tunel

Výpis příspěvků ke štítku „tunel“

Traktor v Letenském tunelu boural s dvěma vozy. Policie předpokládá, že jel v protisměru

Netradiční dopravní nehodu musely během čtvrtečních protestů zemědělců v Praze řešit složky integrovaného záchranného systému. V Letenském tunelu se srazil v protisměru jedoucí traktor s osobním vozem. Do vozidla následně vrazilo zezadu ještě jiné auto. O nehodě informovali na sociální síti X pražští hasiči a dodali, že se havárie obešla bez zranění. Mluvčí pražských policistů Jan Rybanský redakci CNN Prima NEWS potvrdil, že událost se obešla bez zranění.

KOMENTÁŘ: Gaza je v troskách a Izrael má ruce od krve. Možná jde vše podle plánu Hamásu

Po čtyřech měsících intenzivních bojů mezi Izraelem a Hamásem je velká část Pásma Gazy prakticky srovnaná se zemí a počty civilních obětí raketově rostou. Sen umírněných Palestinců o státu, jehož součástí bude území na východ od Izraele a na sever od Egypta, se zřejmě definitivně rozplynul. Židovský stát si zase probíhající odvetou za masakr ze 7. října každým dalším dnem ničí pověst na mezinárodní scéně. Jediný, kdo se spokojeným výrazem může konstatovat, že se situace vyvíjí podle plánu, je člen Hamásu – ať už zrovna pobývá v tunelu v Gaze, či v honosném sídle v Kataru.

CNN exkluzivně v tunelu Hamásu. Dvacet metrů pod zemí je i splachovací záchod, popsal reportér

Rozsáhlý labyrint se stovkami chodeb, který protíná podzemí Pásma Gazy. Proslulý tunelový systém vybudovaný členy Hamásu nyní křížem krážem prohledávají izraelští vojáci. Štáb CNN dostal v jižním městě Chán Júnis jedinečnou příležitost vydat se do zmíněného bludiště. Reportér Nic Robertson tak na vlastní kůži pocítil, co členové IDF během podzemních operací zažívají. Zároveň pořídil exkluzivní videoreportáž.

Izrael se děsí tunelů Hizballáhu. Jsou ještě větší než Gaza metro, pojmou i náklaďák

Ve světle vyostřených vztahů mezi Libanonem a židovským státem začínají izraelští analytici upozorňovat na obrovskou síť podzemních tunelů, kterou na hranicích obou zemí vybudovalo hnutí Hizballáh. Komplex má být ještě rozlehlejší než ten, který se rozkládá pod Pásmem Gazy. Staví se už přes tři dekády, napsal The Times of Israel.