reklama

Záchranáři, kteří pomáhali v Bejrútu, se vrátili do Česka. Teď je čeká karanténa

Speciální tým USAR, který minulou středu odletěl do Bejrútu pomoci s hledáním lidí uvězněných v troskách budov po výbuchu přístavního skladu, se vrátil do Česka. Armádní speciál s více než třicetičlennou posádkou dosedl na kbelské letiště kolem úterní třetí hodiny odpolední. Členové týmu nyní zamíří do karantény a budou muset podstoupit testy na koronavirus.

reklama

„Děkuji členům USAR týmu za skvělou práci i reprezentaci ČR. Vítejte zpět doma,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček na svém Twitteru. Ještě před odletem armádního speciálu z Česka do Bejrútu upozornil, že letadlo bude mít na palubě nespočet zdravotnického materiálu i nemocniční lůžka Linet.

Záchranáři odletěli do Bejrútu ve středu odpoledne, do akce se ale kvůli průtahům a problémům s libanonskou armádou dostali až během čtvrtka. V sobotu byli záchranáři následně staženi, protože v Bejrútu se začala zhoršovat bezpečnostní situace. Spory následně vyústily až v rozsáhlé demonstrace, takže tamní armáda vyzvala všechny záchranáře, aby se vrátili zpět na základnu.

Exploze přístavního skladu plného dusičnanu amonného neboli ledku, která se stala v úterý 4. srpna, si vyžádala nejméně 160 obětí a přibližně 6 tisíc zraněných. Téměř čtyřicet českých specialistů odletělo do Libanonu minulou středu. V týmu se nacházeli například lékaři, kynologové se psy nebo statik.

Tagy: Jan Hamáček návrat Bejrút USAR Kbely

Další hlavní zprávy

reklama
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce
Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
Navalného propustili z nemocnice. Zda bude mít trvalé následky, není jasné
reklama
reklama
Prymulu nechceme. Lidé odmítají nového ministra, petici podepsalo přes 10 tisíc lidí

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Není důvod pro plošná opatření, postrádám srozumitelnost, říká krizový manažer
Další články
reklama
reklama