CNN Prima News stavba

stavba

Výpis příspěvků ke štítku „stavba“

Stavbu lanovky z Podbaby do Bohnic úředníci zamítli. V Trojské kotlině je nepřijatelná, míní

Úředníci odboru ochrany prostředí pražského magistrátu zamítli v řízení EIA posuzujícím vliv stavby na životní prostředí záměr výstavby lanovky z Podbaby přes Troju do Bohnic. Důvodem je její nepřijatelný vliv na krajinný ráz Trojské kotliny a ekologické funkce krajiny. Lanovka by způsobila nezanedbatelné a nevratné změny, vyplývá z dokumentu zveřejněného v systému EIA. Kladné stanovisko EIA je pro výstavbu nezbytné. Podle náměstka primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) je preferovanou variantou výstavba mostu a tramvajové tratě.

Ekonomové: Česko má nejvíc předpotopní stavební řízení. Návrhy NERV pomohou

Ekonomové chválí návrhy Národní ekonomické rady vlády (NERV) na urychlení stavebnictví nebo zjednodušení situace na trhu práce. Upozorňují ale, že návrhy míří na delší časová období a případné změny by slavila až příští vláda. Ekonom Petr Bartoň pro CNN Prima NEWS uvedl, že pokud stát nastartuje výstavbu bytů, tak to ze setrvačnosti nakopne i zbytek ekonomiky.

Rozšíření tendru na jádro může přinést čtvrtinovou úsporu, říká Lochman. Rozhodne úvěrování

Pokud by se postavily čtyři nové jaderné bloky namísto jednoho, znamenalo by to až čtvrtinovou úsporu, řekl poslanec a člen sněmovního hospodářského výboru Ondřej Lochman (STAN) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podobný názor zastává také ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Lochman ale podotkl, že výsledná cena záleží také na výši úvěru a komu bude poskytnut. S tím souhlasí i místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO).

Nepochopitelné a mimo fakta. Rakouští Zelení se zlobí na Babiše kvůli slovům o magorech

Slova expremiéra Andreje Babiše (ANO) o „magorech“ směrem k Rakušanům vyvolala u našich jižních sousedů negativní emoce. Když svá slova korigoval s tím, že byla mířená pouze na rakouské Zelené, naštval i ty. Strana považuje Babišova slova za „nepochopitelná“, komentovali její zástupci výrok šéfa ANO pro CNN Prima NEWS. Podle nich navíc Babišova kritika směrem ohledně výstavby dálnic „nereflektuje fakta“.

Národní program Česká kvalita: Snadná cesta, jak pro stavbu domu získat to nejlepší

Jsou nedílnou součástí drtivé většiny staveb a do značné míry rozhodují o tom, jak se v domě bude žít –⁠ okna. Jejich výroba je náročnou disciplínou, s postupem času a vývojem nových technologií se neustále zdokonalují. Hrají zásadní roli ve využívání přirozeného světla při pobytu uvnitř budov i při izolaci, spolehlivě by měla být schopna tepelně izolovat, zajistit bezpečnost a akustický komfort. Je pochopitelné, že kdo staví dům, hledá ty nejlepší produkty, na které se bude moct spolehnout dlouhá léta. Garanci spokojenosti českým zákazníkům dává značka udělovaná Řídícím výborem Národního programu Česká kvalita –⁠ Osvědčeno pro stavbu. Za izolační skla ji získala třeba společnost HELUZ IZOS.

Pardubický „Dozimetr“ nabírá na obrátkách. Soud poslal do vazby exprimátora Charváta

Aktualizováno

Okresní soud v Pardubicích ve čtvrtek poslal do vazby bývalého primátora Pardubic Martina Charváta (ANO), předsedu Krajské hospodářské komory Jozefa Koprivňanského a bývalou náměstkyni primátora a členku dozorčí rady Rozvojového fondu Pardubice Helenu Dvořáčkovou. Ta je nyní zastupitelkou za SPD, dříve za ANO. Soud tím vyhověl všem třem návrhům státní zástupkyně na vazbu. O výsledku novináře informoval soudce Karel Gobernac. V pátek dopoledne po jednání zastupitelského klubu hnutí ANO jeho předseda Jiří Rejda řekl, že se Charvát vzdal všech funkcí ve městě a v městských organizacích.

VIDEO: Lanovka by měla propojit Bohnice s Podbabou. Naprostá kravina, zní od kritiků

Nedostatečné propojení Bohnic a Dejvic by mohla v příštích letech vyřešit nová lanová dráha, která by překlenula Vltavu z Podbaby s mezizastávkou v Tróji. Nejednalo by se o pouhou atrakci, ale o plnohodnotné dopravní propojení významných městských částí. Lanovka by totiž mohla za hodinu přepravit více než 2 000 cestujících. Přesto sklízí značnou kritiku a někteří politici v Praze ji nazývají „kravinou“ a volají spíše po stavbě tramvajové trati.

Ceny komerčních nemovitostí jsou na maximu. A klesat nebudou, říká expert

Bytová krize už několik let znemožňuje vlastní bydlení řadám Čechů. Nemovitosti jsou pro ně jednoduše nedosažitelné kvůli vysokým cenám a těžko dostupným hypotékám, jejichž úrokové sazby rovněž vyskočily do výšin. Například u novostaveb odborníci po startu krize zaznamenali meziroční prodejní propad o 80 až 90 %. Jak je to v případě komerčních nemovitostí? I v tomto případě realitní trh zaznamenal výraznou změnu, její dopadly ale nebyly tak drastické. Jak řekl Radek Procházka, expert na komerční nemovitosti, v pořadu Interview PLUS, obchodování s průmyslovými a kancelářskými prostory zatím vládne poměrně zdravá aktivita.