reklama
CNN Prima News Jan Hamáček

Jan Hamáček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Hamáček“

Před rokem dostal Babiš první dávku. Proč vakcína rozdělila společnost a co bude dál?

25. prosince 2021 07:37

V České republice již rok žijeme s vakcínou proti nemoci COVID-19, která značně změnila postup celé pandemie. K vývoji však také došlo ve společenské náladě. Zatímco počátkem roku bylo vládě vyčítáno, že nedokáže rychle získat potřebné dodávky vakcíny, rostl v druhé polovině roku značný odpor k očkování mezi určitou částí veřejnosti. Hlavním důvodem bylo zřejmě zavedení covidpasů, kdy očkovaní lidé získali oproti neočkované části populace značné výhody v běžném životě. Pojďme si tedy připomenout, jak šel čas s očkováním v Česku.

Lidé budou mít existenční problémy. Pak se začnou zase vracet k ČSSD, říká Šmarda

25. prosince 2021 06:39

Čeští občané bohužel začnou mít existenční problémy kvůli růstu inflace či cen energií. V ten okamžik si uvědomí, že nejdůležitější není odpor k Andreji Babišovi, jako tomu bylo v předešlých volbách, ale jestli mají politické strany na zmíněné problémy recept. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl nový předseda ČSSD Michal Šmarda. Mimo jiné promluvil i o možné spolupráci s komunisty či o budoucím vztahu strany k prezidentu Miloši Zemanovi.

Vánoce politiků: Pekarová běhá, Babiš má svetr se sobem. A kdo začíná večeři modlitbou?

24. prosince 2021 12:28

I když kapr s bramborovým salátem nechybí téměř na žádném štědrovečerním talíři českých politiků, někteří během Vánoc dodržují i méně tradiční zvyky. Například šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) na Štědrý den sportuje, její stranický kolega Matěj Ondřej Havel se zase těší na degustaci speciálů z minipivovarů. Noví ministři plánují strávit Vánoce pracovně.

Rakušan: Na Švejdarův odchod jsem netlačil. I když v některých názorech jsme se lišili

17. prosince 2021 15:39

Podle nového ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je jedním ze stěžejních úkolů ministerstva vnitra krizové řízení. Krizový štáb by podle něj měl být institucí, která rozhoduje. Řekl to novinářům v pátek po svém uvedení do funkce. Nechce prý, aby vnitro bylo vnímáno jako ministerstvo represe, nýbrž bezpečí. A chce zjednodušit státní správu.

Odmítání Lipavského je Zemanova hra. S Hamáčkem nekomunikuji, prozradil Petříček

13. prosince 2021 16:22

Odmítnutí jmenovat Jana Lipavského (Piráti) na post ministra zahraničí je snahou prezidenta Miloše Zemana vytyčit si nová hrací pole s budoucí vládou. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr zahraničí a současný místopředseda ČSSD Tomáš Petříček. Ten také promluvil o vztazích s bývalým předsedou sociální demokracie a ministrem vnitra Janem Hamáčkem.

Zemanovi vadí bakalář Lipavský. Přitom Hamáček jako pouhý maturant u něj prošel bez výhrad

10. prosince 2021 13:19

Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), hlavním důvodem je podle něj nízká kvalifikace uchazeče, který má pouze bakalářský diplom. Přitom Jan Hamáček, který v končící vládě Andreje Babiše zastával post ministra vnitra a místopředsedy vlády, je pouze maturantem. A ministry bez titulu měl dokonce Zeman i ve své vlastní vládě, která vznikla v roce 1998.

Hrozí nám britská cesta vývoje epidemie? Pro české zdravotnictví by byla zničující

3. prosince 2021 15:03

Stále častěji zaznívají hlasy odborníků, že by se aktuální vlna epidemie mohla začít v nejbližší době lámat. Experti však zároveň varují, že to nemusí znamenat řešení problémů, které aktuálně padají především na bedra českých zdravotníků. Přestože by se vlna mohla přehoupnout přes svůj vrchol, může nás potkat období stagnace na vysokých číslech, jako lze pozorovat například ve Velké Británii. Znamenalo by to ale nesnesitelnou zátěž pro české zdravotnictví.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

29. listopadu 2021 21:23

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

29. listopadu 2021 13:05

Země Visegrádské skupiny (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu těchto zemí. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

reklama