Tragická nehoda polského autobusu: Zemřelo 12 lidí, na místě je mnoho zraněných


Dvanáct lidí přišlo o život a dalších nejméně deset utrpělo zranění při noční nehodě polského autobusu na dálnici v Maďarsku, uvedl v neděli premiér Péter Magyar.

„Autobus sjel ze silnice a převrátil se do příkopu. Upřímnou soustrast rodinám obětí!“ napsal Magyar. Stav zraněných je podle něj vážný. Nehoda se stala kolem 1:00 na dálnici M3 u obce Mezőkeresztes.

ČTĚTE TAKÉ: Čech bez řidičáku zavinil hromadnou nehodu na německé dálnici. Zřejmě byl pod vlivem drog

Turistický autobus s polskou registrační značkou se z dosud neznámých příčin převrhl do příkopu, uvedl podle agentury MTI policejní mluvčí Attila Janasóczki. Policie předběžně předpokládá, že řidič za volantem usnul.

Hasičský záchranný sbor podle MTI oznámil, že do 3:00 vyprostil 35 lidí, kteří v převráceném vozidle uvázli. Podle předchozích informací cestovalo ve vozidle 57 lidí a dva řidiči.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Silné zemětřesení zasáhlo Indonésii. Úřady sčítají mrtvé, záchranné práce ztěžují výpadky proudu