reklama

Topolánek: Babiš by měl pykat za to, co provedl našemu státu. Rodina do kampaně nepatří

Babiš má pykat za své činy a zodpovídat se za vedení státu, ale rodinné problémy do kampaně nepatří. V pořadu Co Čech, to politik! Na CNN Prima NEWS to řekl bývalý premiér Mirek Topolánek. Reagoval tak na start kampaně hnutí ANO, na který vtrhnul syn českého premiéra Andrej Babiš mladší. Podobně jako Topolánek reagovali i další hosté pořadu, biochemik Zdeněk Hostomský a římskokatolický kněz polské národnosti Zbigniew Czendlik.

reklama

„Babiš má pykat za své činy a zodpovídat se za vedení státu, ale rodinné problémy do kampaně nepatří. Babiš mladší je možná někým zneužíván, ale sám ubezpečuje, že s ním nikdo nemanipuluje,“ prohlásil Topolánek.

K incidentu došlo ve čtvrtek v Ústí nad Labem. Babiš mladší na premiéra mimo jiné zvolal, že jakožto otec by měl být rád, když slyší, že je jeho syn zdravotně v pořádku. „Dnes máš narozeniny, jsem naštvaný, ale mám informace, že jsem psychicky v pořádku. To by měla být nejlepší věc, kterou bys měl slyšet na své narozeniny,“ prohlásil junior.

„Je to hodně silné. Jsem rád, že mým tatínkem není pan Babiš a mým synem Babiš mladší. Jsem rád, že tohle nemusím řešit, protože lidsky vnímám kauzu jako obrovskou tragédii dvou lidí,“ reagoval v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS kněz Zbigniew Czendlik.

Praní špinavého rodinného prádla na veřejnost nepatří

Podle Czendika by se v podobných situacích měli kameramani chovat jako na fotbale. „Když vběhne na hřiště nahý fanoušek, také ho nezabírají,“ podotkl kněz. Podle biochemika Hostomského je situace více než jasná: „Praní špinavého rodinného prádla na veřejnost nepatří.“

Zda bude hrát vniknutí Babiše mladšího na zahájení kampaně hnutí ANO nějakou roli v říjnových volbách, není podle Topolánka jasné. „Babišovi voliči se dnes zajímají o to, kdo jim kolik dá. A Babiš jim dá více, než ostatní mohou slíbit. Možná si někdo může říkat, že za vším stály opoziční strany, což ale tak rozhodně není,“ dodal.

Babiš mladší novinářům řekl, že v Ústí nad Labem byl náhodou s režisérem Vítem Klusákem. Ten je skoro-švagrem marketingového stratéga hnutí ANO Marka Prchala. Premiér poté prohlásil, že právě Klusák jeho syna ovládá.

Na stranu premiéra Babiše se postavila i hlava státu. „Prezident republiky Miloš Zeman odsoudil aktivity režiséra Víta Klusáka, který prý organizuje vystoupení psychicky nemocného syna českého premiéra,“ napsal v sobotu na Twitteru Ovčáček, podle něhož Zeman vyjádřil předsedovi vlády plnou solidaritu.

To se ale nelíbilo Babišovi mladšímu. „Zeman je bytostně odporný pseudonadčlověk, který lže o mých záležitostech, a navíc je napojený na Rusko – stejně jako Agrofert, a na Čínu. Tedy země, které porušují lidská práva,“ reagoval na sociálních sítích premiérův syn na výroky hlavy státu. Následně doplnil, že „Zeman nemá právo na to, být prezidentem národa uprostřed Evropy“.

Tagy:
Mirek Topolánek Zbigniew Czendlik volby 2021 Zdeněk Hostomský Co Čech, to politik!

Hlavní zprávy

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček

Přestože hnutí ANO nedokázalo splnit své velkolepé plány na výstavbu dálnic, věří, že nastavilo trend, kdy se dálnice konečně skutečně stávají prioritou. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Hnutí premiéra Andreje Babiše sice před volbami slibovalo 280 kilometrů nových dálnic, otevřelo jich ale pouhých 67. Podle Havlíčka je však potřeba připočíst 110 kilometrů opravené D1. Přesto čísla nesedí, a to ani v rámci programového prohlášení vlády, na které se ministr dopravy a zároveň obchodu odvolává.

VIDEO ničivého výbuchu v Koryčanech: Obří rána, pak hasiče pohltily plameny a dým

Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici záběry středečního výbuchu rodinného domu v Koryčanech ve Zlínském kraji. Na videu je vidět, jak dům explodoval, začaly z něj šlehat plameny, vyvalil se hustý dým a létaly trosky. Při tragické události zemřeli dva dobrovolní hasiči, kteří na místo přijeli kvůli úniku plynu. Další čtyři lidé jsou podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zranění.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Zlámalová: Jediný Babiš se stará o voliče. Největším soupeřem mu nejsou koalice, ale covid

Andrej Babiš je jediný, kdo se skutečně stará o své voliče, řekla v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Proto ji nepřekvapují výsledky předvolebních průzkumů. Podle ní největším soupeřem předsedy vlády v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny není koalice Pirátů a STAN ani Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), ale covid.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

reklama