Šťastný: Turek je v nemocnici pod silnými léky. Prezidentovi poslal omluvný dopis
Než začnete číst Co byste měli vědět, než začnete číst
Prezident přijal Šťastného na Pražském hradě.
Kandidát na ministra sportu, prevence a zdraví jednání označil za velice přátelské.
Informoval také o zdravotním stavu Filipa Turka.
Poslanec Filip Turek (Motoristé sobě) je kvůli problémům s vyhřezlou ploténkou v nemocnici. Oznámil to po pondělním jednání s prezidentem Petrem Pavlem kandidát na ministra sportu, prevence a zdraví Boris Šťastný. Zároveň uvedl, že po něm Turek Pavlovi poslal omluvný dopis.
Šťastného v pondělí v 11 hodin přijal na Pražském hradě prezident Petr Pavel. Po společné diskusi zamířil poslanec zvolený za Motoristy, který je zároveň nominantem na post ministra sportu, prevence a zdraví, před novináře.
ČTĚTE TAKÉ: Kritika Babišova řešení střetu zájmů? Jde to za hranu smrti, je to hyenismus, míní Nacher
„Jednání s Petrem Pavlem bylo velice přátelské. Přesvědčil jsem se, že pan prezident má velké povědomí o organizaci sportu v České republice,“ hodnotil jednání Šťastný.
Po něm se měl s Pavlem sejít kandidát na ministra životního prostředí Filip Turek. Ten však v neděli oznámil, že nedorazí. Důvodem měly být zdravotní problémy, ke kterým se v pondělí na tiskové konferenci vyjádřil i Šťastný.
Turek je upoután na lůžko, oznámil Šťastný
„Již včera jsem informoval, že je Filip Turek upoután na lůžko. Nyní je hospitalizován v jedné z pražských nemocnic, je pod silnými léky na bolest. To mu komplikuje jeho práci i činnost v následujících hodinách a dnech,“ popsal ministerský kandidát.
Turkův zdravotní stav podle svých slov hlouběji komentovat nemůže. „Je hospitalizován. Šlo o starý úraz, na konci naší cesty na Slovensko si možná i vlivem letu začal stěžovat na bolesti. Pak se to zhoršovalo, vedlo to až do stavu, ve kterém je teď,“ pokračoval.
Čtěte také
„Já jsem byl pověřen předsedou Motoristů Petrem Macinkou, abych panu prezidentovi předal od Filipa Turka omluvný dopis, jehož znění on osobně nadiktoval. Tak jsem také učinil,“ dodal Šťastný.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Jednání s Pavlem? Marně hledám hezké slovo, řekl Klempíř. Kritizoval i umělecký aktivismus