reklama

Urozená ojetina: Na prodej je Bentley, který vlastnila britská královna Alžběta II.

/ fotografií

Kdo by chtěl cestovat jako britská královna, může. K mání je totiž luxusní limuzína Bentley Mulsanne v typickém zeleném lakování, která patřila přímo Alžbětě II. Zachovalé auto má vysoký výkon a velmi malý nájezd.

reklama

Její Výsost britská královna Alžběta II. je na trůnu už 69 let. Za tu dobu vystřídala celou řadu automobilů. Jí i členy královské rodiny bylo nejčastěji vidět ve vozech značek Land Rover nebo Bentley. Automobilka z Crewe dokonce postavila několik speciálních modelů přímo pro vladařku. Nyní je na prodej jedna z běžnějších limuzín, která ale královně přímo patřila.

Jde o Bentley Mulsanne, tedy luxusní limuzínu, kterou Alžběta II. vlastnila mezi lety 2013 až 2015. Měla rovnou dva totožné vozy. Jeden sloužil pro cesty v okolí Buckinghamského paláce a jeden pro její domov ve Windsoru. I vzhledem k velkému vozovému parku má prodávaný automobil poměrně malý nájezd. Za dobu ve službě královně zdolal jen něco málo přes čtyři tisíce kilometrů.

Typicky britsky zelený

Nutno podotknout, že královna má dobrý vkus na barvu svých vozů. Bentley Mulsanne byl vyveden v klasickém britském zeleném laku. Zeleně je zbarvená i část koženého čalounění interiéru, zejména na vrchu palubní desky nebo na volantu. Zbytek je béžový, doplněný o ořechové dřevo s intarzií. Zelená se opět opakuje na hebkých koberečcích.

Bentley Mulsanne, který vlastnila Alžběta II., má přepychový interiér.
Bentley Mulsanne, který vlastnila Alžběta II., má přepychový interiér.
Zdroj: Bramley Motor Cars

O rychlý přesun Alžběty II. se staral výkonný motor. Bentley Mulsanne pohání přeplňovaný benzínový osmiválec s objemem 6,75 litru, který má u této britské značky desítky let dlouhou historii. Na palubě tohoto vozu dodával výkon 377 kW (512 k) a točivý moment 1020 Nm. O hladké rozjezdy se starala osmistupňová automatická převodovka ZF.

U luxusních automobilek bývá zvykem, že nesdělují cenu svých vozů. Proto i prodejce této královské ojetiny – společnost Bramley Motor Cars – oznámí přesnou částku až vážným zájemcům. Cena nového Bentley Mulsanne se pohybovala obvykle mezi 10 až 13 miliony korun. Vzhledem k tomu, že má tento konkrétní vůz v technickém průkazu slavného majitele, lze předpokládat, že oproti novému kusu na ceně moc neztratil. Ba možná i získa.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Jaká pravidla platí na zahrádkách? Sami pořádně nevíme, stěžují si restauratéři

Jaká pravidla platí na zahrádkách? Sami pořádně nevíme, stěžují si restauratéři

„Pořádně neznám podmínky, jaké platí na zahrádkách, nevyznám se v nich,“ kritizoval vládní nařízení v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS majitel restaurace Zas a Znova u Prahy Karel Šimůnek. S ním souhlasili i šéfkuchař a spolumajitel restaurace The Eatery Pavel Býček a provozovatel Hemingway Baru Aleš Půta. Podobně chaoticky to podle restauratérů bylo i s vládními programy na finanční podporu.

360°

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

Rada hlavního města Prahy schválila nový klimatický plán, který zahrnuje placení mýtného pro řidiče, kteří budou projíždět centrem. Tuto část plánu však kritizují i někteří členové vládnoucí koalice v Praze jako například zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle něj zavedení mýtného neumožňují současné zákony. „Ekologie nemusí znamenat omezování,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tragédie na Slovensku: Voda z protržené hráze zaplavila obec. Jeden člověk zemřel
Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně
reklama
reklama
Hotely mohou otevřít bez omezení od příštího pondělí. Hosté musí být testovaní

Vláda

Domácí zpravodajství

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo
Stojím za Izraelem, napsal český velvyslanec v Kuvajtu. Pobouřil tamní diplomacii
Hamáčkovu plánovanou cestu do Ruska vyšetřuje policie. Ve hře je i trestný čin
Další články
reklama
reklama