reklama

Turnaj CEE Champions míří do semifinále. O výhru bude bojovat domácí tým SINNERS

CEE Champions
Foto:

Mezinárodní turnaj Intel CEE Champions v CS:GO má za sebou tři hrací víkendy. Během nich se z původních 32 účastníků do finálové části dostaly pouze čtyři nejlepší týmy. Mezi celky ze střední a východní Evropy se neztratili ani domácí SINNERS, kteří budou tento víkend bojovat o své historicky první mezinárodní online prvenství. Ostatní CZ/SK zástupci v turnaji skončili v osmifinále a čtvrtfinále.

reklama

Přestože SINNERS Esports do CEE Champions vkročili prohrou, díky následným čtyřem výhram v řadě se dokázali probojovat až do semifinále. Největším oříškem na jejich cestě byl rumunský tým Nexus Gaming, který ale jako jeden z favoritů turnajů ve skupině zklamal. „Překvapilo nás, jak moc hladký průběh to byl. Nexus je kvalitní soupeř, ale nějak nás nepřekvapili,“ hodnotil v rozhovoru pro PLAYzone.cz CaNNiE. „Nepodcenili jsme soupeře, koukli jsme, jak hrají, a připravili se na ně. A taky jsme dobře diktovali hru,“ uvedl sniper momentální české jedničky k dosavadním zápasům v play-off.

SINNERS už mají část prize poolu zajištěnou stůj co stůj. I tak se ale samozřejmě budou snažit dosáhnout na co nejlepší umístění a nejvyšší možnou výhru. CEE Champions nabízí pro týmy z menších regionálních scén úctyhodných 15 tisíc dolarů, ze kterých si šampion turnaje ukrojí rovnou polovinu. Pokud by vyhráli SINNERS, odnesli by si tak v přepočtu více než milion a půl korun.

Pro krále domácích lig je možný triumf v CEE Champions velkou motivací, protože za celý rok nevyhráli ani jeden mezinárodní turnaj, ba dokonce ani jednou nezískali prize money, tedy s výjimkou dlouhodobých ESEA lig. Je tomu ale tak především proto, že v tomto roce se SINNERS rozhodli dobít scénu domácí a až v příštím roce se hodlají naplno vrhnout do zahraničí.

Největším soupeřem SINNERS Esports bude zástupce chorvatské scény, celek s názvem GamerS1337. „Věříme, že máme velkou šanci turnaj vyhrát,“ okomentoval CaNNiE aktuální šance v CEE Champions. Semifinálové boje prvního ročníku CEE Champions jsou na programu v pátek 30. října, náš poslední zástupce o titul nastoupí do akce v 17:00. Druhé semifinále je pak na programu následně, tedy zhruba o tři hodiny později. Stejné časy jsou plánovány i na sobotu 31. října, kdy poznáme šampiona.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké prezidentské volby proběhly již před měsícem, ale stále jim není konec. Úřadující prezident Donald Trump totiž pořád odmítá uznat porážku a tvrdí, že jeho demokratický oponent Joe Biden zvítězil jen díky podvodům. Tito dva politici ovšem nebyli jedinými kandidáty. Celkem jich v letošních volbách bylo 11, mezi nimi například známý rapper Kanye West či libertariánka Jo Jorgensenová, která podle mnohých zapříčinila Trumpovu prohru v některých klíčových státech.

Koronavirus

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Jedním z typických příznaků nemoci COVID-19 je ztráta čichu, u paní Lenky ze severní Moravy se ovšem dostavil úplně opačný efekt. Čich ztratila kvůli chronickému onemocnění již před více než dvaceti lety a vrátil se jí, až když onemocněla covidem. Žena pocházející ze Šumperka se nyní raduje, že si konečně může přičichnout ke kávě nebo vybírat parfém skutečně podle vůně. „Je to takový ostrůvek pozitivna v celkově negativní situaci,“ popsala své pocity pro CNN Prima NEWS.

Situace se ani za týden ani za dva nezlepší. Nouzový stav musíme prodloužit o 30 dnů
Záměna léku na žaludek s přípravkem na růst vlasů spustila u dětí vlkodlačí syndrom
Lidé jsou demotivovaní, nechodí se testovat dokonce ani s příznaky, ukázal průzkum
reklama
reklama
Z domu museli 300kilového muže vyprostit jeřábem. Francouz se léta téměř nehýbal

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Soud nařídil očkovat dítě proti tetanu, může jít o život, je po úrazu. Matka odmítá
Fiala: Ať si lidé zvykají, že co řeknu, dodržím. Nezískáme jen 15 procent, vyhrajeme
Dezinformátor Klaus? Exprezident si Blatnému stěžuje na „nehorázné označení“
Další články
reklama
reklama