CNN Prima News Tour de France

Tour de France

Výpis příspěvků ke štítku „Tour de France“

Sazka Tour historicky poprvé i pro amatérské závodníky: Stále máte šanci se přihlásit

28. července 2022 07:25

4. srpna se v Česku odstartuje čtrnáctý ročník nejprestižnějšího cyklistického etapového závodu u nás, Sazka Tour. Zúčastní se ho dvaadvacet závodních týmů, mezi nimi i dva z World Tour - Team Bike Exchange - Jayco a BORA - hansgrohe. Organizátoři se snaží na trať dostat také tuzemské špičky, včetně aktuální jedničky Jana Hirta. Vůbec poprvé se ale jedné etapy závodu mohou zúčastnit i závodníci z řad amatérů. Mezi nimi bude například i moderátor Krimi zpráv Ondřej Pořízek.

König: Pogačar není robot, jeho kolaps mě ale překvapil. A teď už to napraví jen těžko

19. července 2022 06:25

Peloton už se pomalu stáčí k Paříži. V posledním týdnu ale ještě musí cyklisté přejet Pyreneje nebo si střihnout časovku. Zraky v závěrečné fázi Tour de France budou směřovat především na dva muže – Jonase Vingegaarda, aktuálního lídra ve žlutém dresu, a pronásledovatele Tadeje Pogačara. Své postřehy před vyvrcholením neslavnějšího závodu přidal pro CNN Prima NEWS Leopold König, který sám dvakrát okusil nástrahy a kouzlo populární Grand Tour.

Tour auto je starší sestra Tour de France. Auta jako tady hned tak nepotkáte

22. května 2022 10:15

Mille Miglia, Targa Florio, Le Mans… O všech těchto legendách mezi vytrvalostními závody už jste nejspíš slyšeli a dost možná jste je i navštívili. Tour Auto je méně provařený, ale o to víc fascinující podnik. Letos jsme vyrazili právě na něj a tisíce kilometrů nepoznanými kouty sladké Francie ve společnosti závodních legend minulosti stály za to.

Poslala celý peloton k zemi, soud na ni byl hodný. Případ cyklistické fanynky je u konce

13. prosince 2021 14:04

Nejmírnější možný trest dostala 31letá fanynka, která se nedobrovolně stala jednou z nejdiskutovanějších osob letošní cyklistické Tour de France. Hned v první etapě slavného závodu bez rozmyslu nakročila do silnice s cedulí, aby ji zachytily televizní kamery. Následoval hromadný pád zhruba 60 cyklistů. Soud ženě vyměřil pokutu 1 200 eur, tedy něco přes 30 tisíc korun.

Děti se bály o život. Stále jsme v šoku, říká Cavendish po přepadení ve vlastním domě

9. prosince 2021 15:40

Otřesný zážitek prožil britský cyklista Mark Cavendish se svou rodinou. Po týdnu, který strávil na jednotce intenzivní péče, se těšil na odpočinek ve svém domě v Essexu, toho se však nedočkal. V sobotu 27. listopadu se do jeho domu vloupala ozbrojená čtveřice lupičů, která cyklistovi a jeho manželce vyhrožovala. Celé události navíc přihlížely jeho dvě malé děti. „Bály se, že přijdou o život,“ vzpomíná Cavendish.

Kreuziger ukončil kariéru, bude ředitelem. Depresi necítím, nudit se nebudu, říká

15. října 2021 10:36

Roman Kreuziger, jeden z nejvýraznějších českých cyklistiků uplynulých let, ukončil kariéru. 35letý rodák z Moravské Třebové se specializoval zejména na etapové závody, na nejslavnějším z nich – Tour de France – skončil v roce 2013 na pátém místě. Mezi jeho výsledky také vyniká vítězství na akci Kolem Švýcarska nebo druhé místo z jednodenní klasiky Amstel Gold Race. Z cyklistiky neodchází úplně, bude sportovním ředitelem ve stáji Bahrain Victorious.