CNN Prima News Tomáš Macháč

Tomáš Macháč

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Macháč“

Fantastická Vondroušová smetla Ósakaovou. V olympijském turnaji zůstala z Češek jediná

Aktualizováno

Tenistka Markéta Vondroušová senzačně zvítězila nad domácí hvězdou Naomi Ósakaovou a na olympijském turnaji v Tokiu prošla do čtvrtfinále. Druhou hráčku světového žebříčku porazila 6:1 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji čeká Španělka Badosaová. Naopak Barbora Krejčíková a Karolína Plíšková se s turnajem loučí. Ze soutěže mužů vypadl také Tomáš Macháč, nad jeho síly byl 13. hráč světa Diego Schwartzman z Argentiny.

Překvapení na Australian Open: Kvitová vypadla ve druhém kole, Vondroušová slaví

Tenistka Petra Kvitová skončila na grandslamovém Australian Open už ve druhém kole. Turnajová devítka podlehla Rumunce Soraně Cirsteaové 4:6, 6:1 a 1:6 za dvě hodiny a tři minuty. Cirsteaová tak bude soupeřkou devatenácté nasazené Markéty Vondroušové, která postoupila v Melbourne poprvé do třetího kola po výhře 6:1 a 7:5 nad Kanaďankou Rebeccou Marinovou. Akce v Melbourne už skončila pro Jiřího Veselého, který v úterý nestačil na Pabla Carreňu Bustu.

Plíšková postoupila za 47 minut. Na Australian Open míří dál i Macháč nebo Krejčíková

Česká tenistka Karolína Plíšková vstoupila do Australian Open jednoznačnou výhrou. Za 47 minut v úterý porazila Italku Jasmine Paoliniovou 6:0, 6:2. Karolína Muchová zvítězila nad někdejší vítězkou French Open Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska a úspěch si připsali také Tomáš Macháč s Barborou Krejčíkovou. Marie Bouzková, Barbora Strýcová i Kristýna Plíšková se s prvním grandslamovým turnajem sezony rozloučily hned v úvodu.

Macháčův zlatý důl. Vypadl v prvním kole Roland Garros, přesto dostane 1,6 milionu

Grandslamy jsou v tenisovém světě tak trochu jinou galaxií. Mají větší prestiž, sledovanost, nabízejí nejvíce bodů do žebříčku, ale hlavně hráčům poskytují největší prize money. Své o tom ví Tomáš Macháč. Hlavní soutěž na jednom ze čtyř největších turnajů si premiérově zajistil na Roland Garros. Přestože prohrál už v prvním kole, zajistil si v nezdaněné podobě odměnu v hodnotě 1,6 milionu korun.

Velký den pro tenistu Macháče. Debutant si zajistil hlavní soutěž na Roland Garros

Do tohoto týdne nikdy kvalifikaci některého z grandslamových turnajů nehrál. Šanci dostat se na jednu ze čtyř největších akcí v tenisovém kalendáři měl Tomáš Macháč až nyní v Paříži, a to díky několika odhlášeným hráčům. Využil ji znamenitě. Ve 3. kole kvalifikační fáze porazil Frederica Ferreiru a bude součástí hlavní soutěže na Roland Garros. „Prožívám neskutečný čas,“ říkal nadšeně.