Při srážce s tramvají v Praze přišla 9letá dívka o nohu, další je zraněná. Několik linek stálo

Při srážce s tramvají v centru Prahy se odpoledne zranily dvě dívky. Jedna přišla o nohu. Na Twitteru to oznámila pražská zdravotnická záchranná služba. Kvůli nehodě byl přibližně na půl hodiny přerušen provoz několika linek tramvají.

Nehoda se stala podle webu Dopravního podniku hlavního města Prahy krátce před 17:00 u zastávky tramvaje Jindřišská. Při střetu s tramvají byla vážně zraněna devítiletá dívka, která podle záchranářů přišla o nohu. Zdravotníci ji uvedli do umělého spánku.

ČTĚTE TAKÉ: Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu na pražské magistrále. Ve městě chtějí „třicítku“

„Další mladá dívka má úraz kolene, dospělá žena pak akutní stresovou reakci. Všechny transportujeme do FNM (Fakultní nemocnice v Motole),“ oznámili záchranáři.

Zraněné devítileté dívce pomáhal ještě před příjezdem sanitky lékař, který šel v tu dobu náhodou kolem místa nehody. „Okamžitě sundal svůj pásek a vytvořil z něj improvizované zaškrcovadlo. A i po našem příjezdu nám pomáhal s péčí o vážně zraněnou holčičku. Neznámý pane doktore, moc vám děkujeme,“ sdělila záchranná služba.

Dívku zpod tramvaje vyprošťovali hasiči. Na místě byli také policisté. Kvůli zásahu byl obousměrně přerušen provoz osmi linek tramvají zhruba od 16:45 do 17:20.

Tagy: