CNN Prima News Berlín

Berlín

Výpis příspěvků ke štítku „Berlín“

Byl při smyslech? Zloděj se schoval v sídle německého prezidenta. Policie ho ihned zatkla

15. listopadu 2022 05:46

Muž podezřelý z vloupání se na útěku před policií ukryl na pozemku druhého oficiálního sídla německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera v Bonnu. Vila s velkou zahradou patří k nejpřísněji střeženým objektům v celém Německu, policii proto vypátrání pravděpodobného zloděje trvalo sotva pár minut, informovala agentura DPA.

„Lepidloví“ aktivisté jsou zločinci. Už žádné slitování s nimi, píší německá média

5. listopadu 2022 07:09

V Berlíně přišla o život cyklistka, kterou srazila míchačka na beton. Kvůli klimatickým aktivistům, kteří se přilepili k silnici, se záchranáři nedostali ke zraněné ženě včas. Německá média nyní poukazují na to, že taková nešťastná událost byla jen otázkou času a že příslušníci alarmistických uskupení překročili veškeré meze.

Přilepili se k silnici, hasiči se proto nedostali k nehodě včas. Následkem je smrt ženy

4. listopadu 2022 00:26

Tragickou událost řeší berlínští policisté. Tamní cyklistku přejela míchačka na beton, nehodu sice přežila, ve čtvrtek u ní ale lékaři konstatovali mozkovou smrt. Podle vyšetřovatelů nemusely být následky celé události tak tragické, kdyby se k ní záchranáři dostali včas. To se ale nestalo. Hasiči, kteří jeli ženu vyprostit, totiž uvázli v zácpě na dálnici, kterou údajně zavinili dva aktivisté z protestní skupiny Letzte Generation (Poslední generace) přilepení k silnici.

Nacistická gilotina sťala Masarykova knihovníka. Smrt za ideály přišla v symbolické datum

28. října 2022 14:12

Knihovník prezidenta T. G. Masaryka a profesor Masarykovy univerzity v Brně Jan Uher (1891–⁠1942) patří mezi 612 obětí, které nacisté uvrhli pod gilotinu anebo do oprátky v berlínské věznici Plötzensee. V den 80. výročí exekuce navštívil popravčí místnost profesorův pravnuk a historik Jan B. Uhlíř. Berlín nyní poprvé od roku 1945 chystá velkou výstavu o českých odbojářích odsouzených k smrti v někdejším hlavním městě Třetí říše.

Porážka Ruska je nevyhnutelná. Šéf ukrajinské rozvědky řekl, kdy skončí válka

19. října 2022 06:27

Ukrajina vyhraje válku do příštího léta, předpověděl náčelník ukrajinské vojenské rozvědky ministerstva obrany. Rusko kvůli ukrajinské protiofenzivě započalo masovou evakuaci obyvatel okupované Chersonské oblasti. NATO v nadcházejících dnech Ukrajině dodá další systémy protivzdušné obrany. Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil stanné právo ve čtyřech okupovaných oblastech na Ukrajině.

Místo plné tajemství, kde se počítalo s válkou: Bunkr v Přáslavicích

11. září 2022 09:28

Pod celým Českem vedou stovky kilometrů tunelů, které v minulosti sloužily takzvanému národnímu kabelovému okruhu. Byl to bezpečný a přísně utajovaný prostor pro vedení komunikačních kabelů v případě války. Jeden z objektů tohoto projektu, takzvaná záložní zesilovací stanice u Přáslavic na Olomoucku, byl nedávno zpřístupněn veřejnosti. Podívejte se s námi do světa, kde se dříve utajovalo úplně všechno.

Čeští basketbalisté slaví. Porazili Izrael a dostali se do osmifinále mistrovství Evropy

8. září 2022 19:25

Čeští basketbalisté v závěrečném utkání pražské skupiny D na mistrovství Evropy porazili Izrael 88:77 a ze čtvrtého místa postoupili do osmifinále. V neděli je čeká v Berlíně souboj s Řeckem, které bez zaváhání ovládlo milánskou skupinu C. Double double převedl v O2 areně před 12 174 diváky Tomáš Satoranský, který ke 14 bodům a 11 asistencím přidal i osm doskoků. Nejlepším střelcem byl s 25 body kapitán Vojtěch Hruban, 16 bodů dal Jan Veselý.