CNN Prima News Maďarsko

Maďarsko

Výpis příspěvků ke štítku „Maďarsko“

Maďarsko ruší zastropování cen pohonných hmot. Čtvrtina pump MOL žádné neměla, říká Kovanda

6. prosince 2022 23:26

Maďarská vláda na návrh ropné a plynárenské skupiny MOL zrušila od úterních 23:00 SEČ zastropování cen pohonných hmot. Jen krátce předtím to oznámil šéf premiérova kabinetu Gergely Gulyás. „Vládu premiéra Viktora Orbána k ukončení déle než rok trvajícího zastropování dohnaly ekonomické zákonitosti a bezprostředně hlavně kritický nedostatek paliv v zemi, který fatálně vystupňoval paniku mezi motoristy,“ okomentoval to hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda s tím, že zhruba sedmdesát čerpacích stanic zmíněného podniku – tedy čtvrtina jejich celkového počtu – se v úterý ocitla zcela bez pohonných hmot.

Z Maďarska se mnohdy dělá fackovací panák. Neofašismus v Itálii nehrozí, říká Zahradil

2. prosince 2022 05:14

Vytrvá Západ v masivní vojenské podpoře, kterou poskytuje Ukrajině? Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídal o současné situaci na mezinárodním poli. Kromě tématu ruské invaze se vyjádřil k italské či maďarské vládě i ke svým sporům, které vede s pirátskými europoslanci. Zahradil rovněž prozradil, že v prvním kole blížících se prezidentských voleb nepodpoří ani jednoho ze tří kandidátů, které preferuje koalice Spolu.

Dokázali byste pomoci: Mobilní aplikace Záchranka

1. prosince 2022 22:30

Přivolat v případě akutní nouze pomoc jedním tlačíkem? Ano. S pomocí aplikace Záchranka to jde. Nainstalovat si ji můžete do svého mobilního telefonu i do chytrých hodinek. A velkou pomoc může znamenat pro hluchoněmé, případně pro ty, kteří po úrazu nemohou mluvit. Odešle totiž záchranářům vaši přesnou pozici a dokáže je informovat i o povaze vašeho zranění. Čtěte dál a budete vědět jak na to.

Zákulisí Pavlovy kampaně: Přípitek vlastním pivem, paralelní svět a besedy s občany

29. listopadu 2022 21:43

Návštěvy firem nebo besedy s občany. Tak vypadá kampaň generála Petra Pavla, přestože on sám ji tak nenazývá. S jedním z favoritů prezidentské volby strávil několik dní na jeho výjezdu po republice i štáb CNN Prima NEWS. Jak lidé reagují na jeho komunistickou minulost? Má rád pivo? A co říká o vládě Petra Fialy, která ho podporuje?

Orbán překvapil protiruským projevem. Suverénní Ukrajiny je třeba, aby Moskva nebyla hrozbou

27. listopadu 2022 18:46

Suverénní Ukrajiny je zapotřebí k tomu, aby Rusko nepředstavovalo pro Evropu hrozbu, uvedl podle agentury MTI maďarský premiér Viktor Orbán. V době vrcholícího sporu o vyplacení peněz z regionálních fondů Evropské unie jde u šéfa maďarské vlády o pozoruhodnou změnu rétoriky. V souvislosti s ruskou agresí vůči sousední zemi dával zatím opakovaně najevo spíše proruské postoje.

Orbán pobouřil Ukrajince i Čechy vlajkou Velkého Maďarska. Provokace, čílí se politici

23. listopadu 2022 14:22

Maďarský premiér Viktor Orbán zase jednou zvedl evropské politiky ze židle. Na fotbalovém zápase mezi Maďarskem a Řeckem se totiž v neděli objevil s fanouškovskou šálou, na které byla mapa Velkého Maďarska. Kontroverzní politik navíc záběry z akce umístil na sociální sítě. Za svůj módní výstřelek teď sklízí kritiku z Ukrajiny, Rumunska, ale i Česka.

Rusové ostřelují ukrajinskou infrastrukturu. Výpadky proudu hlásí i Moldavsko

23. listopadu 2022 07:18

Ruské střely ve středu poničily infrastrukturu v Kyjevské oblasti. Region je po útocích bez proudu, uvedl na Telegramu oblastní gubernátor Oleksij Kuleba. Problémy s dodávkami elektřiny zaznamenaly i další části Ukrajiny a také Moldavsko. Kyjev podle starosty Vitalije Klička hlásí civilní oběti a metropole je bez vody. Ukrajinci podle informací prezidenta Volodymyra Zelenského staví „centra neporazitelnosti“. Europoslanci schválili označení Ruska za stát podporující terorismus.

Benzinky na suchu a hrozba prázdných obchodů. Praxe ukázala, že zastropování cen nefunguje

23. listopadu 2022 05:40

Zastropování cen a neustálé snižování daně z přidané hodnoty nebudou v době inflace fungovat. Tak znělo varování ekonomů, kteří upozorňovali na zastropování cen benzinu v Maďarsku nebo snižování DPH u potravin v Polsku. Obě země nyní mají s těmito kroky problémy. Stejný postup přitom chtěl i bývalý premiér a opoziční poslanec Andrej Babiš (ANO), který navrhl tyto postupy v rámci boje proti ekonomické krizi.

Vildumetzová: Víte, kolik stojí Sunar? Zvýšení příspěvku o 200 korun maminkám nepomůže

20. listopadu 2022 12:27

Vláda pomáhá lidem v krizi pomalu a nedostatečně. Uvedla to členka předsednictva hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Jako nedostatečnou pomoc vidí například zvýšení příspěvku na dítě o 200 korun. Připomněla, že například matky samoživitelky musí nakupovat velmi drahý Sunar. Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) však není pomoc tak jednoduchá.