Srážka s autem vymrštila dívky na koloběžce do vzduchu. Jedna nehodu v Berlíně nepřežila
Ilustrační foto Zdroj: ČTK / Profimedia.cz
K tragické nehodě došlo v pátek večer v Berlíně. Dvě čtrnáctileté dívky, které společně jely na elektrokoloběžce, srazil řidič osobního automobilu, informoval deník Bild. Jedna z nich zemřela, druhá skončila na jednotce intenzivní péče. Případem se zabývá policie.
K incidentu došlo okolo tři čtvrtě na devět ve čtvrti Neukölln na jihu hlavního města Německa. Podle dostupných informací dívky vjely na červenou na křižovatku, kde je srazil 42letý řidič vozu Seat Leon, který nestihl včas zabrzdit, informuje Bild.
ČTĚTE TAKÉ: Autobus spadl do rokle, ukazují záběry. Zemřelo nejméně 14 lidí, po dalších v Andách pátrají
Síla nárazu je vymrštila do vzduchu a očití svědci okamžitě přivolali záchranáře. Jedna z dívek bohužel zemřela při převozu do nemocnice, informuje Berliner Morgenpost. Druhá byla s vážným poraněním hlavy umístěna na jednotku intenzivní péče. Podle posledních zpráv je mimo ohrožení života. Není ale zatím jasné, zda zranění nebudou mít nějaké trvalé následky.
Případem se nyní zabývají policisté, kteří zjišťují přesné okolnosti a příčiny nehody. Na místě zadrželi řidiče vozu, u kterého nabyli dojmu, že je pod vlivem alkoholu, a nařídili odběr krve. Následně byl propuštěn na svobodu.
MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Řidič osobáku vjel do protisměru, vůz otočil na střechu. Po srážce u Zdib se dal na útěk