reklama
CNN Prima News Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Satoranský“

Satoranský se stal posedmé basketbalistou roku. V počtu triumfů překonal Welsche

Nejlepším českým basketbalistou sezony je počtvrté za sebou a celkově posedmé v kariéře Tomáš Satoranský. Devětadvacetiletý rozehrávač, který na začátku srpna přestoupil z Chicaga do New Orleans, překonal v počtu triumfů Jiřího Welsche. Mezi ženami zvítězila také počtvrté za sebou Kateřina Elhotová z USK Praha. Celkově uspěla popáté a vyrovnala rekordmanku Evu Vítečkovou.

Trenér Ginzburg: Psali jsme historii, už nejsme outsideři. Tým v Tokiu bojoval s covidem

Po více než 40 letech si basketbalisté z tuzemska zajistili účast na olympijských hrách. Už ani tolik nešlo o to, co předvedou na turnaji v Tokiu. To, že se kvalifikovali, bylo dostatečnou senzací a samotné zápasy na olympiádě hezkým bonusem. Pondělní tisková konference reprezentace navíc prozradila, že tým během akce v Japonsku bojoval s covidem. O to víc je trenér Ronen Ginzburg na své svěřence pyšný.

Nejlépe placeným českým sportovcem zůstává Satoranský. Kdo z žebříčku naopak vypadl?

Nejlépe placeným českým sportovcem zůstává basketbalista Tomáš Satoranský. Podle specializovaného časopisu Forbes, který sportovcům sečetl za období od loňského července do letošního června hrubý plat v klubu, vyhrané prize money a peníze od sponzorů, si jediný Čech v NBA vydělal 218 milionů korun. Na dalších místech žebříčku jsou hokejisté David Krejčí a Jakub Voráček, následují fotbaloví reprezentanti Patrik Schick a Tomáš Souček. Kdo z něj naopak vypadl?

ON-LINE: Basketbalisté s Francouzi prohráli. Cesta za postupem se komplikuje

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec. Čeští basketbalisté odehráli druhý zápas na hrách, ve kterém podlehli Francii.

Program basketbalistů na OH v Tokiu: Kdy a s kým hrají Češi?

Čeští basketbalisté se senzačně probojovali mezi týmy, které si zajistily účast na letních olympijských hrách v Tokiu. Mužstvo kolem hvězdného Tomáše Satoranského tam ovšem nečeká nic lehkého. Na koho svěřenci trenéra Ronena Ginzburga na turnaji narazí? Podívejte se na podrobný program a také představení českých reprezentantů.

Češi na olympiádě: Ondřej Balvín je i mezi basketbalisty věží. Proslavila ho hláška

Český basketbal poslední dobou provází jedna velká senzace za druhou. V roce 2018 si reprezentace po 37 letech vybojovala účast na mistrovství světa, na kterém předloni zazářila šestým místem. A podobně velkolepou parádu předvedla letos na začátku července, kdy se po 41 letech kvalifikovala na olympijské hry. Klíčovou součástí úspěšného týmu izraelského kouče Ronena Ginzburga je Ondřej Balvín.

reklama