reklama
CNN Prima News holokaust

holokaust

Výpis příspěvků ke štítku „holokaust“

Přesně vím, jak se cítili Židé v Německu, tvrdí poslanec Volný

19. února 2021 06:02

„Po dnešku vím naprosto přesně, jak se cítili Židé v Německu,“ napsal po jednání o pandemickém zákonu nezařazený poslanec Lubomír Volný na Twitteru. Nebyl spokojený ani s výzvou poslance Jakuba Michálka (Piráti), aby se kvůli neochotě nosit roušku odebral na galerii pro veřejnost, kterou následně přirovnal ke ghettu. Ve svém vystoupení ve Sněmovně navíc vymyslel neexistující datum 31. září.

Ortel je dement a skládá písně o Hessovi, napsal muž. Přestupková komise mu dala za pravdu

30. ledna 2021 07:06

Šéf kapely Ortel je dement a skládá písničky o Hessovi (německém nacistickém politikovi, pozn. red.) a vyhlazování židů, napsal na sociální síti ředitel marketingu českobudějovické hokeje Tomáš Kučera. Hudebník na něj podal trestní oznámení, to však policie odložila jako přestupek. Přestupková komise v Plzni pak rozhodla, že si Kučera udělal svůj subjektivní názor na Ortela na základě veřejných informací o jeho politických názorech a výrok o „skládání písniček o Hessovi“ označila za pouhé zveřejnění pravdivé informace. Oznámení proto odložila.

Využití Davidovy hvězdy při protestech proti opatřením? Nehorázné, ohradil se Vystrčil

27. ledna 2021 12:44

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) u příležitosti Dne památky obětí holokaustu kritizoval použití Davidovy hvězdy při protestech proti vládním protiepidemickým opatřením. Podle předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) musí Židé čelit nárůstu antisemitismu v Evropě i v celém světě. Přispívají k tomu i aktuální konspirační teorie.

Reportáž z Osvětimi. Jak se žije ve stínu koncentráku s 1,3 milionu obětí

27. ledna 2021 07:45

Není to jen koncentrační tábor, ale i čtyřicetitisícové město přilepené téměř ke zdem lágru. Na jediném katastru tak vlastně stojí dvě Osvětimi. Tu první zná celý svět jako továrnu na smrt, tu druhou téměř nikdo. Reportér CNN Prima NEWS navštívil obě Osvětimi v předvečer výročí osvobození (27. ledna 1945). Tábor je kvůli pandemii uzavřen pro turisty, město však žije dál a naplno jede i chemička, kterou tady založili nacisté.

Očkování proti covidu přirovnal exposlanec SPD k holokaustu: Jsme generaci od genocidy

12. ledna 2021 16:20

Poslanec Lubomír Volný (Jednotní) se přidal ke skupině odmítačů vakcíny proti covidu, namísto veřejného vystoupení ale zvolil kontroverzní fotomontáž. Na svém facebookovém účtu vyvěsil politik, který byl v roce 2017 zvolen do Poslanecké sněmovny ještě jako člen hnutí SPD, obrázek s koncentračním táborem v Osvětimi a nápisem „Vaccine macht frei“ na vstupní bráně. V komentářích se od „fanoušků“ setkal s nadávkami, našli se ale i tací, kteří se s poslancovou ideou ztotožňují.

Tajně ji fotil nahou. Šmírák musí sousedce zaplatit závěsy

15. prosince 2020 07:31

Celkem obyčejný případ šmírování vyřešil jeden belgický soudce poměrně osobitě. Muži z Diepenbeeku nařídil, aby sousedce zaplatil záclony a závěsy poté, co ji tajně fotografoval nahou. Dotyčný přitom u soudu tvrdil, že se fotoaparátem pokoušel zachytit krásu planety Mars.

reklama