CNN Prima News Jan Hamáček

Jan Hamáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Hamáček“

Šmarda zůstává šéfem sociální demokracie. Volbě předcházela zdrcující kritika od Zaorálka

Michal Šmarda na 45. sjezdu ČSSD v Plzni obhájil pozici předsedy a stranu povede další dva roky. Ve volbě porazil místopředsedu sociálních demokratů Břetislava Štefana, který je starostou městské části Brno-Líšeň, a někdejšího stranického místopředsedu Lubomíra Zaorálka, který byl v minulosti také ministrem zahraničí i kultury. Delegáti dříve odsouhlasili novou vizuální identitu strany.

Povede Šmarda ČSSD i po sjezdu? Jeho vyzyvatel volá po důraznější kritice vládních kroků

Sociální demokracie si v sobotu 10. června na sjezdu v Plzni zvolí nové vedení. Post předsedy hodlá obhájit současný šéf tohoto politického uskupení Michal Šmarda, má ale podmínku. Delegáti by měli souhlasit s jeho plánem na „restart strany“. Do boje o nejvyšší stranický post hodlá vstoupit například starosta Brna-Líšně Břetislav Štefan. Bývalá ministryně Jana Maláčová kandidovat nechce, navzdory tomu, že by ji část členů v čele ČSSD viděla ráda.

Snoop Dogg, Musk i Hamáček. Pořad Krypta hledá celebrity, které fandí kryptoměnám

Ať už bitcoin cenově padá, nebo letí vzhůru, lidé o něm vědí. Kryptoměny jsou zkrátka oficiálně mainstream a zajímají se o ně i osobnosti v řadách politiků, herců nebo hudebníků. Více se o tom dozvíte v už patnáctém díle pořadu Krypta, který završuje první řadu edukačního cyklu a ve kterém můžete zhlédnout i sestřih rozhovorů z dosavadních dílů.

Hamáček bude lobovat za české zbrojařské firmy. Kam zamířili jeho kolegové z ČSSD?

Bývalý vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček má novou práci. Lobovat bude za české zbrojařské firmy. A na nové zaměstnání si zvykají i další sociální demokraté, kteří kvůli svému neúspěchu odešli z politické scény. Podle politologa Jana Kubáčka si ale svým odchodem mnohdy nejen finančně polepší. O expolitiky je totiž většinou u firem nebývalý zájem.

Dva roky od první české oběti covidu. Muž trpěl řadou nemocí, měl vyčerpaný organismus

V Česku zemřel první pacient s potvrzenou nemocí COVID-19. Takovou zprávu si vyslechli Češi přesně před dvěma lety. Smutné prvenství připadlo 22. března 2020 na 95letého může, který trpěl řadou zdravotních komplikací. Nedlouho po něm ale přišla další úmrtí, nová opatření i tvrdý lockdown. Jak vypadala tehdejší covidová situace a jak na první covidové úmrtí reagovali představitelé státu?

Policejní checkpointy na silnicích a uzavřené okresy. Jak se žilo v Česku před rokem

Během eskalujícího konfliktu na Ukrajině lidé pomalu zapomínají na covidovou krizi, která svět trápila více než dva roky, a zdá se, že by mohla být u konce. Vzpomene si tak někdo, co se dělo v České republice přesně před rokem? Země právě prožívala nejpernější časy celé covidové pandemie. V nemocnicích umíraly tisíce lidí a policejní hlídky kontrolovaly české silnice, jelikož lidé nesměli bez vážnějších důvodů překračovat hranice svých okresů.

Sledujte ZÁZNAM: Rakušan navštívil Zemana. Jak zhodnotili situaci na Ukrajině?

Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se ve středu sešel na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem na pravidelné schůzce. Měli jednat o aktuální agendě, vedle domácí politiky a stavu koronavirové epidemie by se mohli zabývat také napětím na ukrajinské hranici s Ruskem. Na čem se nakonec dohodli? Sledujte vyjádření po schůzce přímo v tomto článku.

Lipavský to schytal za helmu na Ukrajině. Do výstroje se přitom navlékl Zeman i Topolánek

Ministr zahraničí Jan Lipavský čelí posměchu za fotky, které pochází z jeho návštěvy Ukrajiny. Pirátský exposlanec má na snímcích helmu a neprůstřelnou vestu. Nutno podotknout, že není zdaleka prvním politikem, který byl ve vojenském obleku vyfotografován. Část veřejnosti se Lipavského zastává, že jen plnil bezpečnostní předpisy. Někteří politici na Twitteru sdílejí ze solidarity své fotky, na nichž jsou zachyceni v podobném oděvu.