CNN Prima News Třebíč

Třebíč

Výpis příspěvků ke štítku „Třebíč“

Dojemné loučení s Čechem, který padl na Ukrajině: Byl to podivín, ale krásný člověk

29. června 2022 00:33

V Třebíčí se uskutečnil pohřeb prvního Čecha, který padl v boji na Ukrajině. S Michalem Janíkem se v úterý přišla rozloučit rodina, přátelé a další desítky lidí. Místní válečnému dobrovolníkovi přezdívali Kevin nebo Španěl. Zemřel 10. června po boku kolegů na frontě v doněcké oblasti, když ho zasáhl minometný granát.

PRIMA ČESKO kvíz: Lomeček, Zoopark v Chomutově i Retro lázně v Třebíči

27. června 2022 17:29

Poslední díl Prima Česka ukázal další zajímavá místa naší vlasti. Potopili jsme se pod hladinu Lomečku na Domažlicku a připomněli jsme si tradiční plavení dřeva Schwarzenberským kanálem. Poslechli jsme si Smetanovu Litomyšl, pokochali jsme se návštěvou chomutovského Zooparku a také ondřejovské hvězdárny, kde mají jeden z největších dalekohledů. A prošli jsme si Retro plovárnu v Třebíči, která připomíná staré časy.

Čech na Ukrajině zemřel při obraně kamarádů. Byl romantická duše, vzpomínají přátelé

11. června 2022 14:39

Na Ukrajině ve válce s Ruskem zemřel první český dobrovolník. Podle informací na sociálních sítích mělo jít o Michala J. z Třebíče, který měl padnout v pátek ráno v bojích u Charkova. Současná partnerka jeho otce na sociální sítě napsala, že zemřel, když bránil své dva kamarády. Vzpomínají na něj i další přátelé. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) informaci o úmrtí českého občana na Ukrajině potvrdil.

Kubišova neteř: Honzíček byl zbojník s dvojkou z mravů. Škrtil spolužáky, tátu měl divocha

27. května 2022 16:43

Jana Kubiše měli ve škole za pěkné kvítko, patřilo k němu rošťáctví a nahánění děvčat. Jenže ševcův syn z Dolních Vilémovic u Třebíče to v životě neměl lehké – dávno před tím, než poslal do pekla nacistického tyrana Reinharda Heydricha, mu jako malému brzy zemřela maminka, vyrůstal v chudobě, musel se obejít bez táty zavřeného za choulostivý přečin. Dnes stojí před Janovým rodným domem busta. A hrdinova neteř se synovcem pro CNN Prima NEWS vyprávějí, že se rodina dočkala mnohé bolesti nejen za války, ale i po ní.

Na Třebíčsku našli u potoka mrtvé tělo. Patřilo pohřešované seniorce, potvrdila policie

3. února 2022 13:58

Tělo, které kriminalisté našli u obce Stařec, patří pohřešované seniorce. Potvrdila to nařízená pitva. Osmasedmdesátiletá žena se ztratila v srpnu loňského roku. Nevrátila se z procházky. Pátrali po ní potápěči, policisté se psy i vrtulník s termovizí. Nakonec její tělo našli u potoka, zhruba dva kilometry od jejího bydliště.

Hromadná nehoda na D1. Dálnice byla dvě hodiny neprůjezdná, zasahovali záchranáři

17. října 2021 10:25

K nehodě došlo na 144. kilometru ve směru na Prahu u Velkého Meziříčí na Žďársku. Podle informací CNN Prima NEWS na mostě byla ledovka, následně došlo k hromadné nehodě devíti vozidel. Zraněno by mělo být pět osob, na místě zasahovali záchranáři i vrtulník. Dálnice byla zcela uzavřena přibližně dvě hodiny, nyní je plně průjezdná.