CNN Prima News Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Satoranský“

Finové, pomozte. Co Češi potřebují, aby na EuroBasketu zabránili těžkému vystřízlivění?

Namísto tajných snů, třeba i o medaili z basketbalového evropského šampionátu, se česká reprezentace dostala do pozice, kdy po posledním zápase základní skupiny musí vyhrát, aby vůbec postoupila do osmifinále. Situace je až tak kritická, že ani vítězství svěřenců trenéra Ronena Ginzburga nad „jeho“ Izraelem nemusí znamenat automatický postup do play-off.

Marná snaha českých basketbalistů. S Finskem na ME prohráli 88:98, uniká jim postup

Aktualizováno

Čeští basketbalisté prohráli na mistrovství Evropy v Praze i s rozehrávačem Tomášem Satoranským v sestavě s Finskem 88:98 a promarnili první možnost zajistit si účast v osmifinále v Berlíně. Po třetí porážce ze čtyř zápasů budou svěřenci trenéra Ronena Ginzburga bojovat o postup ve čtvrtek od 17:30 v závěrečném vystoupení ve skupině D s Izraelem, který v úterý podlehl Srbsku 78:89 a také nezískal jistotu play off.

Basketbalisté i se Satoranským na úvod ME podlehli Polsku. V sobotu nastoupí proti Srbsku

Aktualizováno

Čeští basketbalisté vstoupili do mistrovství Evropy doma v pražské O2 areně porážkou s Polskem 84:99. Přesně dva týdny po zranění kotníku na pravé noze se do sestavy zařadil i rozehrávač Tomáš Satoranský, který odehrál přes 17 minut, nebodoval a připsal si šest asistencí. Další zápas v základní skupině D čeká svěřence trenéra Ronena Ginzburga v sobotu od 17:30 proti Srbsku.

Zlaté časy basketbalu, za rohem ale může čekat propad. Hlavně aby byl krátký, říká trenér

Před 11 lety také hrál český basketbalový národní tým mistrovství Evropy. Jenže bez většího zájmu, byl utopený v divizi B. Teď je na vrcholu sil, zažívá boom v elitní kategorii a za příznivých okolností nemusí mít pro startující EuroBasket malé cíle. Co ale bude dál? Protože směna výjimečného týmu se chýlí ke konci. „Nic netrvá věčně. Což platí i ve sportu,“ říká pro CNN Prima NEWS bývalý reprezentační kouč Michal Ježdík.

Satoranský to zkusí. I přes zranění kotníku hvězda nechybí na soupisce pro EuroBasket

Aktualizováno

Rozehrávač Tomáš Satoranský po zranění kotníku nechybí v konečné dvanáctičlenné nominaci českých basketbalistů na mistrovství Evropy, do kterého svěřenci Ronena Ginzburga vstoupí v pátek v pražské O2 areně proti Polsku. Na soupisku, kterou ve čtvrtek potvrdilo vedení týmu na technickém mítinku, se nevešli křídelník Lukáš Palyza z Nymburka a brněnský rozehrávač Viktor Půlpán.

Silná generace basketbalistů chce dál žít svůj sen. Ale co na to kotník alfa samce Satyho?

První postup v samostatné historii České republiky na mistrovství světa. Premiérový výlet pod pět olympijských kruhů od rozpadu federace. A teď možná zlatý hřeb? Basketbalové mistrovství Evropy – chcete-li EuroBasket – spolupořádané Prahou startující 1. září má zastihnout úspěšnou reprezentační generaci kolem Tomáše Satoranského na vrcholu sil. Celková nálada by ovšem před vysoce očekávanou akcí mohla být daleko lepší.

Jsem zpátky. Satoranský se oficiálně vrací do Barcelony, zahraje si i s Veselým

Tomáš Satoranský se po šesti letech strávených v NBA definitivně vrací do Barcelony. Katalánský klub v pondělí na svém webu potvrdil dosavadní neoficiální informace o příchodu třicetiletého basketbalisty. Reprezentační rozehrávač v celku španělského vicemistra podepsal čtyřletou smlouvu s platností do konce června 2026 a vytvoří v týmu české duo s pivotem Janem Veselým, který se stal na tři roky hráčem Barcelony v pátek.