reklama

Mrtvola ženy a shořelé BMW u Protivína. Máme podezřelého, oznámila policie

  • Téma: Krimi
  • Eva Jarkovská
  • ČTK
  • Aktualizováno 10. září 2021 16:41

Jihočeská policie zadržela sedmadvacetiletého muže, kterého podezírá z násilné smrti mladé ženy. Případ souvisí s požárem vozidla BMW u Protivína na Písecku. Podrobnější informace k případu zatím poskytovat nebudeme, uvedla v pátek policie na Twitteru.

reklama

„Jihočeští kriminalisté zadrželi sedmadvacetiletého muže, který je pravděpodobným pachatelem závažného zločinu. Vše souvisí s nálezem zavražděné dívky poblíž vozidla BMW, které pachatel zapálil minulý víkend v sobotu u Protivína,“ sdělil CNN Prima NEWS policejní mluvčí Jiří Matzner.

Jak mladá žena zemřela, policisté zatím neuvedli. Podle předběžných informací byla v ohořelém voze, policie to však nepotvrdila. O více informací se hodlá podělit na pondělní tiskové konferenci.

Pátrat po možném pachateli a důležitých svědcích začala policie už začátkem tohoto týdne. Sháněla informace o pohybu černého BMW 120d na trase mezi Českými Budějovicemi a Protivínem. Neznámý člověk ho pak v sobotu vpodvečer zapálil u Protivína. „Zprvu jsme viděli kouř nad lesem. Asi za pět minut dorazily na místo hasičské vozy. Bylo jich asi šest,“ popsala obyvatelka Protivína.

„Předpokládáme, že poté, co pachatel vozidlo v sobotu kolem sedmé hodiny večer zapálil, se v okolí Protivína pohyboval,“ uvedl Matzner. „V souvislosti se zapáleným vozidlem vyšetřujeme zvlášť závažný násilný trestný čin,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama