Tragická smrt velké olympijské naděje: 19letý indonéský gymnasta zemřel po fatálním pádu

Než začnete číst Co byste měli vědět, než začnete číst

  • Mladý gymnasta tragicky zahynul během tréninku v Rusku.

  • Poranil si krk, zemřel po 12 dnech v nemocnici.

  • Indonéská gymnastická federace vyjádřila hluboký zármutek.

Více

Ve věku pouhých devatenácti let zemřel indonéský gymnasta Naufal Takdir Al Bari. Osudným se mu stal trénink, během kterého spadl a poranil si krk. Sportovec, který mohl být jednou z hvězd olympijských her v roce 2028, skonal několik dní poté v nemocnici, píše web Daily Mail.

Nehoda se odehrála v ruském městě Penza, kde se atlet účastnil tréninkového kempu. Podle místních médií spadl z vysuté hrazdy do pěnového doskočiště a vážně si poranil krk, informuje web Daily Mail.

ČTĚTE TAKÉ: Český běžec s Bechtěrevovou nemocí vyhrál slavný závod. Trasu dlouhou 246 km zvládl za 21 hodin

Al Bari byl následně převezen do místní nemocnice, kde po dvanácti dnech na jednotce intenzivní péče vydechl naposledy. „K milosti Alláha se odebral v Penze v Rusku,“ uvedla ve svém prohlášení Indonéská gymnastická federace (IGF).

Zazářit mohl i na olympiádě

„Naufal byl jedním z talentovaných gymnastů. Jeho smrt je ranou pro celý svět sportu, zejména pro naši federaci. Byl připraven soutěžit na letošním mistrovství světa ve sportovní gymnastice a očekávalo se, že se kvalifikuje na olympijské hry v roce 2028 v Los Angeles,“ pokračovala federace podle webu The Sun.

„Indonéská gymnastika přišla o to nejlepší ze svého národa. Je to pro nás hluboká rána. Nechť se dostane jeho rodině síly,“ uvádí IGF ve svém prohlášení. „Provedli jsme nutné vyšetřování. Bohužel nebyl zřejmě připraven provést tak komplexní prvek,“ uvedl viceprezident Ruské gymnastické federace Vasilij Titov.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Zřítila se škola v Indonésii, sutiny pohřbily desítky lidí. Nejméně tři žáci zemřeli