CNN Prima News Maďarsko

Maďarsko

Výpis příspěvků ke štítku „Maďarsko“

Premiéři V4 měli jasno: Orbán a Fico vyrazili za Zemanem na jednohubky, Tusk jednal s Pavlem

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úterý odpoledne ve své kanceláři v pražských Dejvicích setkal se slovenským premiérem Robertem Ficem a s předsedou maďarské vlády Viktorem Orbánem, kteří do českého hlavního města přijeli na setkání premiérů visegrádské čtyřky. Zeman uvedl, že setkání se neslo ve velmi přátelském duchu, premiéry pohostil jednohubkami. Zhruba ve stejné době prezident Petr Pavel přijal na nedalekém Pražském hradě polského premiéra Donalda Tuska.

Orbán Unii opět zatopil. Zablokoval sankce vůči radikálním osadníkům a smetl výzvu k příměří

Celkem 26 z 27 zemí Evropské unie vyzvalo k okamžité humanitární pauze v Pásmu Gazy, která by vedla k „udržitelnému příměří“. Oznámil to šéf unijní diplomacie Josep Borrell po skončení pondělního jednání ministrů zahraničí EU. Borrell zbývající zemi nejmenoval, má jít o Maďarsko, které rovněž zablokovalo jednání o sankcích vůči radikálním židovským osadníkům.

Knotek z ANO: Vadí mi štváči, kteří bez ohledu na okolnosti křičí, že Orbána je třeba zničit

S postojem Viktora Orbána k Ukrajině nesouhlasím. V mnoha ohledech ho ale považuji za důležitý prvek v Evropě. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Ondřej Knotek (ANO). Ten se kromě jiného rozpovídal o kampani hnutí ANO do evropských voleb. Co říká na program koalice Spolu či hnutí STAN? A jak vnímá „rozchod“ Dity Charanzové s ANO?

Gregorová: Podpora Ukrajiny? Evropa by měla přidat. Je na místě zamezit maďarskému vydírání

Lidé by měli vědět, jak klíčová je naše role pro zastavení ruské invaze. Pokud naši komunikaci podceníme, bude podpora Ukrajiny upadat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Politička se kromě jiného rozpovídala o současných náladách ve Spojených státech i sporech unijních zemí s Maďarskem. Podle Gregorové by se EU měla přestat nechat vydírat a například změnit hlasování ze současné jednomyslnosti na kvalifikovanou většinu.

Vondra: Spolupráce ODS s Orbánem? Na vydírání zvolil špatné hřiště. Přes Ukrajinu nejede vlak

Viktor Orbán si zvolil špatné hřiště na vydírání a sám sebe zaboxoval do kouta. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Reagoval na spekulace o spojení strany maďarského premiéra s unijní frakcí Evropských konzervativců a reformistů (ECR). Vondra, který je jedním z nejviditelnějších politiků této skupiny, kromě jiného uvedl, že přes postoj k Ukrajině nejede vlak. Podobně se k věci staví i další představitelé ECR.

Konečná: Obíráme lidi a financujeme granáty. Mají se Rusáci zastavit u Košic? vyjel Pospíšil

Evropskou unií schválený balík finanční pomoci Ukrajině pohoršil europoslankyni Kateřinu Konečnou (KSČM). Ta v pořadu 360° na CNN Prima NEWS naříkala, že míří obrovské množství peněz na granáty, ale evropští zemědělci jsou kráceni na dotacích a chybí peníze i v jiných oblastech. Proti tomu se tvrdě ohradil europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), který zdůraznil, že jde o bezpečnost celé Evropy, protože ruský prezident Vladimir Putin se jen tak nezastaví a mohl by dojít až ke Košicím nebo k hranicím s Českem.

Švédsko do NATO? Turecko řeklo „ano“, Erdogan podepsal dokumenty. Už chybí jen Maďarsko

Turecko oficiálně schválilo vstup Švédska do Severoatlantické aliance. Poslední krok v ratifikaci ve čtvrtek udělal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, když podepsal příslušný dokument, který toto úterý schválil turecký parlament. Dokončení procesu ratifikace v Turecku vzápětí přivítal švédský premiér Ulf Kristersson a ocenil jej i český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). K rozšíření NATO už chybí jen souhlas Maďarska. Švédsko o vstup do Aliance požádalo v květnu 2022 společně se sousedním Finskem, to souhlas všech členských zemí získalo dříve a členem se stalo už loni v dubnu.

Salmonela v drůbeži na pultech v Česku. Inspekce varovala před výrobky z konkrétních řetězců

Další drůbeží maso dovezené do Česka z Maďarska obsahovalo bakterie, které způsobují salmonelózu, zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Šlo o mražená husí prsa a kachnu. Inspektoři odebrali vzorky v Kauflandu a v Albertu, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. S prodejci těchto potravin zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty.

Zásadní obrat. Pohonné hmoty v Česku jsou levnější než u našich sousedů, dráž je i v Polsku

Pohonné hmoty jsou nyní na českých čerpacích stanicích v porovnání se sousedními státy levnější. Po letech velmi drahého benzinu a nafty proto nastává nezvyklá situace. Vyšší ceny paliv najdou motoristé i v Polsku, kde skončilo jejich daňové zvýhodnění. Ceny klesly, přestože vláda Petra Fialy (ODS) nezavedla jejich zastropování ani nesnížila daň z přidané hodnoty jako jiné země.