CNN Prima News tuleň

tuleň

Výpis příspěvků ke štítku „tuleň“

Smrtící následek turistického selfie. Kvůli jedné fotce muselo zemřít tulení mládě

Claire de Haasová a Brock Montgomery pracují jako ošetřovatelé na ostrově Great Blasket v hrabství Kerry už šest měsíců. Za tu dobu se setkali se spoustou případů nepochopitelného chování návštěvníků. Jedna událost z letošního léta se ale všem jednoznačně vymyká. Sobecké a neuvážené chování dvojice turistů kvůli jednomu selfie mělo za následek smrt zvířete pro ostrov typického. Tuleně.

Žralok bílý útočí na lidi asi omylem. Vědci přišli na to, co predátorovi plete hlavu

Australští vědci upozorňují, že známý predátor jménem žralok bílý není jen „nemyslící zabiják“. Nový výzkum ukazuje, že když zvíře ojediněle zaútočí na člověka, možná se jen splete. Odborníci naznačují, že postrach moří nemusí být schopen vizuálně rozlišit surfaře či plavce na vodní hladině od své přirozené kořisti, tedy nejčastěji tuleňů.

Skotsko zakázalo odstřel tuleňů a zpřísnilo tresty za týrání zvířat

Skotští zákonodárci odhlasovali první červencový den balíček nových opatření vztahující se k ochraně domácích i divokých zvířat. Díky němu budou nyní moci padat vyšší tresty za zabíjení chráněných druhů a ničení ptačích hnízd. Kromě toho ale skotští farmáři přišli i o poslední výjimky pro střílení tuleňů či používání zvukových zařízení na jejich plašení.