reklama
CNN Prima News Jan Hamáček

Jan Hamáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Hamáček“

Za úterý přibylo 302 nakažených. Reprodukční číslo zůstává pod kritickou hranicí

V Česku po týdnu opět přibylo více než 300 potvrzených případů koronaviru za den. Laboratoře v úterý odhalily 302 nakažených, o 14 méně než před týdnem. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, nepatrně vzrostlo na 0,96. Nezměnil se počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní, sedmý den za sebou je na hodnotě 15.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda řeší odměny za boj s covidem

Vláda v pondělí projedná vyplacení mimořádné odměny hasičům, policistům a vojákům, kteří bojovali s koronavirovou pandemií. Návrh týkající se hasičů a policistů předložil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), odměnu pro vojáky navrhuje ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Tiskovou konferenci můžete sledovat živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 16 hodin, ale může se změnit s ohledem na délku jednání kabinetu.

Hasiči a policisté dostanou 20 tisíc korun za pomoc během pandemie, řekl kabinet

Aktualizováno

Hasiči, policisté a vojáci, kteří pomáhali bojovat s koronavirovou epidemií, dostanou mimořádnou odměnu 20 tisíc korun. Na pondělním zasedání to schválila vláda, informovali na sociálních sítích ministři vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO). Celkem vláda na mimořádné odměny a s nimi spojené vedlejší náklady vyčlení z rozpočtu více než 1,4 miliardy korun.

Hasiči mají nového šéfa. Hamáček jím jmenoval ředitele moravskoslezského sboru Vlčka

Novým generálním ředitelem hasičského záchranného sboru se stal dosavadní šéf moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček. Novinářům to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který ho v pondělí uvedl do funkce. Vlček nahradil Drahoslava Rybu, který v neděli skončil na pozici šéfa hasičů po téměř deseti letech. Odešel na vlastní žádost, protože mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Ryba po deseti letech končí v čele hasičů. Pro sbor je to ztráta, prohlásil Hamáček

Drahoslav Ryba k neděli na vlastní žádost skončí po téměř deseti letech na pozici generálního ředitele hasičského záchranného sboru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce oznámit jméno nástupce na pondělní tiskové konferenci, bude zároveň uveden do funkce. Ryba podle ministra odchází na základě zákona, neboť mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

reklama