reklama
CNN Prima News volby 2021

volby 2021

Výpis příspěvků ke štítku „volby 2021“

Kdyby Piráti nebyli ve vládě, žíly by mi to netrhalo, míní zastupitel ODS

3. prosince 2021 19:18

Teplický zastupitel Martin Kadeřábek (ODS) by se obešel bez účasti Pirátů v nové vládě, kde jsou občanští demokraté nejsilnější stranou. Řekl to v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Tři ministerská křesla pro stranu Ivana Bartoše považuje Kadeřábek za neadekvátní. Podle předsedkyně Mladého Pirátstva Kateřiny Stojanové je však rozdělení vládních pozic spravedlivé.

KOMENTÁŘ: Ministra, nechceš dělat ministra? Jak Fialova vláda trpí personální nouzí

30. listopadu 2021 07:36

Vláda Petra Fialy (ODS) ještě ani nenastoupila do funkce a už má za sebou ztráty několika květinek. Skutečnou raritou je pak „demise“ designovaného ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika, kterého do funkce nominovalo hnutí STAN. A jeho nástupce se hledal několik dní. Jak je to možné? To je už česká politika natolik vyprázdněná, že ani funkce člena vlády není dostatečným lákadlem?

Premiér Fiala a premiér Babiš: Česko zažije dva předsedy vlády. Který bude mocnější?

27. listopadu 2021 19:41

Miloš Zeman by měl v neděli 28. listopadu v 11 hodin jmenovat šéfa ODS Petra Fialu předsedou vlády. Česká republika tak bude mít dva premiéry, a to do doby, než prezident republiky jmenuje i další členy nového kabinetu. Nejde o novou situaci. Souběh dvou předsedů vlád Česko zažilo prakticky po každých volbách do Poslanecké sněmovny.

KOMENTÁŘ: TOP 09 čekají těžké časy. Z jednání o nové vládě příliš nevytěžila

20. listopadu 2021 07:59

Pravicovou TOP 09 čeká v sobotu volební sněm, na kterém zřejmě bez větších problémů obhájí předsednický post Markéta Pekarová Adamová. Dá se však očekávat, že proevropskou stranu čekají krušná léta, ve kterých bude muset obhájit svoji pozici na české politické scéně. Nebude to mít však vůbec jednoduché, jelikož z pěti stran, které se budou podílet na vládě, získala objektivně nejméně. Jednoho plnohodnotného ministra – Vlastimila Válka.

Analytička: Pro Piráty už to horší být nemůže. Opozice by znamenala sebevraždu

16. listopadu 2021 11:53

Jít do opozice by pro Piráty znamenalo politickou sebevraždu. Po pondělním oznámení výsledků hlasování o vstupu do vlády to ve vysílání CNN Prima NEWS řekla analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podle ní by se čtveřice současných pirátských poslanců v opozici ztratila a měla nulový prostor. Ve vládě by naopak neměli co ztratit.

Baxa: Lidé hlasovali proti rozvratu státu a zbytečně umírajícím. To je „antibabiš“

14. listopadu 2021 14:59

Koalice Spolu a uskupení Pirátů a STAN mělo program antibabiš, kterému ale dala hlas většina Čechů. V nedělní Partii Terezii Tománkové to řekl místopředseda ODS, primátor Plzně a pravděpodobný budoucí ministr kultury Martin Baxa. Ten dále takový program popsal jako boj proti obrovskému zadlužování státu či nefunkčnímu boji proti pandemii koronaviru. Končící vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) pak vyčetl, že kvůli jejím krokům podlehly covidu „desítky tisíc lidí“.

reklama