CNN Prima News United Airlines

United Airlines

Výpis příspěvků ke štítku „United Airlines“

Další průšvih Boeingu: Letadlo přistálo bez části vnějšího pláště, inspektoři ho nemůžou najít

Letadlo typu Boeing 737-800 v pátek přistálo na letišti v americkém Oregonu bez části svého vnějšího pláště. Je možné, že o panel na spodní části trupu poblíž místa, kde se vysouvá podvozek, přišlo za letu. O případu informují agentury AP a Reuters. Záležitostí se bude zabývat americký Federální úřad pro letectví (FAA). Stroje americké společnosti Boeing se v poslední době s problémy potýkají opakovaně.

Další problémy u boeingů. Kontroloři odhalili u uzemněných strojů uvolněné šrouby

Americká letecká společnost United Airlines narazila při kontrole uzemněných letounů Boeing 737 Max 9 na uvolněné šrouby, které bylo nutné „dodatečně utáhnout“. Informovala o tom zahraniční média s odkazem na společnost. Přerušení provozu a kontrola 171 strojů byly nařízeny po pátečním incidentu, při kterém letadlo společnosti Alaska Airlines na lince z Portlandu do Ontaria v Kalifornii přišlo po startu během stoupání o okno.

United Airlines zastavily všechny odlety. Potýkaly se s nespecifikovaným technickým problémem

Americké aerolinky United Airlines byly nuceny pozastavit veškeré odlety svých spojů kvůli technickému problému „napříč systémem“. Podle amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) se omezení týkalo celých Spojených států i Kanady, bylo však poměrně rychle odvoláno. Letecká společnost necelou hodinu po prvních zprávách uvedla, že našla způsob, jak závadu odstranit.

Chvíle hrůzy v oblacích. Letadlo se propadlo do střemhlavého letu, od zkázy ho dělily vteřiny

Dramatické chvíle zažili cestující letadla Boeing 777 společnosti mířícího z Havaje do San Francisca, které se z neznámých příčin začalo krátce po startu prudce propadat. Pilotům se podařilo letadlo zachránit 200 metrů nad hladinou moře, kdy ke katastrofě zbývaly jen vteřiny. Podle společnosti United Airlines se celý incident naštěstí obešel bez zranění.

Příplatek za sezení dětí u rodičů? Aerolinky by se měly krotit, varují je americké úřady

Ministerstvo dopravy Spojených států opět zatlačilo na letecké společnosti, aby rodinám usnadnily společné sezení na palubě letadel i bez příplatku. Reagovalo tím nejen na rozmáhající se „doplatkový trend“ aerolinií, ale také na více než 500 souvisejících stížností od pasažérů, které za posledních pět let obdrželo. Informoval o tom zpravodajský web ABC News.

Místo roušky si nasadil rudá tanga, z letadla ho vyhodili. Zkusím to znovu, slíbil muž

Podle Američana Adama Jennea jsou protikoronavirová opatření k ničemu. Na protest proti nim si proto místo roušky nasadil v letadle, kde je ochrana nosu a úst povinná, rudá tanga. Zaměstnanci společnosti United Airlines ho však ze stroje, který odlétal do Washingtonu, vyhodili. Navíc vyfasoval zákaz se společností v budoucnu cestovat. Jenne je však odhodlaný husarský kousek vyzkoušet znovu, tentokrát u jiného přepravce.