reklama

Tuleni ve zvířecím parku v Belgii měli obvázané lano kolem krku a tahali děti na lodi

Dva tuleni, kteří měli obvázané lano kolem krku a táhli děti na lodi, byli natočeni na vodní atrakci ve zvířecím parku Mont Mosan v belgické provincii Liege.

reklama

Když se tuleň ve videu vynoří, má na krku připevněný modrý kroužek. Na tom je přivázán provaz, kterým táhne na lodi tři děti.

Aktivisté za práva zvířat říkají, že tuleni v parku provádí kaskadérské kousky, aby dostali ryby jako odměnu. „Považuji za hrozné, co v roce 2020 zvířatům stále děláme. Zvířata baví lidi a jsou chovaná jen pro peníze,“ řekl Aaron Copette z organizace pro práva zvířat, který záběry sdílel.

K tématu

Dodal, že organizace zabývající se právy zvířat dělají vše, co je v jejich silách, aby vzdělávali lidi, kteří do takového parku jdou, a aby věděli, že je to špatně.

Jde o formu zneužití

I když majitel parku říká, že zvířata nezneužívá, podle Copetta jde stále o formu zneužití. Proto požaduje, aby park rehabilitoval zvířata v jejich přirozeném prostředí. Nepodal však formální stížnost. Sdílené záběry údajně vedly ke zvýšené kontrole parku i jeho majitele.

Christine Grandjean, zakladatelka organizace pro práva zvířat, uvedla, že si nemyslí, že park zvířata úmyslně poškozuje. „Chápeme, že tuleni to dělají dobrovolně, že vklouznou do lana a táhnou loď. Ale neudělali by to, kdyby za odměnu nedostali ryby,“ řekla s tím, že tuleni jsou zvířata, která patří do přírody a lidé by je neměli používat pro zábavu.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama