tunel

Výpis příspěvků ke štítku „tunel“

Praha vyhlíží další metro. Vlaky by měly protínat centrum města v rámci linky S

1. listopadu 2022 06:16

Praha by se mohla v příštích dekádách dočkat zásadního dopravního projektu, který společně s hlavním městem připravuje Správa železnic. Kilometry nových železničních tunelů by měly vyústit ve vznik metra S, které propojí centrum Prahy s příměstskými oblastmi, jak tomu je v některých západních metropolích. Začít stavět by se mohlo v roce 2035.

Elektrárna Lipno se poprvé otevřela veřejnosti: Přes tři kilometry tunelů a 760 schodů

12. září 2022 16:56

Téměř sedm desítek let už vychází slunce nad vodní elektrárnou Lipno, jejíž nádrž je největší vodní plochou na našem území. Vznikla v etapě socialistického budování Československa, plány na její realizaci však projektanti nosili v hlavách už koncem 19. století. My se dnes nebudeme dívat na Lipno shora, ale zamíříme hluboko pod jeho hladinu.

Tragická nehoda u tunelu na Plzeňsku: Řidič narazil do svodidel, z auta letěl 20 metrů

27. srpna 2022 21:21

Smrtelná nehoda uzavřela v sobotu před 18:30 jeden tubus dálničního tunelu Valík za Plzní ve směru od Rozvadova na Prahu na 77. kilometru D5. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Hana Kroftová. Podle mluvčího krajské záchranné služby Vítězslava Sladkého havaroval osobní vůz. Jeho řidič, cizinec narozený v roce 1958, zahynul na místě.

Vypuzení Středočechů a 150 kilometrů metra. Pražští kandidáti hýří před volbami nápady

20. července 2022 07:50

Volby na pražský magistrát se kvapem blíží a s tím nabírá na obrátkách také předvolební kampaň jednotlivých politických uskupení. Kandidáti se nebrání velkolepým nápadům, jako je podkopání centra města tunely za účelem zprovoznění 150 km dlouhého metra S či vybudování okružního metra O. Emoce vzbudil také lídr pražského hnutí ANO Ondřej Prokop, který vytáhl do boje proti středočeským řidičům blokujícím parkovací místa v Praze. S jakými nápady kandidáti přišli?

Dostavba vnitřního okruhu se blíží, hlásí Praha. Předvolební kampaň, reaguje Nacher

7. června 2022 10:50

Pražské vedení hlásí další posun v přípravě dostavby tolik očekávaného vnitřního městského okruhu. Magistrát předpokládá, že by dokumentaci k dostavbě chybějící části městského okruhu předal stavebnímu úřadu letos v září a za několik let by se mohlo začít stavět. Opozice kritizuje načasování – vedení města chystá výrazný posun v přípravě projektu podniknout v době komunálních voleb.

Ryby z obřího akvária v Hradci krmí potápěč i z vlastních úst. Jsou mezi nimi i piraně

26. dubna 2022 06:46

Procházku po pralese nebo dokonce pod vodní hladinou nabízí obří akvárium v Hradci Králové. Další místo, kam se můžete vydat v rámci pořadu Prima Česko. V nádrži jsou k vidění stovky sladkovodních ryb, mimo jiné i piraně. A mezi ně se pravidelně spouští potápěč, který ryby krmí, a to dokonce z vlastních úst. Obří akvárium pak nabízí i další raritu – odchovali tady sladkovodní rejnoky, což je světový unikát.

V Praze začala očekávaná výstavba metra D, bude stát přes 50 miliard korun. Kudy povede?

21. dubna 2022 15:16
Aktualizováno

Představitelé hlavního města a dopravního podniku (DPP) ve čtvrtek na Pankráci zahájili stavbu trasy metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Náklady na tuto část linky jsou asi 14,5 miliardy korun a práce potrvají 90 měsíců, tedy asi sedm a půl roku. Součástí jsou dvě stanice, kdy ta na Pankráci bude přestupní mezi trasami C a D. Na úsek poté naváže trasa na Nové Dvory a jako poslední vznikne ta do Písnice. Náklady by měly být při započtení inflace celkem 52,09 miliardy korun.

Mezi Ládvím a Florencí nejezdilo metro. Policie hledala v tunelu sprejery

11. dubna 2022 07:13
Aktualizováno

Více než hodinu nejezdilo v pondělí ráno pražské metro na lince C mezi stanicemi Ládví a Florenc. Policisté tam pátrali po lidech, kteří se údajně pohybovali v tubusu stanice Nádraží Holešovice, zřejmě to byli sprejeři. Při prohlídce nikoho nenašli, ale objevili poškozenou soupravu metra, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Po osobách, které pronikly do nepřístupných prostor metra a vagon poškodily, policisté podle ní dál pátrají.