reklama

Tohle autíčko není hračka. Má benzinový motor a stojí více než Škoda Fabia

Motokára ve tvaru dobového Porsche 911 vznikla na začátku 80. let. Pohání ji motor Hondy, řadí se dvoustupňovou převodovkou. Jede až 25 km/h. Nyní je na prodej za 14 900 eur, tedy asi za 390 tisíc korun.

reklama

Pojízdná autíčka ve tvaru skutečných sportovních vozů nebo SUV jsou mezi dětmi a jejich rodiči velmi populární. Téměř 40 let staré Porsche 911 Junior ale rozhodně není příkladem obyčejné hračky. I když je převlečené za klasický model automobilky ze Zuffenhausenu, jde o pravověrnou motokáru, se kterou se lze vydat třeba i na okruh.

Pod zádí maličkého porsche se totiž neukrývá elektromotor, ale plnohodnotná benzinová jednotka Honda. Jde o čtyřtaktní jednoválec o objemu 83 ccm, který produkuje výkon 1,6 kW, tedy 2,2 koně. Pohání zadní kola přes dvoustupňovou manuální převodovkou vybavenou i zpátečkou.

Maximální rychlost slušivě střižené motokáry je 25 km/h, ale podle prodejce ji lze regulovat. Každopádně by bylo bezpečnější, kdyby se do plastového sedadla v jednomístném stroji nasoukal zkušenější jezdec než dítě začátečník.

Ačkoliv Porsche 911 Junior pochází z roku 1983, má najeto pouhých 10 kilometrů. Podle prodejce je tedy ve stavu nového vozu, což dosvědčují přiložené fotografie. I proto stojí více než kdejaké nové auto. Aktuálně je k mání za 14 900 eur, tedy asi 390 tisíc korun (na prodej je zde). Nejde ale o výjimečnou cenu. Třeba dvoumístné zmenšeniny dobového Porsche mohou dosahovat dvojnásobku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vzniká hra z období husitských tažení. Dělá na ní jediný Čech, spustil crowdfunding

Husitské tažení do Slezska se špetkou magie. Tak by se dala popsat chystaná počítačová hra 1428: Shadow over Silesia, která sleduje skutečné historické události na českém území. Na titulu dělá jediný Čech – vývojář Petr Kubíček. Redakci CNN Prima NEWS sdělil, že původně na hře pracoval ve volném čase a financoval ji z vlastních úspor, nyní ale odstartoval crowdfundingovou kampaň na Hithitu, aby vývoj českého titulu z husitského prostředí dotáhl do zdárného konce. Hře nebude chybět ani český dabing.

Vyšetřování koryčanské tragédie pokračuje. Policie žádá veřejnost o záznamy výbuchu

Policie žádá veřejnost o poskytnutí kamerových záznamů výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku. Dům explodoval ve středu 15. září. Neštěstí si vyžádalo život dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé včetně jejich dvou kolegů utrpěli zranění. Záznam, který má k dispozici redakce CNN Prima NEWS, můžete vidět v úvodním videu článku.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

reklama