reklama
CNN Prima News návrat

návrat

Výpis příspěvků ke štítku „návrat“

Reprezentační návrat. Hvězdný Ibrahimovič pomůže Švédům v boji o mistrovství světa

2. listopadu 2021 17:38

Švédští fotbalisté mohou pro závěr kvalifikace mistrovství světa počítat i s uzdraveným útočníkem AC Milán Zlatanem Ibrahimovičem. 40letý veterán figuruje v nominaci na zápasy proti Gruzii a Španělsku, v nichž budou svěřenci Janneho Anderssona hájit první místo ve skupině B. Ibrahimovič hrál za Švédy naposled na jaře, když se do reprezentace vrátil po dlouhých pěti letech.

Největší savec světa se vrací k pobřeží Španělska. Může za to klimatická krize?

25. srpna 2021 09:54

Do vod Atlantického oceánu u španělského pobřeží se po více než 40 letech vracejí plejtváci obrovští, píše web The Guardian. Vědci si zatím nejsou jistí, proč tomu tak je. Někteří odborníci se domnívají, že kytovce, kteří dorůstají délky přes 30 metrů, žene do míst, kde byli dříve téměř vyhubeni, klimatická krize. Další experti míní, že by za návratem do původního prostředí mohl být stesk plejtváků obrovských po původním prostředí jejich předků.

Obávaný vůdce Tálibánu se vrátil do Afghánistánu. „Řezníka“ vítal dav, má být prezidentem

18. srpna 2021 16:25

Po dlouholetém exilu se do Afghánistánu vrátil druhý nejvyšší představitel hnutí Tálibán mulla Abdul Ghaní Baradar. Podle některých médií Tálibán zřejmě Baradara jmenuje novým prezidentem země. Afghánské radikální islamistické hnutí ve středu avizovalo, že jeho vůdci, kteří žili převážně v anonymitě, se postupně představí světu.

Na mapě pro cestovatele „zčervená“ Island nebo Madeira. Polepšilo si naopak Dánsko

6. srpna 2021 15:57

Od pondělí bude obtížnější návrat z Islandu, Estonska a Madeiry. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Opačným směrem si polepší Dánsko a Lucembursko. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.

Běloruská sprinterka odmítla nařízený návrat do vlasti. Olympijský výbor řeší, co dál

2. srpna 2021 09:14

Běloruská běžkyně Kryscina Cimanouská je v bezpečí v Tokiu, oznámili zástupci Mezinárodního olympijského výboru (MOV). V neděli odmítla odletět zpět do své vlasti, k čemuž ji podle jejích slov nutilo proti její vůli vedení běloruské výpravy. Noc strávila v hotelu na letišti. V pondělí měla startovat v běhu na 200 metrů, místo toho ji čekají další rozhovory s MOV, který si rovněž vyžádal detailní stanovisko Běloruského olympijského výboru.

reklama