reklama
CNN Prima News útok nožem

útok nožem

Výpis příspěvků ke štítku „útok nožem“

Turista se popral s číšníkem kvůli steaku. Pobodali se a skončili v nemocnici

Zpočátku romantická večeře skončila s bodnými zraněnými. Britský turista se měl v letovisku Can Picafort poprat s číšníkem jedné z místních restaurací. Podle svědků se mu nelíbila kvalita steaku, který si objednala jeho partnerka. Po zuřivé hádce se následně vrhl s nožem na číšníka, za nejasných okolností ale sám skončil s vážnými bodnými ranami v nemocnici, informoval britský web The Sun.

Přiznala, že přizabila partnera nožem a paličkou na maso. Prý ohrožoval její psy

Vánoční hádka v bytě skončila pokusem o vraždu. Kvůli útoku v Havlíčkově Brodě stanula 51letá žena v pátek před soudem, aby vysvětlila, proč zaútočila na muže paličkou na maso a nožem. Bývalý partner ji prý vyprovokoval a ohrožoval dva její psy. Kriminalistům také dříve uvedla, že ji naštvalo, když pod stromečkem nenašla žádný vánoční dárek. U soudu vypověděla, že se nadále cítí být nevinná.

Chtěl zabíjet šťastně vypadající ženy a páry. Útočník z Tokia svého činu nelituje

V závěru olympijských her otřásl Tokiem útok v hromadné dopravě. Muž ve vlaku pobodal deset lidí a chtěl založit v jednom z vagonů požár. Po dopadení sdělil vyšetřovatelům svůj motiv – chtěl zabíjet šťastně vypadající ženy a páry. Dodal, že byl v minulosti zesměšňován a na on-line seznamkách se mu nedařilo. Nad svým činem nevyjádřil lítost, zmiňují web The Japan Times a veřejnoprávní televize NHK.

Ve Švédsku útočil mladý Afghánec, tvrdí média. Tři lidé utrpěli kritická zranění

Při středečním útoku nožem ve městě Vetlanda na jihu Švédska utrpěli tři lidé kritická zranění, dva lidé byli zraněni vážně a dva lehce. Informovala o tom ve čtvrtek agentura DPA s odvoláním na místní nemocniční zdroje, podle nichž je stav všech pacientů stabilizovaný. Policie nevyloučila teroristický motiv činu. Pravděpodobného pachatele policisté postřelili a zatkli. Švédský deník Aftonbladet a další místní média uvádí, že podezřelým je 22letý Afghánec, který do Švédska přicestoval v roce 2018. Policie to zatím nepotvrdila.

Tragická bilance: Ve Francii od útoku na Charlie Hebdo zabili teroristé víc než 270 lidí

Teroristické útoky nejsou ve Francii věcí posledních let, ale vybírají si čím dál více obětí. V drtivé většině případů je mají na svědomí radikální islamisté, kteří se hlásí buď Islámskému státu (ISIS) či k Al-kájdě. Poslední útok v Nice ve čtvrtek nepřežili tři lidé. Francie ale v posledních letech pamatuje i mnohem tragičtější momenty.

reklama