CNN Prima News Berlín

Berlín

Výpis příspěvků ke štítku „Berlín“

Výhrůžky rodině, pak útěk z domova. Filmaři z Izraele se vrátila kritika postoje k Palestině

Výhrůžkám smrti čelí izraelský novinář a filmař Yuval Abraham, který na berlínském filmovém festivalu Berlinale uvedl společně s palestinským režisérem Baselem Adraem dokument No Other Land, za nějž získala dvojice ocenění. Stejně jako ve snímku i ve své řeči kritizoval přístup izraelské strany k Palestincům na Západním břehu Jordánu a vyzval k příměří. Proti části projevu se ihned ohradili němečtí a izraelští představitelé, kteří muže obvinili z antisemitských postojů, a přidal se i primátor metropole Kai Wegner.

OBRAZEM: Praha má druhou nejlepší MHD na světě. V prestižním žebříčku přeskočila i Tokio

Hodnocení veřejné dopravy umisťuje české hlavní město mezi špičku světových i evropských metropolí, přestože patří k těm nejlevnějším. Podle průzkumu, který loni provedl vydavatel turistických průvodců Time Out, má Praha dokonce druhou nejlepší MHD na světě, a je tak v tomto ohledu třeba před japonským Tokiem nebo dánskou Kodaní. Podívejte se na devět evropských měst, jejichž hromadná doprava je hodnocena nejlépe.

Levicoví extremisté zaútočili na továrnu Tesly u Berlína. Zapálili sloup elektrického vedení

Továrna amerického výrobce elektromobilů Tesla nedaleko Berlína v úterý zastavila kvůli výpadku proudu výrobu. Závod u obce Grünheide byl evakuován, firma poslala domů tisíce zaměstnanců, řekla agentuře DPA mluvčí společnosti. V oblasti poblíž továrny Tesly způsobil předtím rozsáhlý výpadek proudu hořící sloup elektrického vedení. Elektřinu neměla i řada německých domácností v okolí, přívod se ale po poledni podařilo obnovit. Policie má podezření, že jde o žhářství. K sabotáži Tesly se později přihlásili němečtí levicoví radikálové. Braniborský sociálnědemokratický premiér Dietmar Woidke jejich čin odsoudil a označil jej za formu terorismu.

Gabriela Teissing: Co musí pochopit česká žena, když se pracovně vydá na Blízký východ

Gabriela Teissing má za sebou náročný rok plný obrovských výzev. Loni se stala šéfkou české společnosti Creative Dock, která se po expanzi do německy mluvících zemí v Evropě rozhodla expandovat do regionu Blízkého východu, do zemí jako je Katar, UAE nebo Saúdská Arábie. Právě poslední ze zmíněných je nejvíce tradiční, tudíž kulturní rozdíly jsou největší. Proto se Gabriela rozhodla vyprávět, jaké to je, když blondýnka z Prahy vyjednává byznys, uzavírá smlouvy, zodpovídá za dodanou práci a rozvíjí vztahy v zemích, kde CEO žena není na denním pořádku.

Berlín splní své závazky vůči NATO, řekl Scholz. Varoval před zpochybňováním principů aliance

Německo dostojí svým obranným závazkům v rámci Severoatlantické aliance a letos vydá na obranu dohodnutá dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP). V pondělí to při jednání s polským premiérem Donaldem Tuskem v Berlíně prohlásil spolkový kancléř Olaf Scholz, který zároveň varoval před zpochybňováním principu kolektivní obrany členů NATO. Tusk vyzval k posílení evropského obranného průmyslu.