reklama

Baldwin neštěstí oplakal. Podobně zemřel i syn Bruce Leeho, co vzkazuje jeho rodina?

Populární herec Alec Baldwin při natáčení westernu zřejmě omylem zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra. Tragédie probudila nešťastné vzpomínky v rodině Brandona Leeho. Syna legendy bojových filmů rovněž zastřelili na place.

reklama

Pro Ameriku je to šok. Pearl Harbor, Skrytá identita, Přátelé, to jsou některé trháky, kde se objevil hollywoodský herec Baldwin a bavil diváky svým umem. Při natáčení jeho nejnovějšího filmu Rust ale došlo k tragédii.

Baldwin měl v ruce pistoli z rekvizit, když se ozvala klapka a herec začal dle scénáře ve scéně střílet. Jenže zřejmě nešťastnou náhodou byly ve zbrani ostré náboje. Kulky trefily hlavní kameramanku Halynu Hutchinsovou, která později zemřela, a režiséra Joela Souzu, který leží ve vážném stavu v nemocnici.

Nejde ovšem o ojedinělé neštěstí. Děsivé vzpomínky má také rodina Brandona Leeho, syna legendárního propagátora bojových umění Bruce Leeho. Brandon také zemřel při natáčení. Jeho herecký kolega ho omylem zastřelil při natáčení filmu Vrána v roce 1993.

„Jsme s rodinou Halyny Hutchinsové i Joela Souzy a všemi, kteří byli součástí incidentu při natáčení filmu Rust,“ napsala na Twitter Brandonova sestra Sharon Leeová, která účet spravuje. „Už nikdy by se nemělo stát, aby byl kdokoli zabit zbraní na filmovém place,“ dodala.

Také řada dalších uživatelů dávala na sociálních sítích čtvrteční tragédii hned do kontextu smrti Brandona Leeho. Mnozí lidé si stěžují, že se Hollywood nepoučil a znovu muselo dojít k takové tragédii.

Sám Baldwin je zdrcený. Podle očitých svědků plakal před budovou policie v Santa Fe, kam přišel vypovědět o děsivé události.

Tagy:
film zbraň střelba tragédie natáčení reakce smrt Alec Baldwin Brandon Lee

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama