CNN Prima News návrat

návrat

Výpis příspěvků ke štítku „návrat“

Martínek je doma, léčba funguje, radují se vděční rodiče. Prozradili další postup

Dvouletý chlapec se vzácnou genetickou poruchou se po operaci v nemocnici ve francouzském Montpellier vrátil zpět do České republiky. Malého Martínka, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali ve veřejné sbírce více než 150 milionů korun, převezla během nedělního odpoledne sanitka z pražského letiště Václava Havla do motolské nemocnice. Rodiče již dříve uvedli, že byl zákrok ve Francii úspěšný.

Tisíce deportovaných migrantů se i přes zákaz vrátily do Německa. Je to katastrofa, píší média

Katastrofa. Tak nazývá deník Bild situaci kolem vypovídání zamítnutých azylantů z Německa. Deportace nejenže váznou, ale ti, kteří jsou ze země vypovězeni, se během pár měsíců opět vrátí. Mnozí z nich dokonce ze státního rozpočtu inkasovali tisíce eur za „dobrovolný odchod“, píše Bild s odkazem na informace spolkové policie a tamějšího úřadu pro migraci.

Kalousek o možném comebacku: Nikdy jsem ho nevyloučil. Po politice se mi stýská

Svůj politický návrat jsem nikdy nevyloučil. Je možné, že se o něj někdy budu ucházet. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Miroslav Kalousek, zároveň přiznal, že se mu po politice stýská. Spoluzakladatel TOP 09 a exministr financí se rozpovídal také o svém vztahu k zesnulému Karlu Schwarzenbergovi i o tom, jak vnímal Dominika Feriho, když byl ještě poslancem. „Měl bezpochyby velký politický talent. Sám jsem si ale nikdy nebyl jistý, jestli budoval značku TOP 09, nebo svou vlastní,“ sdělil Kalousek.

Poslední Češi unikli z boji zmítaného Súdánu. Nekonečné obavy jsou pryč, radují se rodiny

Poslední dva Češi opustili boji zmítaný Súdán a jsou konečně v bezpečí. V jejich evakuaci sehrálo klíčovou roli Turecko, kde nyní čekají na návrat domů, kam by měli přiletět již v úterý. Rodiny obou mužů tak mohou plánovat detaily šťastného shledání. Manželka jednoho z nich mu chce udělat radost tradičním českým pokrmem. Do Česka se už dříve s pomocí Německa vrátili tři občané.