Záhada zmizelého válce. Ukradený stroj už týdny stojí na nádraží 140 kilometrů daleko

Odcizený silniční válec z Tlumačova skončil v Přibyslavi.

Válec se našel (zdroj: CNN Prima NEWS)

Silniční válec, který neznámí zloději odcizili z Tlumačova na Zlínsku, už několik týdnů stojí před vlakovým nádražím v Přibyslavi, které se nachází 140 kilometrů vzdušnou čarou daleko. Kdo a proč pracovní stroj převezl právě tam, nikdo netuší. Policie potvrdila, že se jedná o ukradený pracovní stroj, po pachatelích nicméně nadále pátrá.

Ke krádeži mělo dojít někdy během března. Silniční válec byl vystavený na trávníku před firmou PORR v Tlumačově. Ta ho používala ke své propagaci, jednoho dne ale několikatunový pracovní stroj jednoduše zmizel, aniž by to kdokoliv ze zaměstnanců zaregistroval. K nahlášení případu tak došlo nejspíš až s několikatýdenním zpožděním.

Nakládka přitom musela probíhat za pomoci jeřábu a trvat minimálně tři hodiny. „Je tak velmi nepravděpodobné, že by o odvozu tohoto stroje nikdo nevěděl,“ uvedla dříve mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

K překvapení všech se mnohatunový silniční válec objevil před budovou vlakového nádraží v Přibyslavi. Tam prý stojí už několik týdnů. Kdo a proč převezl modrý pracovní stroj právě tam, nikdo netuší. Policie nicméně potvrdila, že se jedná o odcizený válec, po kterém se firma z Tlumačova shání.

Ačkoliv se silniční válec našel, úkol policistů a kriminalistů z Otrokovic zůstává stejný – najít osoby, které jsou zodpovědné za kuriózní krádež. Stejně tak nadále platí žádost policie směrem k veřejnosti o jakékoliv informace, které by mohly souviset s případem.

Tagy: