CNN Prima News Petr Šilhán
Petr Šilhán

Petr Šilhán

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Praha

V budově BIS zasahovali policisté a hasiči. Na podatelně se objevila zásilka s neznámou látkou

 • Aktualizováno
 • V budově Bezpečnostní informační služby (BIS) v Praze zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. Informaci pro CNN Prima NEWS potvrdil mluvčí hasičského záchranného sboru Martin Kavka. Mluvčí BIS Ladislav Šticha pro web iDNES uvedl, že se jednalo o „kontrolu zásilky“, která obsahovala neznámou látku. Tu zneškodňovali hasiči společně s chemiky. Následná chemická a biologická analýza ukázala, že nebyla nebezpečná.

  Politika

  Černochová: Situace na Ukrajině není dobrá, ve hře je jednání o míru. Zmínila i chyby Západu

  Situace se pro Ukrajinu nevyvíjí dobře. Část evropské i americké pomoci tam přichází pozdě, ale jsem optimista a věřím, že s přísunem munice se situace zlepší. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Zároveň připustila, že je možné s Ruskem vyjednávat o míru, ale Ukrajina nesmí být obětována, podobně jako bylo obětováno Československo v roce 1938.

  Další příspěvky autora

  Daniel Radcliffe k LGBTQ+ a Rowlingowé: Je mi smutno, ale své přesvědčení kvůli ní neobětuji

  Výroky o transgender lidech J. K. Rowlingové, autorky populární série o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, rozdělují nejen fanoušky knih a filmů, ale také širší veřejnost. Jednou z osob, která se rozhodla veřejně postavit proti spisovatelčiným názorům, je filmový představitel titulní role Daniel Radcliffe. V rozhovoru pro časopis The Atlantic popsal svou motivaci a vztah se spisovatelkou.

  Lochman: Odchod ukrajinských branců se může Česku prodražit. Zůstanou tu po nich ženy a děti

  Zda má Evropa posílat bojeschopné ukrajinské muže zpět do jejich země, je morálně složitá a nepříjemná debata, avšak musíme ji vést. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Kolář (TOP 09) – ten by se přikláněl k vyhovění napadené zemi. Ondřej Lochman (STAN) popsal možné ekonomické následky odchodu Ukrajinců pro Česko. Diskusi po celé Evropě vyvolal nový mobilizační zákon, který v polovině dubna podepsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

  Zákaz alkoholu v dovolenkovém ráji: V noci už ho turisté nekoupí, jinak je čekají tučné pokuty

  Lokální vláda španělských Baleárských ostrovů vydala nařízení, které na Mallorce a Ibize zcela zakazuje noční prodej alkoholu v oblastech, které jsou vystaveny „nadměrnému cestovnímu ruchu“. Informuje o tom The Independent. Zákaz navazuje na zákon z roku 2020, který místní vláda přijala ve snaze bojovat proti nadměrné konzumaci alkoholu.