reklama

Tom Hanks prodává svou Toyotu. Jeho podpis na palubní desce ztrojnásobil cenu

Tom Hanks prodává své auto. Toyota Land Cruiser FJ40 z roku 1980 je v dokonalém stavu, tedy až na pár oděrek z nesčetných cest do terénu. Herec si auto vylepšil o řadu komfortních prvků, včetně klimatizace nebo sedadel. Vyměnil dokonce i motor pod kapotou.

reklama

Toyota Land Cruiser FJ40 patří mezi sběrateli klasických off-roadů k velmi oblíbeným modelům. Jeden si pořídil i hollywoodský herec Tom Hanks. Na první pohled je ale patrné, že mu tolik nešlo o zachování původního vzhledu a techniky. Místo toho si auto upravil tak, aby bylo pro něj co nejvíce pohodlné.

Začalo to výměnou motoru. Původní řadový šestiválec nahradil modernější a výkonnější V6 z dílny General Motors. Jednotka řady L35 má výkon 180 koní a přes manuální pětistupňovou převodovku pohání samozřejmě všechna čtyři kola. Tom Hanks přidal vozu také posilovače brzd a řízení, kterými model z roku 1980 nebyl vybaven. Mírně přizvedl podvozek.

Původní Toyota měla pouze topení. Hanks ji však rád provozoval na cestách v Kalifornii, a tak přikoupil i účinnou klimatizaci. Na palubě je navíc modernější stereo přehrávač na kazety a rádio, který je vybaven čtyřmi reproduktory. Původní sedadla vystřídala ergonomičtější od Porsche. Kupující ale dostane i originální sezení jako bonus.

Toyotu Land Cruiser FJ40 draží v internetové aukci síň Bonhams. Herec se během fotografování vozu nechal se svým strojem také zvěčnit. Navíc přidal i podpis lihovým fixem na palubní desku. I to výrazně zvedá jeho cenu. Očekávaná částka se tak pohybuje okolo 2,8 milionu korun, což je přibližně třikrát více, než za co se dobové FJ40 prodávají. Přihodit může každý (zde).

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama