reklama
CNN Prima News tuleň

tuleň

Výpis příspěvků ke štítku „tuleň“

Žralok bílý útočí na lidi asi omylem. Vědci přišli na to, co predátorovi plete hlavu

7. listopadu 2021 13:21

Australští vědci upozorňují, že známý predátor jménem žralok bílý není jen „nemyslící zabiják“. Nový výzkum ukazuje, že když zvíře ojediněle zaútočí na člověka, možná se jen splete. Odborníci naznačují, že postrach moří nemusí být schopen vizuálně rozlišit surfaře či plavce na vodní hladině od své přirozené kořisti, tedy nejčastěji tuleňů.

Když rozdíly mizí, 63. díl: Paměť tuleňů jako zdroj překvapení i pro vědce

10. července 2020 11:00

Jsou zvídaví, poměrně snadno se učí novým dovednostem a někteří vědci je staví na roveň psům. Na světě najdeme osmnáct druhů ploutvonožců. Známe je pod jmény tuleni, lachtani a mroži. Jde o šelmy, které se vyvinuly k životu ve vodě. Jednou z jejich hlavních charakteristik je i rozvinutá inteligence. Jak velká ve skutečnosti je?

Skotsko zakázalo odstřel tuleňů a zpřísnilo tresty za týrání zvířat

3. července 2020 13:00

Skotští zákonodárci odhlasovali první červencový den balíček nových opatření vztahující se k ochraně domácích i divokých zvířat. Díky němu budou nyní moci padat vyšší tresty za zabíjení chráněných druhů a ničení ptačích hnízd. Kromě toho ale skotští farmáři přišli i o poslední výjimky pro střílení tuleňů či používání zvukových zařízení na jejich plašení.

reklama