CNN Prima News ústní voda

ústní voda

Výpis příspěvků ke štítku „ústní voda“

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

21. ledna 2022 05:48

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

20. ledna 2022 23:32

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Lék na COVID-19? Ústní voda podle vědců zneškodní koronavirus za 30 vteřin

17. listopadu 2020 19:35

V boji s nákazou koronavirem může pomoci ústní voda s antiseptickými složkami, která dokáže zničit virus SARS-CoV-2 v ústní dutině během 30 vteřin. K tomuto závěru dospěli ve své studii britští vědci z univerzity v Cardiffu, uvedl web BBC. Experti zatím testovali účinky ústních vod pouze v laboratorních podmínkách, klinické testování na pacientech mají teprve před sebou.