CNN Prima News stavba

stavba

Výpis příspěvků ke štítku „stavba“

Vznikne u Plzně Gigafactory? Jednání s lokálními představiteli přinesla posun, tvrdí Fiala

27. října 2022 16:17

Premiér Petr Fiala (ODS) jednal s hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem (Piráti), plzeňským primátorem Romanem Zarzyckým (ANO) a dalšími představiteli kraje o zvažované výstavbě továrny na baterie do elektromobilů koncernu Volkswagen v Líních u Plzně. Jednání budou pokračovat na pravidelné bázi, řekl Fiala. Čtvrteční jednání podle něj přineslo značný posun.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jedná o novele stavebního zákona a kvótách pro zaměstnávání cizinců

19. října 2022 11:20

Novelu stavebního zákona a související předpis o jednotném environmentálním stanovisku (JES) projednává na středečním zasedání vláda. Ve vládním nařízení o pracovní migraci ministři patrně upraví kvóty pro zaměstnávání cizinců ze zemí mimo Evropskou unii. Kabinet by mohl projednat i osud záložního armádního letiště v Líních u Plzně, kde se uvažuje o výstavbě gigafactory pro výrobu baterií do elektromobilů koncernu Volkswagen. Tiskovou konferenci můžete sledovat v článku.

Мариуполь восстанет из пепла? Русские представили большие планы. До трех лет будет как новый

12. srpna 2022 12:10

Портовый город Мариуполь на юго-востоке Украины стал одним из символов российского вторжения, которое продолжается с февраля. Город был почти стерт с лица земли кровопролитными боями и постоянными бомбежками и артобстрелами. Здесь погибли тысячи людей. Россия, которая сейчас оккупирует Мариуполь, разрабатывает план его полной реконструкции. Инфраструктуру собираются восстановить уже к 2025 году.

Povstane Mariupol z popela? Rusové představili velké plány. Bude jako nový do tří let, tvrdí

7. srpna 2022 23:14

Přístavní město Mariupol na jihovýchodě Ukrajiny se stalo jedním ze symbolů ruské invaze, která trvá již od února. Město bylo krvavými boji a neustálým bombardováním či ostřelováním téměř srovnáno se zemí. Zahynuly zde až tisíce lidí. Rusko, které nyní Mariupol okupuje, přichází s plánem na jeho kompletní rekonstrukci. Chystá se znovuvybudovat infrastrukturu, a to už do roku 2025.

Chorvaté otevírají klíčový most, který zrychlí dopravu. V zemi navíc zlevňují pohonné hmoty

26. července 2022 21:31

Konec zbytečně najetých kilometrů a kolon na hranici s Bosnou a Hercegovinou. Chorvaté otevírají most, který propojuje pevninskou část země a poloostrov Pelješac. Protože se na financování podílela Evropská unie, přejezd bude na rozdíl od dálnic zdarma. Chorvaté navíc hlásí i další dobrou zprávu – pohonné hmoty díky vládním opatřením zlevňují.

Pražská koalice si chystá předvolební trumfy. Dvorecký most či okruh se pohnou v září

14. června 2022 20:29

Pražská vládnoucí koalice (Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu) si na poslední týdny před volbami připravuje několik zásadních triumfů. Začít by se měl stavět dlouho očekávaný Dvorecký most a radnice slibuje také zásadní posun v přípravě vnitřního městského okruhu. Podle Jiřího Pospíšila (TOP 09), který je součástí koalice, je standardní že se aktivita politiků před volbami stupňuje.

Češi si mohou prohlédnout legendární TGV. Jak se průkopník železnic liší od Pendolina?

6. června 2022 09:37

Do Česka míří legendární francouzský vlak TGV, který jezdí rychlostí přes 300 km/h. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda v Novém dni na CNN Prima NEWS porovnal parametry průkopníka vysokorychlostní železnice v Evropě s českým Pendolinem. V čem se obě soupravy nejvíce liší a kdy se i v tuzemsku dočkáme vlaků rychlých jako TGV?