CNN Prima News volby 2021

volby 2021

Výpis příspěvků ke štítku „volby 2021“

My máme ministra Beka? Z Pirátů je vidět jen Hřib, a to navíc negativně, říká komentátor

6. června 2022 14:22

Piráti mohou zlobit, koho chtějí, ale ve vládě by nikomu nechyběli. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor MF Dnes Petr Kolář. Dodal, že v současné době je z Pirátů vidět jen pražský primátor Zdeněk Hřib, což ale straně příliš nepomáhá. O ministru pro evropské záležitosti ze STAN Mikuláši Bekovi prý ani do nedávné doby pořádně nevěděl.

ODS luxuje své koaliční partnery stejně jako ANO. A to díky ministrům, říkají komentátoři

20. května 2022 22:59

V politice a chování ODS a hnutí ANO neexistuje v posledních letech příliš mnoho společných bodů. Podle komentátora MF Dnes Petra Koláře si ale jsou strany přece jen v něčem podobné. ODS, stejně jako ANO v minulých volebních obdobích, prý „luxuje“ své koaliční partnery. Analytička webu Echo.cz Lenka Zlámalová za tím vidí aktivitu některých ministrů.

Předběžné výsledky voleb ve Francii: Macron zřejmě vyhraje se ziskem 55 až 58 %

24. dubna 2022 19:09

Belgická televize LN24 zveřejnila krátce před uzavřením volebních místností výsledky čtyř průzkumů provedených během hlasování ve francouzských prezidentských volbách, podle nichž zatím vede stávající hlava státu Emmanuel Macron s 55 až 58 % hlasů nad svou soupeřkou Marine Le Penovou. Hlasování ve Francii končí ve 20:00, kdy francouzské televize zveřejní první projekce, jež obvykle bývají přesnější než průběžné sondáže.

Volby by v březnu těsně vyhrálo hnutí ANO. Do Sněmovny by se vrátila ČSSD

22. dubna 2022 07:28

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo hnutí ANO s 27,5 % hlasů před koalicí Spolu tvořenou ODS, KDU-ČSL a TOP 09, která by získala 26,5 %. Do dolní komory by se dostali také Piráti se STAN, SPD a těsně i ČSSD, která v říjnových volbách do Sněmovny kvůli zisku pod pět procent neprošla. Vyplývá to z volebního modelu, který v pátek poskytla agentura Median.

Fiala je Harry Potter české politiky. ODS dominuje a válcuje i STAN, říkají komentátoři

11. dubna 2022 11:03

ODS si zvolila Petra Fialu jako svého předsedu z čistého nadšení a důvěry, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk. Současného premiéra označil za Harryho Pottera české politiky, ale varoval, že až ustoupí válka na Ukrajině a lidé začnou opět řešit hlavně ekonomickou situaci v zemi, bude se muset nejen ODS, ale celá vláda opět bránit opozičním útokům a populismu.

ODS a SPD posilují. Lidovci by vypadli ze Sněmovny, KSČM je zcela mimo, naznačil průzkum

1. dubna 2022 18:59

Pokud by se v březnu konaly parlamentní volby a strany by kandidovaly samostatně, vyhrálo by je hnutí ANO expremiéra Andreje Babiše. Důvod k úsměvu však může mít zejména současný předseda vlády Petr Fiala, jehož ODS solidně posiluje a je na druhém místě. Pokud by znovu kandidoval společně s TOP 09 a KDU-ČSL v rámci koalice Spolu, získal by ještě více než v říjnových volbách. Vyplývá to z průzkumu agentury SANEP.

Havlíček: Když se do něčeho zakousnu, dělám to na plný kotel. ANO chytlo druhý dech

14. února 2022 14:31

Když se do něčeho zakousnu, dělám to na plný kotel. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Karel Havlíček. Čerstvě zvolený 1. místopředseda hnutí ANO a bývalý ministr dopravy a průmyslu a obchodu zatím neuvažuje, že by se v budoucnu ucházel o post předsedy strany. Tím je nyní expremiér Andrej Babiš. Ten by byl podle Havlíčka dobrým kandidátem na prezidenta.