Tuleni ve zvířecím parku v Belgii měli obvázané lano kolem krku a tahali děti na lodi

Dva tuleni, kteří měli obvázané lano kolem krku a táhli děti na lodi, byli natočeni na vodní atrakci ve zvířecím parku Mont Mosan v belgické provincii Liege.

Když se tuleň ve videu vynoří, má na krku připevněný modrý kroužek. Na tom je přivázán provaz, kterým táhne na lodi tři děti.

Aktivisté za práva zvířat říkají, že tuleni v parku provádí kaskadérské kousky, aby dostali ryby jako odměnu. „Považuji za hrozné, co v roce 2020 zvířatům stále děláme. Zvířata baví lidi a jsou chovaná jen pro peníze,“ řekl Aaron Copette z organizace pro práva zvířat, který záběry sdílel.

Dodal, že organizace zabývající se právy zvířat dělají vše, co je v jejich silách, aby vzdělávali lidi, kteří do takového parku jdou, a aby věděli, že je to špatně.

Jde o formu zneužití

I když majitel parku říká, že zvířata nezneužívá, podle Copetta jde stále o formu zneužití. Proto požaduje, aby park rehabilitoval zvířata v jejich přirozeném prostředí. Nepodal však formální stížnost. Sdílené záběry údajně vedly ke zvýšené kontrole parku i jeho majitele.

Christine Grandjean, zakladatelka organizace pro práva zvířat, uvedla, že si nemyslí, že park zvířata úmyslně poškozuje. „Chápeme, že tuleni to dělají dobrovolně, že vklouznou do lana a táhnou loď. Ale neudělali by to, kdyby za odměnu nedostali ryby,“ řekla s tím, že tuleni jsou zvířata, která patří do přírody a lidé by je neměli používat pro zábavu.

Tagy: