CNN Prima News volby 2021

volby 2021

Výpis příspěvků ke štítku „volby 2021“

Třetí obvinění pro Trumpa. Tentokrát v souvislosti s jednáním po prohraných volbách

Bývalý americký prezident Donald Trump byl obviněn kvůli snahám zvrátit výsledky prezidentských voleb v roce 2020, v nichž ho porazil Joe Biden. Informují o tom zahraniční agentury, podle kterých jde už o třetí obvinění exprezidenta, jenž se chce do Bílého domu vrátit ve volbách příští rok. Velká porota Trumpa obvinila ve čtyřech bodech včetně spiknutí. K soudu ve Washingtonu se má dostavit ve čtvrtek odpoledne. Trumpova kampaň nové obvinění exprezidenta označila za nejnovější zkorumpovanou kapitolu v politicky motivovaném honu na čarodějnice.

Dezinformace o Pavlovi válcovaly během voleb sítě. Měly statisíce zhlédnutí a tisíce sdílení

Stačilo několik desítek minut a falešná nahrávka s Petrem Pavlem se šířila mezi tisíce uživatelů, ukazuje analýza webu Demagog, která se zaměřila na šíření nepravdivých informací v průběhu prezidentských voleb. Autoři analýzy upozorňují, že při druhém kole se podobné dezinformace šířily v rekordním množství. Většina negativního obsahu mířila proti generálovi ve výslužbě.

Pavel byl v dětství průšvihář, Babiš nesahá na pavouky. Co na sebe prozradili?

Petr Pavel se v pořadu Nový den rozpovídal o svém dětství, Andrej Babiš (ANO) prozradil, jaký je jeho vztah ke zvířatům – například pavoukům. Oba prezidentští kandidáti odpovídali na dotazy diváků. Již ve 14:00 se pak v celém Česku otevřou volební místnosti, čímž odstartuje druhé kolo prezidentských voleb. První volební den končí ve 22:00. V sobotu mohou voliči vhodit svůj hlas do volební urny od 8:00 do 14:00 hodin. Jméno nového prezidenta vám CNN Prima NEWS přinese díky predikci agentury STEM jako první.

Vyhrožují i Nerudové. Na předkus vám přistane baseballová pálka, napsal anonym s podmínkou

Ekonomka a neúspěšná kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová zveřejnila obsah výhružného dopisu, který jí měli zaslat podporovatelé hnutí ANO. Někdejší rektorka Mendelovy univerzity tím reagovala na sobotní brífink expremiéra Andreje Babiše. Šéf hnutí ANO uvedl, že jeho ženě Monice měl anonym odeslat obálku s ostrým nábojem a urážkami. Nerudová jasně odsoudila jakékoliv formy násilí či výhružek, ať už jde o kteréhokoliv kandidáta.

Další Kalouskova přestřelka. Asi se zbláznil, pustil se do něj kvůli volbám Hřebejk

Nekonečný spor exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) s jeho kritiky ohledně osoby generála Petra Pavla pokračuje. Kalousek si do podporovatelů prezidentského kandidáta rýpl v souvislosti s tím, že někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) bude v prvním kole volit senátora Pavla Fischera. Do Kalouska se ostře pustil režisér Jan Hřebejk, který uvedl, že se bývalý poslanec asi zbláznil.