CNN Prima News holokaust

holokaust

Výpis příspěvků ke štítku „holokaust“

KOMENTÁŘ: Popletená Černochová nelituje smrti Duginové a zadělává na velký problém

22. srpna 2022 16:47

A není mi líto ani dcery, ani truchlícího otce, napsala zřejmě pod návalem emocí na sociální síti ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Komentář se vztahoval k události, při níž v sobotu po explozi nastražené výbušniny zahynula Darja Duginová, dcera ruského prokremelského ideologa Alexandra Dugina. Ministryně s koulemi? Nikoli, spíš projev potenciálně velmi nebezpečného nepochopení. Nepochopení klíčového rozdílu mezi barbarstvím a civilizací.

V Letech začala demolice vepřína, potrvá tři měsíce. Místo něj bude stát pomník

25. července 2022 13:18

V Letech na Písecku v pondělí začala demolice bývalého vepřína, který stál na místě koncentračního romského tábora z druhé světové války. Vznikne zde Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách za více než 100 milionů korun. Demolice potrvá přibližně tři měsíce, řekl Roman Hrabec, ředitel pro obchod a výrobu firmy AWT Rekultivace, která práce zajišťuje.

Vepřín v Letech půjde k zemi ještě v červenci. Místo něj vznikne památník holokaustu Romů

12. července 2022 13:41

V Letech na Písecku začne 22. července demolice bývalého vepřína, v jehož místě stál za druhé světové války romský koncentrační tábor. Vznikne tam Památník holokaustu Romů a Sintů v Čechách. Náklady demolice by neměly přesáhnout 110 milionů korun, které na ni dal stát, řekla Karolina Spielmannová, mluvčí Muzea romské kultury, které památník vybuduje.

Pomáhal zavraždit tisíce lidí. I ve 101 letech dostal dozorce z koncentračního tábora trest

28. června 2022 10:39

Pětiletý trest vězení v úterý německý soud uložil 101letému Josefovi S. za to, že jako dozorce v nacistickém koncentračním táboře Sachsenhausen napomáhal k vraždám více než 3500 vězňů. Proces je označován jako jeden z posledních, které Německo s pomocníky nacistického režimu 77 let po druhé světové válce vede. Verdikt zatím není pravomocný, muž se může odvolat.

Šokující a chybné. Židé zuří kvůli výrokům Lavrova o Hitlerovi, velvyslanec jde na kobereček

2. května 2022 15:51

Izrael si předvolal ruského velvyslance za výroky šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova o židovském původu Adolfa Hitlera. Izraelský ministr zahraničí Jair Lapid řekl, že Izrael od Ruska očekává omluvu, informují světové agentury. Izraelský premiér Naftali Bennett prohlásil, že tvrzení o Hitlerových židovských kořenech je lež.

Soud potrestal Roznera za výroky o táboře v Letech. Exposlanec SPD dostal podmínku

25. dubna 2022 11:56

Za výrok o někdejším romském koncentračním táboře v Letech u Písku potrestal soud bývalého poslance SPD Miloslava Roznera půlroční podmínkou s odkladem na jeden rok. Rozner se podle státního zástupce dopustil zpochybňování genocidy, když v roce 2017 označil tábor za „neexistující pseudokoncentrák“. Bývalý poslanec obžalobu odmítá, podle svých slov pouze kritizoval rozhodnutí tehdejší vlády odkoupit za zhruba 451 milionů korun vepřín stojící u pietního místa v Letech. Verdikt není pravomocný.

První Zelenského přešlap? Nepotřebujeme lekce dějepisu, nechápou Izraelci řeči o holokaustu

26. března 2022 16:50

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je od začátku války na Ukrajině jednou z nejpropíranějších a nejpopulárnějších postav ve světě. Jeho osobní vedení Ukrajiny proti ruské invazi považují mnozí za inspirativní a stejně tak i jeho plamenné projevy do zahraničí, ve kterých žádá o pomoc či kritizuje nečinnost. Jedno vystoupení se mu ovšem nepovedlo. Zkritizoval totiž poslance Izraele, přičemž využil i argument týkající se holokaustu. Tím ale popudil část Izraelců.

Izrael se k sankcím proti ruským oligarchům nepřipojí. Bude chtít mír, říká expertka

24. března 2022 23:12

Izrael se zatím nepřipojil k sankcím proti ruským oligarchům a pochybuji, že se ještě přidá, řekla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS ředitelka Herzlova centra izraelských studií Irena Kalhousová. Podle ní by izraelský premiér Naftali Bennett mohl sehrát roli tlumočníka mezi Ukrajinou a Ruskem. „Možná může minimálně pomoci přiblížit obě strany pozici, aby byly schopné se dohodnout,“ uvedla Kalhousová.