CNN Prima News nemovitost

nemovitost

Výpis příspěvků ke štítku „nemovitost“

Podílové vlastnictví přehledně: Jaké jsou jeho výhody a co je jeho minusem?

20. září 2022 07:35

Nemovitostí v podílovém vlastnictví jsou v České republice miliony. Velká část jejich majitelů ovšem netuší, jak s nimi nakládat. Nevědí jak je nabídnout k prodeji a přitom neprodělat nebo se spoluvlastníci navzájem nedokážou shodnout na péči o sdílený majetek. Na druhé straně pak stojí ti, kteří hledají nemovitost ke koupi, ale podílnictví je odrazuje. Přitom může skýtat řadu možností, z nichž bude naopak nový majitel čerpat výhody. Co přesně podílové vlastnictví nabízí a jaká jsou jeho úskalí? Sepsali jsme vám to společně s expertem Janem Kučerou.

Vlastní bydlení je aktuálně pro většinu lidí nedosažitelný sen, míní experti

18. září 2022 10:11

Drahé nemovitosti, nedostupné hypotéky a rekordní inflace. Pořídit si vlastní bydlení se pro stále více lidí stává nedostupným snem. Dočkáme se zlomu k lepšímu, nebo na optimismus máme ještě na nějakou chvíli zapomenout? I o tom byla řeč v dalším díle pořadu Interview Plus se spolumajiteli webu Portál podílů, Janem Kučerou a Maxem Ponomarenkem.

Ceny nemovitostí začínají prudce klesat. Ubývá kupců, ti se bojí o svoji budoucnost

18. září 2022 07:32

Ceny domů a bytů začínají klesat. Někde i velmi výrazně. Kupců totiž ubývá. Důvodem jsou drahé úvěry a také strach lidí z budoucnosti. Zatímco nemovitosti, které by se ještě loni okamžitě prodaly, a kupci by se předháněli, kdo dá víc, teď leží v nabídce realitních kanceláří i několik měsíců. Zlevňování ale zatím není plošné.

Budoucnost bydlení v Česku: Pronájem, nebo žít ve vlastním?

16. září 2022 13:49

Vlastní bydlení je zásadním tématem milionů Čechů. Jít do svého je ale dnes velmi náročná disciplína. Situace na trhu s nemovitostmi není pro kupující právě příznivá. Ovlivňuje ji řada faktorů: Vysoká inflace, která výrazně ukrajuje z platů, z nichž je potřeba našetřit dost vysoký základ na hypotéku, jejíž úroky dosahují nepříjemných výšin. To všechno ve výsledku znamená, že na vlastní bydlení má dnes jen málokdo. Jaký je výhled do budoucna a je novou šancí na vlastní bydlení pro mnohé lidi podílové vlastnictví, které ale zatím v Česku není příliš populární? O tom všem jsme mluvili s expertem Janem Kučerou.

Novinka na trhu s nemovitostmi: On-line tržiště s podílovým vlastnictvím

14. září 2022 13:01

V Česku je zhruba milion domů a bytů v podílovém vlastnictví. Číslo ještě o poznání vzroste, pokud k domům, bytům a jiným stavbám přičteme podílově vlastněné pozemky – a to až ke čtyřem milionům nemovitostí. Většina Čechů ovšem s takto nabytým majetkem neumí zacházet, včetně profesionálních realitních makléřů. Situaci na trhu zásadně mění nové on-line tržiště zaměřené právě na podílové vlastnictví. Co to vlastně je a proč se vyplatí ho pochopit, případně jak vám může dopomoci k vlastnímu bydlení? O tématu jsme mluvili s expertem Janem Kučerou.

Sledujte živě: Summit stavebního rozvoje s debatou kandidátů na primátora

12. září 2022 14:14
Aktualizováno

Jak by nové vedení Prahy řešilo bytovou krizi a jak se staví k dalšímu stavebnímu rozvoji metropole? Sledujte online přenos ze Summitu stavebního rozvoje s debatou kandidátů na primátora Prahy. Pořadatelem summitu, který se tradičně koná v Obecním domě v Praze, je Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR) ve spolupráci s Českou komorou architektů, Asociací pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a Svazem podnikatelů ve stavebnictví (SPS).

Průměrná sazba hypoték poprvé od května loňského roku klesla. Zásadní změnu to ale nepřináší

7. září 2022 00:24

Průměrná úroková sazba hypoték počátkem srpna činila 6,23 procenta a za poslední měsíc klesla o 0,05 procentního bodu. Je to první pokles od května 2021. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Od jara je zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.

Hlubuček opustil vězení. Majetek převedl na svého partnera, ten většinu prodal

30. srpna 2022 11:20
Aktualizováno

Někdejší náměstek pražského primátora a jeden z hlavních aktérů v kauze Dozimetr Petr Hlubuček (dříve STAN) složil kauci a bude dále stíhán na svobodě. Podle informací CNN Prima NEWS už opustil vazební věznici v Litoměřicích. Ve vazbě někdejší politik strávil zhruba dva a půl měsíce. Ještě před policejní razií se přitom stihl zbavit majetku, a to převodem na svého partnera Jiřího Karvánka. Ten podle informací webu iRozhlas.cz většinu Hlubučkových nemovitostí urychleně prodal.

Babišova kauza ve Francii? O své voliče by nepřišel, i kdyby zabil holčičku, říká analytik

12. srpna 2022 23:46

Problémy šéfa ANO Andreje Babiše ve Francii by jeho hnutí neměly nijak zvlášť uškodit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na tom shodli političtí komentátoři Martin Schmarcz a Thomas Kulidakis. Podle nich se totiž Babišovi potenciální voliči zabývají především situací v České republice. Čerstvá zpráva o tom, že na expremiéra si chce posvítit francouzská justice kvůli akvizicím jeho nemovitostí na Francouzské riviéře, je prý už tolik nezajímá.

Horák: Francouzská kauza Babiše neohrozí. Jeho voliči na to nemají rozlišovací schopnosti

12. srpna 2022 16:16

Čerstvá informace, že na expremiéra Andreje Babiše (ANO) si chce posvítit francouzská justice kvůli akvizicím jeho nemovitostí na Francouzské riviéře, jeho sílu nijak neohrozí. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl marketingový expert Jakub Horák. Podle něj totiž Babišovi voliči nemají dostatečné rozlišovací schopnosti na to, aby kauzu pochopili. Jeho odpůrci zároveň nevnímají offshorové společnosti, přes jednu z nichž měl Babiš nemovitosti koupit, jako něco špatného.