reklama
CNN Prima News stavba

stavba

Výpis příspěvků ke štítku „stavba“

Zdražování dopadne na kutily i rozestavěné domy. Kdy by mohly ceny materiálů klesnout?

26. října 2021 09:23

Na zdražování narážíme v poslední době na každém kroku. Nepříznivý trend se nevyhnul ani kutilům nebo oblasti stavebnictví, kde ceny rostou už více než rok. Hodnota některých stavebních materiálů se za tu dobu zvedla i několikanásobně a lidé, kteří mají rozestavěné domy, se potýkají s řadou problémů. A to i v případě, že stavějí svépomocí.

Babiš k opravené D1: Její životnost je 30 let, v minulosti měla špatnou image

2. října 2021 10:29

Opravená dálnice D1 má životnost 30 let, záruku desetiletou, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Šéf Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl na sobotním oficiálním otevření posledního zrekonstruovaného úseku mezi Velkým Beranovem a Měřínem uvedl, že všechny opravné úseky by měly být zkolaudovány v příštím roce. Podle Babiše se D1 stala symbolem nehod i výluk a měla špatnou „image“.

V oblíbeném parku v Plzni padne 70 stromů kvůli novostavbě. Místní se bouří a žalují město

17. září 2021 19:50

Na 70 zdravých stromů v plzeňském Borském parku má padnout kvůli stavbě nového bytového domu. Zastupitelstvo města dalo souhlas k prodeji pozemku developerovi. Tomu teď chybí už jen získat stavební povolení a může se stavbou začít. Obyvatelé této jižní plzeňské čtvrti se ale bouří. Sepsali petici a padla už i žaloba.

O titul Stavba roku zabojují skvosty architektury. Hlasovat můžete i v Ceně CNN Prima NEWS

Téma: Komerční sdělení
16. září 2021 15:23

O titul prestižní ceny Stavba roku 2021 letos zabojuje celkem 33 projektů. Vyhlášení již 29. ročníku soutěže, kterou každoročně organizuje Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, se uskuteční v polovině října v pražské Betlémské kapli. Do velkolepého projektu se zapojila také CNN Prima NEWS. Hlasovat tak bude moci i veřejnost, a to do 17. října. Vítěz získá Cenu CNN Prima NEWS a bude vyhlášen na slavnostním galavečeru.

Biker Maroši sjížděl nelegální trať v Českém ráji. Od CHKO dostal tučnou pokutu

8. září 2021 14:37

Světově proslulý český biker Michal Maroši dostal vysokou pokutu za sjíždění nelegální trati v srdci Českého ráje. Podle správy CHKO ji sám postavil, to ale Maroši rezolutně popírá, stejně jako to, že by další milovníky extrémní jízdy terénem na traily do zakázané oblasti lákal. Popularita sjezdů mimo značené cesty roste. Vysoká pokuta pro známého bikera má být pro ostatní výstrahou.

reklama