CNN Prima News nemovitost

nemovitost

Výpis příspěvků ke štítku „nemovitost“

Ceny bytů dolů nepůjdou a okna na výhodný nákup se pomalu uzavírají

Současná situace nehraje do karet developerům ani zájemcům o bydlení. Developeři dokončují stávající projekty a s novými nepospíchají. Klienti čekají na snížení úrokových sazeb nebo na pokles cen nemovitostí, aby si pořídili své vysněné bydlení. A trh se neposouvá a spíše zamrzl a stagnuje. Do popředí se dostávají nové trendy a chování zájemců o nové byty či domy, které reagují na aktuální situaci.

Lipavský: Zmrazení se týká 70 nemovitostí. Případná odveta Rusů podle něj nebude problém

Zmrazení ruského majetku se bude týkat přibližně 70 nemovitostí. Novinářům to při své čtvrteční návštěvě Londýna sdělil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Vláda ve středu schválila přidání podniku pro správu ruského majetku v zahraničí na národní sankční seznam. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov označil krok Prahy za nezákonný a zvažuje odvetu.

Rusko zuří kvůli Lipavskému a hrozí Česku odvetou. Šéf diplomacie poslal ostrou reakci

Kreml zvažuje odpověď na krok České republiky, jejíž vláda ve středu schválila přidání podniku pro správu ruského majetku v zahraničí na národní sankční seznam. Podle agentury TASS to ve čtvrtek řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Krok Prahy označil za nezákonný. „Odmítám vyjádření, že se jedná o nelegální krok, neboť je to v souladu s českým právem dle sankčního zákona,“ reagoval český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

Pražská burza je chatrná. Cestou investic mohou být i nemovitosti v Albánii, říká Kovanda

V rámci investic panuje na pražské burze podle ekonoma Lukáše Kovandy chatrná nabídka. Vedle protiinflačních dluhopisů je jedinou možností porozhlédnout se v zahraničí, uvedl v pořadu Svět financí s Trinity bank na CNN Prima NEWS. Vlastnit několik nemovitostí v jedné oblasti se podle ekonoma nevyplatí, investoři by se měli proto zaměřit i na další realitní trhy, například v Albánii. Hostem pořadu byla také investorka Andrea Ferancová Bartoňová, která vyzvala ženy, aby se více zaměřily na zhodnocování svých peněž.

Ceny komerčních nemovitostí jsou na maximu. A klesat nebudou, říká expert

Bytová krize už několik let znemožňuje vlastní bydlení řadám Čechů. Nemovitosti jsou pro ně jednoduše nedosažitelné kvůli vysokým cenám a těžko dostupným hypotékám, jejichž úrokové sazby rovněž vyskočily do výšin. Například u novostaveb odborníci po startu krize zaznamenali meziroční prodejní propad o 80 až 90 %. Jak je to v případě komerčních nemovitostí? I v tomto případě realitní trh zaznamenal výraznou změnu, její dopadly ale nebyly tak drastické. Jak řekl Radek Procházka, expert na komerční nemovitosti, v pořadu Interview PLUS, obchodování s průmyslovými a kancelářskými prostory zatím vládne poměrně zdravá aktivita.

Taylor Wessing poskytla právní poradenství Shape Corporation, prvnímu nájemci nové průmyslové zóny Panattoni Park Pilsen West II

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika poskytla právní poradenství při realizaci built-to-suit pronájmu v areálu Panattoni Park Pilsen West II společnosti Shape Corporation Czech Republic, s.r.o. Americká společnost do něj postupně přesunula provoz z prostor na plzeňských Borských polích a zároveň rozšířila výrobu deformačních zón, které zvyšují bezpečnost pasažerů v automobilové přepravě. Výrobu v novém areálu slavnostně Shape Corporation zahájila 21. září 2023 a v novém provozu bude pracovat až 700 zaměstnanců.

Případy Josefa Klímy: Nepoučitelná žena byla dříve odsouzena, přesto stále okrádá klienty

Výhodné nabídky na jednoduché odkoupení bytů v exekuci nalákaly velké množství lidí. Jenže poté, co zákazníci zaslali společnosti peníze, nikdo se už neozýval. Taková je praxe v případě jedné právně-realitní kanceláře. Její šéfka navíc byla již dříve za podobné metody pravomocně odsouzena. Mají lidé možnost dostat své peníze zpět? Případem nepoučitelné podvodnice se zabývali reportéři v pořadu Případy Josefa Klímy.

Bývalý hraniční přechod i nemocnice. Stát sestavil seznam zbytečných budov, jsou jich tisíce

Státní úřady a instituce mají na 29 tisíc nepotřebných nemovitostí. Vyplývá to z inventury, kterou zpracovaly ministerstvo financí a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Ministerstvo do března připraví vládě návrh dalšího nakládání s tímto majetkem. Předpokládá se jeho nabídka obcím a krajům, případně prodej, vyplývá z tiskové zprávy, kterou ve čtvrtek vydal majetkový úřad.

Vlastnit nemovitost je výhodnější než nájem. Ceny bytů přestanou klesat, říká realitní expert

Češi jsou stále přesvědčeni o výhodách vlastnického bydlení. I ekonomicky se nyní vyplatí si byt koupit než žít dlouhodobě v nájmu. Tvrdí to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS realitní expert a spoluzakladatel realitního fondu Dan Vaško. Podle něj je nyní nejvýhodnější doba ke koupi nemovitosti, i když jsou úrokové sazby vysoké. Kdy začnou padat a kdy naopak nemovitosti zdražovat?

Ročně ušetřit 80 hodin vašeho času a navíc vydělávat více na pronájmu vaší nemovitosti? Garantovanynajem.cz je tu pro vás

Koncept a službu garantovaného nájmu přinesla tuzemskému realitnímu trhu jako první v roce 2014 brněnská společnost VITOM realitní ekosystém. Její zakladatelé Viktor Mejzlík a Tomáš Suchomel tím Čechům nabídli nový způsob, jakým mohou bez rizika nabízet či hledat nájemní bydlení. VITOM se staví do role nájemce, který následně do bytů hledá spolehlivé podnájemníky, před nastěhováním zajistí vymalování i úklid. Tím majitelům nemovitostí garantuje stálý příjem, navíc jim ušetří finanční prostředky i vyšší desítky hodin času ročně, které by museli správě bytu věnovat. V rámci svého ekofondu se brněnská firma věnuje návrhům a výstavbám bytů se zaměřením na takzvaný wellbeing, v realizacích využívá v maximální možné míře přírodní a recyklovatelné materiály jako kaučuk, dřevo, papír a zeleň. Za loňský rok vyrostla realitní skupina o 19 % a letos cílí na obrat 150 milionů korun.

Ceny nemovitostí nebývale padají. Koupě se může vyplatit i s drahou hypotékou

Podle ekonoma Lukáše Kovandy ceny nemovitostí v nominálních hodnotách nebývale padají, v těch reálných je však pokles ještě dramatičtější. Poptávka je navíc v současné době nízká, kupující proto může mít oproti prodejci vyjednávací výhodu, doplnil v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS hlavní ekonom BH Securities a poradce premiéra Štěpán Křeček. Koupě se podle něj může při dostatečně nízké ceně nemovitosti vyplatit i s nevýhodnou sazbou hypotéky a jejím následným refinancováním.