reklama

Ortel je dement a skládá písně o Hessovi, napsal muž. Přestupková komise mu dala za pravdu

Šéf kapely Ortel je dement a skládá písničky o Hessovi (německém nacistickém politikovi, pozn. red.) a vyhlazování židů, napsal na sociální síti ředitel marketingu českobudějovické hokeje Tomáš Kučera. Hudebník na něj podal trestní oznámení, to však policie odložila jako přestupek. Přestupková komise v Plzni pak rozhodla, že si Kučera udělal svůj subjektivní názor na Ortela na základě veřejných informací o jeho politických názorech a výrok o „skládání písniček o Hessovi“ označila za pouhé zveřejnění pravdivé informace. Oznámení proto odložila.

reklama

Vše začalo zrušeným koncertem skupiny Ortel v kulturním domě v jihočeské Zlivi. „Koncert si přesunuli sami do Břehova. Nicméně to nějakému dezinformačnímu serveru nezabránilo, aby psal o tom, že ve Zlivi jsme zakázali hudební skupině Ortel vystupovat,“ uvedl Tomáš Kučera, manažer českobudějovického hokeje a radní Zlivi.

Kučera se pak zapojil do diskuse na sociálních sítích. V reakci na příspěvek jednoho z fanoušků skupiny nazval hudebníka dementem a dodal, že v textech zmiňuje nacistickou tematiku.

To však Tomáše Ortela pobouřilo. „Ohradil jsem se ohledně vyjádření, že jsem někdy v minulosti skládal nějaké skladby o vyvražďování židů nebo nedej bože o Hessovi. Tato informace je mylná, nepravdivá,“ upřesnil hudebník.

Proto se obrátil na policii. Ta případ vyhodnotila jako přestupek a předala jej správní komisi plzeňského magistrátu, která ale oznámení na Kučeru odložila. „Obviněný si vytvořil svůj subjektivní názor, a to takový, že je pan Ortel ‚dement‘, na základě jeho politických názorů a tvorby. Tento výrok vyjadřuje názor obviněného, který si utvořil na základě pravdivých informací o politických názorech pana Ortela,“ píše se v jejím rozhodnutí.

„Osobně se s tímto rozhodnutím a odůvodněním ztotožňuji,“ řekl k tomu místostarosta třetího plzeňského obvodu Ondřej Ženíšek.

„Přišlo mi úplně absurdní, že musím něco vysvětlovat k nějaké diskusi na internetu. Co z toho udělali, má mnohem větší dopad než to, co jsem napsal kdysi na Twitteru,“ okomentoval rozhodnutí komise Kučera.

Správní komise vynesla verdikt 25. ledna. Zpěvák skupiny si ho ale nevyslechl. Prý si spletl datum a přišel o týden dřív.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8 162 pacientů a z toho 1 661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Zdravotnictví kolabuje, schyluje se k uzavření průmyslu? Rozhodne vláda

Sledujte ŽIVĚ: Zdravotnictví kolabuje, schyluje se k uzavření průmyslu? Rozhodne vláda

Jak se vláda postaví k neustále se zhoršující situaci ve zdravotnictví? Přijde s novými opatřeními? Sáhne nakonec i k úplnému lock downu a uzavře průmysl, k čemuž ji odborníci i zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů už několik dnů vyzývají? Na programu je i zavedení povinného home officu nebo navýšení kapacit lůžek a zapojení třeba lázní nebo hospiců. Tiskovou konferenci po jednání vlády, která se schází v 18. hodin, vám nabídneme živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 20:00.

Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Gazdík: Babišova vláda je otřesná, Zemanovi odborníci by však byli možná ještě horší
Ujížděl na červenou a odmítal zastavit. Ten samý kousek zopakoval i další den
Zítra bude pozdě, ihned zmobilizujte rezervy v lázních a hospicích, vyzývá poslanec
reklama
reklama
Nová studie: Můžete se nakazit covidem třeba po dotyku nákupního vozíku?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman
Neklekejte jí na hlavu. Policisté v Ostravě tvrdě zasáhli proti ženě s dítětem
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Další články
reklama
reklama