CNN Prima News Jan Hamáček

Jan Hamáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Hamáček“

Snoop Dogg, Musk i Hamáček. Pořad Krypta hledá celebrity, které fandí kryptoměnám

30. června 2022 14:50

Ať už bitcoin cenově padá, nebo letí vzhůru, lidé o něm vědí. Kryptoměny jsou zkrátka oficiálně mainstream a zajímají se o ně i osobnosti v řadách politiků, herců nebo hudebníků. Více se o tom dozvíte v už patnáctém díle pořadu Krypta, který završuje první řadu edukačního cyklu a ve kterém můžete zhlédnout i sestřih rozhovorů z dosavadních dílů.

Hamáček bude lobovat za české zbrojařské firmy. Kam zamířili jeho kolegové z ČSSD?

25. dubna 2022 22:36

Bývalý vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček má novou práci. Lobovat bude za české zbrojařské firmy. A na nové zaměstnání si zvykají i další sociální demokraté, kteří kvůli svému neúspěchu odešli z politické scény. Podle politologa Jana Kubáčka si ale svým odchodem mnohdy nejen finančně polepší. O expolitiky je totiž většinou u firem nebývalý zájem.

Dva roky od první české oběti covidu. Muž trpěl řadou nemocí, měl vyčerpaný organismus

22. března 2022 05:55

V Česku zemřel první pacient s potvrzenou nemocí COVID-19. Takovou zprávu si vyslechli Češi přesně před dvěma lety. Smutné prvenství připadlo 22. března 2020 na 95letého může, který trpěl řadou zdravotních komplikací. Nedlouho po něm ale přišla další úmrtí, nová opatření i tvrdý lockdown. Jak vypadala tehdejší covidová situace a jak na první covidové úmrtí reagovali představitelé státu?

Policejní checkpointy na silnicích a uzavřené okresy. Jak se žilo v Česku před rokem

1. března 2022 12:17

Během eskalujícího konfliktu na Ukrajině lidé pomalu zapomínají na covidovou krizi, která svět trápila více než dva roky, a zdá se, že by mohla být u konce. Vzpomene si tak někdo, co se dělo v České republice přesně před rokem? Země právě prožívala nejpernější časy celé covidové pandemie. V nemocnicích umíraly tisíce lidí a policejní hlídky kontrolovaly české silnice, jelikož lidé nesměli bez vážnějších důvodů překračovat hranice svých okresů.

Sledujte ZÁZNAM: Rakušan navštívil Zemana. Jak zhodnotili situaci na Ukrajině?

16. února 2022 14:34

Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se ve středu sešel na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem na pravidelné schůzce. Měli jednat o aktuální agendě, vedle domácí politiky a stavu koronavirové epidemie by se mohli zabývat také napětím na ukrajinské hranici s Ruskem. Na čem se nakonec dohodli? Sledujte vyjádření po schůzce přímo v tomto článku.

Lipavský to schytal za helmu na Ukrajině. Do výstroje se přitom navlékl Zeman i Topolánek

9. února 2022 14:47

Ministr zahraničí Jan Lipavský čelí posměchu za fotky, které pochází z jeho návštěvy Ukrajiny. Pirátský exposlanec má na snímcích helmu a neprůstřelnou vestu. Nutno podotknout, že není zdaleka prvním politikem, který byl ve vojenském obleku vyfotografován. Část veřejnosti se Lipavského zastává, že jen plnil bezpečnostní předpisy. Někteří politici na Twitteru sdílejí ze solidarity své fotky, na nichž jsou zachyceni v podobném oděvu.

Šmarda: Nová opozice ve Sněmovně pouze boří, vláda přináší chaos a nejistotu

9. února 2022 09:21

Nedávno zvolený předseda ČSSD Michal Šmarda se opřel do současné parlamentní opozice i vládní koalice. Nová opozice, kterou tvoří hnutí ANO a SPD, podle něj pouze boří, zatímco vláda svými kroky vnáší chaos a nejistotu pro obyvatele země. Šmarda to prohlásil na úterní stranické tiskové konferenci. Podle místopředsedy sociálních demokratů a lékaře Robina Šína se vládnoucí koalice chová, jako by byla pandemie koronaviru vyřešená.

Před rokem dostal Babiš první dávku. Proč vakcína rozdělila společnost a co bude dál?

25. prosince 2021 07:37

V České republice již rok žijeme s vakcínou proti nemoci COVID-19, která značně změnila postup celé pandemie. K vývoji však také došlo ve společenské náladě. Zatímco počátkem roku bylo vládě vyčítáno, že nedokáže rychle získat potřebné dodávky vakcíny, rostl v druhé polovině roku značný odpor k očkování mezi určitou částí veřejnosti. Hlavním důvodem bylo zřejmě zavedení covidpasů, kdy očkovaní lidé získali oproti neočkované části populace značné výhody v běžném životě. Pojďme si tedy připomenout, jak šel čas s očkováním v Česku.