reklama

Umělecké dílo můžete vytvořit i pomocí natrhaného papíru

Každý může být umělcem. Pokud máte chuť tvořit, ale nevíte, jak na to, nebo si chcete vyrobit opravdu jednoduchou dekoraci, zkuste vytváření obrázků z natrhaného papíru. Kombinovat můžete různé barvy, vzory a odstíny. Zajímavého výsledku dosáhnete kombinací stejné barvy – jenom v jiném odstínu. Stačí opravdu jen trhat a lepit.

reklama

Jste minimalisti, ale přesto se chcete pustit do tvoření a vyrobit si vlastní dekoraci? Zkuste s námi vyrábění obrázku z natrhaného papíru. Použít můžete barevné papíry, balicí papír, nebo speciální reliéfní či jinak zajímavé papíry. Kombinovat můžete jakékoliv barvy, vzory, nebo si pohrát s několika odstíny jedné barvy, a také s matným a lesklým efektem.

Co potřebujete na obrázek z natrhaného papíru

  • různé barevné a dekorační papíry
  • pevný podkladový papír
  • nůžky nebo řezací nůž
  • řezací podložku
  • pravítko
  • rámeček na obrázek

Postup výroby papírového obrázku technikou trhání

Připravte si podkladový papír podle vnitřního rozměru rámečku. Můžete ho vystřihnout nebo vyříznout řezacím nožem na papír. Ve stejné velikosti si připravte paspartu, která bude vytvářet okraj obrázku. Pasparta se vám bude lépe připravovat řezáním.

Pak si můžete vyhrát s trháním papíru. Natrhejte si různé kousky, které můžete skládat vedle sebe, ale velmi zajímavě bude působit vrstvení přes sebe. Zajímavý prvek udělá i bílé místo, které se vám podaří při trhání na kraji papíru vytvořit náhodně.

Průběžně si papírky přikládejte a skládejte obrázek přímo na podkladový papír, abyste viděli, co vám z vašeho tvoření může vzniknout. Než papírky nalepíte, můžete celou papírovou dekoraci neustále měnit, doplňovat a vylepšovat.

Před lepením ještě přiložte i paspartu a zhodnoťte, zda je vaše dílo již hotové, nebo ho přeci jen ještě upravíte, aby to dokonale ladilo a příjemně působilo i s paspartovým okrajem. Nakonec ještě uřízněte nebo odstřihněte přebytečné části natrhaných papírků, které přesahují okraj obrázku. Můžete průběžně, nebo až po nalepení jednotlivých částí.

Nakonec jednotlivé dílky vašeho obrázku nalepte, případné přečnívající kousky ještě odstraňte a nalepte na hotový výrobek paspartu. Dobře se vám bude pracovat s tuhým tyčinkovým lepidlem na papír.

Hotový obrázek vložte do zadní strany rámečku a nezapomeňte ho vložit správně přední dekorační stranou dolů.

Založte zadní kryt se stojánkem. Hlídejte si správnost směru nožičky obrázku, abyste neměli své dílo vzhůru nohama. Nezapomeňte zamáčknout kotvící pacičky po stranách. Hotové dekorace z natrhaných papírků umístěte na viditelné místo, kde z nich můžete mít každý den radost a příjemný pocit z vlastnoručně vyrobeného obrázku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování
Rusko

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

Vystrčil: Mám pochybnosti, zda Zeman ví, co vše říká jeho kancelář. Důkazy nemám

Způsob, jakým aktuálně vystupuje Kancelář prezidenta republiky, příliš nesedí k Miloši Zemanovi. Otázka je, zda vůbec prezident ví, jak komunikují jeho spolupracovníci, uvedl šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Dodal, že nemá tuto myšlenku podloženou ani potvrzenou, jde o jeho osobní pocit. Podle něj by se ale Zeman tímto způsobem nechoval, uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Rozpočet přepracujeme a pomůžeme lidem v nouzi, slibuje Vondra. Nereálné, říká Havlíček

Návrh státního rozpočtu na rok 2022, který už schválila dosluhující vláda Andreje Babiše (ANO), zřejmě dozná změn. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to avizoval místopředseda ODS Alexandr Vondra. Zároveň ale chce pomoci domácnostem, které jsou vystaveny na milost a nemilost aktuálnímu dění na energetickém trhu. Ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) ale považuje za nereálné skloubit úspory v rozpočtu s tím, že stát bude chtít lidem ceny energií kompenzovat.

Do Pekingu jen s očkovanými hráči. Pro nás žádný problém, říká manažer nároďáku Nedvěd

Daleko přísnější režim než v Tokiu. Pokud na zimní olympijské hry v Pekingu zamíří neočkovaný sportovec, musí napřed v Číně do třítýdenní karantény. Na nadcházejícím sportovním svátku bude vysoce sledovaný hokejový turnaj, na který zavítají hvězdy z NHL. V celé elitní zámořské lize jsou však jen čtyři hráči ze 700, kteří za sebou nemají vakcinaci. A mezi ně Češi nepatří. Vysoká proočkovanost je i v tuzemské extralize, a tak trenérovi národního týmu Filipu Pešánovi při skládání nominace nepřibydou zbytečné vrásky.

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

reklama

Domácí zpravodajství

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

Senioři by bez pomoci vnučky platili Bohemia Energy dál. Za energie teď dají 30 tisíc ročně

Ukončení činnosti společnosti Bohemia Energy (BE) způsobilo doslova paniku v téměř milionu českých domácností. Zasáhlo i mladou maminku Lucii a její prarodiče. Ze dne na den se jim zvýšily výdaje na energie z 12 tisíc na 30 tisíc ročně a nikdo z nich stále neví, jestli ještě někdy peníze od krachující společnosti uvidí. Devadesátiletí senioři z Prahy by navíc bez pomoci vnučky platili firmě dál.

reklama