádí maličkého porsche se totiž neukrývá elektromotor, ale plnohodnotná benzinová jednotka Honda. Jde o čtyřtaktní jednoválec o objemu 83 ccm, který produkuje výkon 1,6 kW, tedy 2,2 koně. Pohání zadní kola přes dvoustupňovou manuální převodovkou vybavenou i zpátečkou.

Kabina je pečlivě zpracovaná. Vpravo vidíte páku manuální převodovky.
Kabina je pečlivě zpracovaná. Vpravo vidíte páku manuální převodovky.
Zdroj: Elfer Sport

Maximální rychlost slušivě střižené motokáry je 25 km/h, ale podle prodejce ji lze regulovat. Každopádně by bylo bezpečnější, kdyby se do plastového sedadla v jednomístném stroji nasoukal zkušenější jezdec než dítě začátečník.

Ačkoliv Porsche 911 Junior pochází z roku 1983, má najeto pouhých 10 kilometrů. Podle prodejce je tedy ve stavu nového vozu, což dosvědčují přiložené fotografie. I proto stojí více než kdejaké nové auto. Aktuálně je k mání za 14 900 eur, tedy asi 390 tisíc korun (na prodej je zde). Nejde ale o výjimečnou cenu. Třeba dvoumístné zmenšeniny dobového Porsche mohou dosahovat dvojnásobku.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek

Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek

Nový experimentální lék na COVID-19 vyvinula farmaceutická společnost InStar Technologies z Liberce. Pokud úspěšně projde dalším testováním, měl by napomoci zamezit vážným průběhům nemoci. V brzké době by měl být experimentální lék nasazen v rámci klinického hodnocení v USA. O povolení žádá firma i český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Ve čtvrtek to za InStar Technologies řekla Denisa Stránská. „Jsme ve fázi, kdy se dokládá (pro SÚKL) dokumentace ke schválení,“ dodala.

Sport

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní patnáctý titul

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní patnáctý titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

Odveta. Rusko vyhostí deset amerických diplomatů v reakci na podobný krok USA
Zabiják a diktátor. Aktivisté umístili nahého Putina na zlatý záchod před ambasádu
Stáhněte svá vojska od ukrajinských hranic, vyzvali Rusko Macron, Merkelová a Zelenskyj
reklama
reklama
Švédsko přebralo štafetu „best in covid“. Denním přírůstkem nakažených válcuje Evropu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Nové opatření je protiprávní, míní právník. Hrozí vám pokuta za párty či setkání v parku?
Arenberger: Buďte rádi, že chodí děti do školy. Víc zatím nečekejte, nevíme
Další články
reklama
reklama