reklama
CNN Prima News Tour de France

Tour de France

Výpis příspěvků ke štítku „Tour de France“

Poslala celý peloton k zemi, soud na ni byl hodný. Případ cyklistické fanynky je u konce

13. prosince 2021 14:04

Nejmírnější možný trest dostala 31letá fanynka, která se nedobrovolně stala jednou z nejdiskutovanějších osob letošní cyklistické Tour de France. Hned v první etapě slavného závodu bez rozmyslu nakročila do silnice s cedulí, aby ji zachytily televizní kamery. Následoval hromadný pád zhruba 60 cyklistů. Soud ženě vyměřil pokutu 1 200 eur, tedy něco přes 30 tisíc korun.

Kreuziger ukončil kariéru, bude ředitelem. Depresi necítím, nudit se nebudu, říká

15. října 2021 10:36

Roman Kreuziger, jeden z nejvýraznějších českých cyklistiků uplynulých let, ukončil kariéru. 35letý rodák z Moravské Třebové se specializoval zejména na etapové závody, na nejslavnějším z nich – Tour de France – skončil v roce 2013 na pátém místě. Mezi jeho výsledky také vyniká vítězství na akci Kolem Švýcarska nebo druhé místo z jednodenní klasiky Amstel Gold Race. Z cyklistiky neodchází úplně, bude sportovním ředitelem ve stáji Bahrain Victorious.

Hrdina, který překonal rakovinu, i dopingový lump. Cyklista Armstrong slaví 50 let

18. září 2021 15:24

Nejprve byl vedle Eddieho Merckxe považován za možná nejlepšího cyklistu všech dob. Hned sedmkrát vyhrál nejslavnější závod Tour de France, ke statusu hrdiny a nezdolného bojovníka mu dopomáhalo, že ještě před největšími úspěchy dokázal překonat rakovinu varlat. Jeho renomé však utrpělo definitivní zásah ve chvíli, kdy přišel s dopingovým „coming outem“. Lance Armstrong slaví 18. září 50 let.

Pogačar obhájí triumf na Tour de France. V časovce vládl Van Aert

17. července 2021 19:07
Aktualizováno

Slovinský cyklista Tadej Pogačar obhájí vítězství na Tour de France. V předposlední etapě, kterou byla časovka na 30,8 kilometru, obsadil 22letý jezdec osmé místo a má více než pětiminutový náskok na druhého Jonase Vingegaarda z Dánska. Časovku vyhrál Belgičan Wout van Aert a připsal si druhé dílčí prvenství v letošním ročníku po triumfu horské jedenácté etapě.

Způsobila hromadný pád cyklistů a zmizela. Úmyslné obecné ohrožení, obvinila ji policie

27. června 2021 17:52

V sobotu odpoledne nepozorná divačka závodu Tour de France zavinila hromadný pád šesti desítek závodníků. Do vystrčené kartonové cedule narazil německy cyklista Tony Martin a svým pádem zhatil závod svým soupeřům. Po tragické nehodě fanynka zmizela a nedaří se ji najít. Francouzská policie ji však obvinila z úmyslného obecného ohrožení.

Šílený úvod Tour de France: Kvůli podivnému chování fanynky cyklisté hromadně popadali

26. června 2021 16:45

Velká část účastníků cyklistické Tour de France skončila na zemi 45 km před koncem první etapy po hromadném pádu, který zavinila nepozorná fanynka. Do divačky s kartonovou cedulí zasahující do silnice narazil v čele pelotonu jedoucí Němec Tony Martin a následně upadly desítky závodníků za ním. Kvůli zranění tour předčasně skončila hned první den pro Němce Jashu Sütterlina, v cíli byl nejrychleji Francouz Julian Alaphilippe.

reklama