reklama
CNN Prima News Jan Hamáček

Jan Hamáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Hamáček“

Sloučení s komunisty by byl plivanec do tváře lidem, kteří zažili lágr, říká Votava z ČSSD

15. října 2021 07:51

ČSSD ve volbách propadla a nepřekonala pětiprocentní hranici potřebnou pro zisk křesel ve Sněmovně. Končící poslanec Václav Votava říká, že strana a její vedení se musí totálně změnit. Myšlenku bývalého místopředsedy strany Michala Haška, že by se ČSSD měla sloučit s KSČM, však razantně odmítá. Votava v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že takové spojení by považoval za urážku a plivanec do tváře lidem, kteří zažili komunistický lágr.

Proč ČSSD padla? Paroubek, Škromach či Foldyna ukázali na největší Hamáčkovy chyby

14. října 2021 07:23

ČSSD ve sněmovních volbách nedokázala překonat hranici pěti procent nutnou pro zisk mandátů a od vzniku samostatného státu bude v dolní komoře Parlamentu chybět. Co stojí za pádem nejstarší strany na tuzemské politické scéně? CNN Prima NEWS oslovila bývalé stranické špičky a některé současné straníky. Příčiny nabízí například expremiér Jiří Paroubek, bývalý předseda Senátu Milan Štěch či exministr Zdeněk Škromach.

Hamáčkův kontroverzní krok donutil sportovce sepsat petici. Podpisy loví běžkyně Mäki

13. října 2021 13:41

Sportovci podepisují petici na podporu odvolaného ředitele Olympu Jiřího Berana. Vyzývají ministra vnitra Jana Hamáčka, aby tento krok ještě zvážil. Signatáře shání mílařka Kristiina Mäki. V úterý Berana podpořil Český olympijský výbor a lyžařský i biatlonový svaz. Ve středu se k nim připojil Český svaz bobistů a skeletonu. Zda odcházející šéf resortu vnitra zareaguje na nevoli a přehodnotí své rozhodnutí, zatím není jasné.

ČSSD zatím ve vládě zůstává. Nejvíce se židle kýve pod ministryní práce Maláčovou

11. října 2021 22:45

S odchodem ČSSD z Poslanecké sněmovny vyvstává otázka, zda mají sociální demokraté nadále zůstat v současné vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) i bez politického mandátu, pokud bude čekání na novou vládu trvat delší dobu. V nedělní povolební Partii se hovořilo například o možném odvolání ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD). Na prvním povolebním jednání vlády se však téma zatím neřešilo.

Babiš se vysmívá Sněmovně. Jeho chování se jeví absurdně, říká politický marketér

11. října 2021 16:59

Nejen, že premiér Andrej Babiš nerespektuje Senát, ale nyní po volbách se vysmívá i Poslanecké sněmovně. Poukázal na to politický marketér Jan Zápotocký v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Dodal, že v situaci, kdy Babiš do Sněmovny kandidoval, se jeho chování jeví jako absurdní. Zápotocký mimo jiné dodal, že letošní předvolební kampaň byla plná bizarních situací. Zmínil například videa Husté dvojky či generátory volebních hesel.

Vzlety a pád sociální demokracie. Ani „hustá dvojka“ její debakl neodvrátila

10. října 2021 08:13

Kdysi hlavní aktér českých vlád a strana, z níž pocházela řada premiérů. Nyní politická strana, která po sérii volebních debaklů ztrácí zastoupení i v Poslanecké sněmovně. Sociální demokracie, nejstarší česká politická strana, míří poprvé v dějinách samostatné České republiky pryč z dolní komory a i její další působení v dosluhující vládě je v tuto chvíli nejasné.

Jdu na večírek, prozradila své plány po volbách Maláčová. Lidé nebudou mít zastání, míní

9. října 2021 22:49

Sociální demokraté se musí vyrovnat s nejhoršími volebními výsledky ve své historii, kdy se se 4,7 procenta hlasů nedostali do Poslanecké sněmovny. „Půjdu na večírek,“ prohlásila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, když odcházela z Lidového domu, kde ČSSD měla štáb. Ještě na tiskové konferenci strany přitom měla slzy v očích. Zároveň konstatovala, že lidé nebudou mít zastání, když se její strana do Sněmovny neprobojovala.

Ferjenčík, Hamáček i Filip. Podívejte se, kteří známí poslanci končí

9. října 2021 22:26

Piráti ve Sněmovně ztratí 18 křesel. Kvůli tomu, že je díky preferenčním hlasům přeskočili kandidáti Starostů, budou mít jen čtyři poslance. Ve Sněmovně tak nebudou některé známé tváře, například Mikuláš Ferjenčík. Zcela pak končí komunisté i ČSSD. V dolní komoře Parlamentu tak již znovu nezasednou současný vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) či šéf KSČM Vojtěch Filip, který poslanecký mandát zastával od 90. let.

reklama