reklama

Tuleni ve zvířecím parku v Belgii měli obvázané lano kolem krku a tahali děti na lodi

Dva tuleni, kteří měli obvázané lano kolem krku a táhli děti na lodi, byli natočeni na vodní atrakci ve zvířecím parku Mont Mosan v belgické provincii Liege.

reklama

Když se tuleň ve videu vynoří, má na krku připevněný modrý kroužek. Na tom je přivázán provaz, kterým táhne na lodi tři děti.

Aktivisté za práva zvířat říkají, že tuleni v parku provádí kaskadérské kousky, aby dostali ryby jako odměnu. „Považuji za hrozné, co v roce 2020 zvířatům stále děláme. Zvířata baví lidi a jsou chovaná jen pro peníze,“ řekl Aaron Copette z organizace pro práva zvířat, který záběry sdílel.

K tématu

Dodal, že organizace zabývající se právy zvířat dělají vše, co je v jejich silách, aby vzdělávali lidi, kteří do takového parku jdou, a aby věděli, že je to špatně.

Jde o formu zneužití

I když majitel parku říká, že zvířata nezneužívá, podle Copetta jde stále o formu zneužití. Proto požaduje, aby park rehabilitoval zvířata v jejich přirozeném prostředí. Nepodal však formální stížnost. Sdílené záběry údajně vedly ke zvýšené kontrole parku i jeho majitele.

Christine Grandjean, zakladatelka organizace pro práva zvířat, uvedla, že si nemyslí, že park zvířata úmyslně poškozuje. „Chápeme, že tuleni to dělají dobrovolně, že vklouznou do lana a táhnou loď. Ale neudělali by to, kdyby za odměnu nedostali ryby,“ řekla s tím, že tuleni jsou zvířata, která patří do přírody a lidé by je neměli používat pro zábavu.

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Cesta Hamáčka do Ruska. Netolický promluvil, otázek přibývá

Každý den přináší nové zprávy v kauze cesty vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy. Dnes se ukázalo, že jedním z tajných zdrojů novináře Janka Kroupy je pardubický hejtman Martin Netolický. Podle něj chtěl vicepremiér od Ruska získat vakcíny Sputnik V v době, kdy měl informace o zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Podivností je ale více. Vyšlo totiž najevo, že brigádníci pracující ve skladu dostali narychlo zprávu, aby den před výbuchem nechodili do práce.

Za pivo i jídlo si připlatíme. Po pandemii restaurace zvednou ceny, varuje Stárek
„Věříte Hamáčkovi?“ tázala se Babiše Pekarová. Premiér neodpověděl
Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama