CNN Prima News trvalky

trvalky

Výpis příspěvků ke štítku „trvalky“

Tyto krásky venkovských zahrad si zaslouží vaši péči, za kterou se vám bohatě odmění

Venkovské zahrady kolem rodinných domů a především chalup lákají svým obrovským kouzlem. Při pečlivém plánování a vhodně provedené výsadbě máme k dispozici neuvěřitelnou záplavu květů po celé léto a podzim. Kromě své krásy také tvoří dobrý zdroj potravy pro drobný hmyz až do prvních mrazíků. Pojďte se podívat, které druhy nenáročných trvalek patří do každé zahrady, jak na jejich pěstování a co s nimi, když už se zima začne blížit mílovými kroky.

Jsou blízkými příbuznými skalkových lomikamenů, na vaší zahradě nesmí chybět

Heuchera, heucherela, tiarella... podobná jména, podobné rostlinky. Co mají společného a proč jsou tolik oblíbené? Všechny spadají do stejně čeledi – lomikamenovité. K jejich hlavním plusům patří kompaktní hustý růst a pestře zbarvené listy. Listy mohou být růžové, zlaté, červené, s nejrůznější světlou nebo tmavou kresbou. A různým tvarem okraje listů. Dají se mezi sebou perfektně kombinovat, můžeme z nich vytvářet pestré obrazce kontrastních nebo souladných barev.

Vypátrejte příčinu, proč se nedaří vašim trvalkám

Trvalky mají pověst nenáročných rostlin. Rostou skoro samy, kvetou a daří se jim i na chalupě, kam jezdíme pouze na víkendy. To všechno je pravda. Jenže vždycky se může stát – a zejména tehdy, když to nejméně čekáme – že se rostlinám přestane z nějakého důvodu dařit. To se může stát najednou – i v případě, že trvalky krásně prosperovaly a byly zdravé. Pak si lámeme hlavu a nemůžeme přijít věci na kloub. Odhadnout příčinu je mnohdy těžší a vyžaduje to už nějakou tu pěstitelskou zkušenost.