CNN Prima News Ústí nad Orlicí

Ústí nad Orlicí

Výpis příspěvků ke štítku „Ústí nad Orlicí“

Vlak najel do hákovnice. Porucha ochromila železniční dopravu na Orlickoústecku

Aktualizováno

Kvůli poruše trakčního vedení byl zhruba od 13:00 zastavený provoz na železničním koridoru v úseku Choceň – Ústí nad Orlicí. Provoz byl po odstranění poruchy před 15:00 obnoven. Rychlíky nabraly zpoždění až dvě hodiny. Vlak najel do takzvané hákovnice, která se používá jako bezpečnostní prvek při opravách na trati. Vlak tak poškodil svůj sběrač proudu i trakční vedení.

Rozkopaná železniční tepna: Zpoždění vlaků mezi Prahou a Ostravou jen tak nezmizí

Cestování na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou je v současnosti značně nepředvídatelné. Vlaky kvůli výlukám jezdí na této trase nejpomaleji od roku 2005. V běžném provozu navíc nabírají často i další zpoždění kvůli dalším drobnějším stavebním pracím. O cestě z Prahy do Ostravy, kterou pendolino zvládlo za tři hodiny, si tak můžete nechat jen zdát. A situace se nezlepší ani letos, ani příští rok. Úpravy mají přinést na trati úsporu času i vyšší bezpečnost.

Co čeká cestující na železnici? Výluky na hlavním koridoru či jednotná jízdenka

Správa železnic plánuje v příštím roce proinvestovat 31,2 miliardy korun. V příštím roce vypíše například zakázky na rekonstrukci vnitřní části Fantovy budovy v Praze, smíchovského nádraží nebo na dva úseky trati na pražské letiště. V příštích letech by navíc investice měly dál stoupat. Cestující se však budou muset potýkat s výlukami, které je čekají na hlavním koridoru z Prahy na Moravu. Pozitivní je, že s novým jízdním řádem mohou lidé jezdit téměř ve všech vlacích různých dopravců na jednotnou jízdenku.

Protijedoucí vlaky dělilo zhruba pět set metrů od srážky v Jablonném nad Orlicí

Aktualizováno

508 metrů dělilo ve středu ráno dva vlaky společnosti Leo Express od čelního střetu. Dostaly se totiž na jedné koleji proti sobě. Mimořádnou událost, ke které došlo v Jablonném nad Orlicí, teď šetří Drážní inspekce, jak upozornil web Zdopravy.cz. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala projel jeden ze strojvedoucích projel návěstidlo „stůj“.