CNN Prima News Uzbekistán

Uzbekistán

Výpis příspěvků ke štítku „Uzbekistán“

Praha zvolila Pavla v 1. kole, stejně jako Češi v USA. Babiš zvítězil v Uzbekistánu

14. ledna 2023 19:38

V prezidentských volbách hlasovalo také 15 tisíc Čechů, kteří žijí v zahraničí. Například v Berlíně byla zaznamenána rekordní účast. V naprosté většině zemí zvítězil u krajanů Petr Pavel, zatímco Andrej Babiš získal minimum hlasů. Jedinou zemí, kde Babiš v tomto směru zvítězil, byl Uzbekistán. Zajímavé jsou ale i domácí výsledky, v Praze by byl někdejší náčelník generálního štábu zvolen již v prvním kole.

Putin jako Pán prstenů. Prezident obdaroval své spojence „šperky moci“, lidé se mu smějí

28. prosince 2022 10:48

Ruský prezident Vladimir Putin obdaroval účastníky neformálního summitu Společenství nezávislých států zajímavým darem. Osmi vůdcům nechal vyrobit speciální prsteny, které zdobí logo společenství a přání šťastného roku 2023. Na sociálních sítích se poté strhla lavina výsměchu, lidem totiž tento Putinův krok připomíná výjev z knihy Pán prstenů.

Čínský prezident ve vězení? Po sociálních sítích se šíří domněnky o vojenském převratu

24. září 2022 15:47

Uživatelé na sociálních sítích společně s menšími světovými médii šíří neověřené informace o údajně velmi třaskavém dění v Číně. Objevily se spekulace o tom, že tamní armáda využila odcestování prezidenta Si Ťin-pchinga ze země a po jeho návratu z Uzbekistánu státníka uvrhla do domácího vězení. Odborníci považují zprávy za nepravděpodobné.

Ponížený Putin? Po prezidentovi Kyrgyzstánu musel potupně čekat i na Erdogana

18. září 2022 17:32

Dvoudenní summit zástupců Ruska, Číny a dalších zemí v uzbeckém Samarkandu se nesl v duchu bizarních událostí. Už ve čtvrtek ruského prezidenta Vladimira Putina uvedl do rozpaků jeho kyrgyzský protějšek Sadyr Žaparov, když na něj šéf Kremlu musel při setkání několik desítek vteřin potupně čekat. Totéž o den později udělali i představitelé Indie, Ázerbájdžánu a Turecka. Chodit na mezinárodní schůzky pozdě paradoxně bývalo Putinovým oblíbeným gestem.

Putina potupili i jeho spojenci. Šéf Kremlu trapně čekal na prezidenta Kyrgyzstánu

16. září 2022 11:41

Čtvrteční summit zástupců Ruska, Číny a dalších zemí v uzbeckém Samarkandu provázelo hned několik bizarních momentů. Ruského prezidenta Vladimira Putina zesměšnil jeho kyrgyzský protějšek Sadyr Žaparov, když na něj šéf Kremlu musel při setkání potupně čekat. To přitom bývá oblíbené gesto nadřazenosti právě ruského vládce. K podivné situaci došlo také ve chvíli, kdy Putin dorazil do Uzbekistánu. S tamním premiérem Abdullou Aripovem, který ruského prezidenta přivítal na letišti, si Putin nepodal ruku.

Zpověď Muradova: Rusové ho pobodali a postřelili, život mu zachránili kamarádi i počasí

10. května 2022 15:24

V Česku se vypracoval na jednoho z nejlepších profesionálních zápasníků smíšených bojových umění. Život Makhmuda Muradova by ale už v jeho 32 letech vydal na knihu. Musel se vypořádat například s tím, že měla jeho rodina v mládí hluboko do kapsy. V Rusku ho dokonce pobodali a postřelili. Život mu zachránili kamarádi i to, že měl kvůli nízkým teplotám hodně oblečení, přiznal v rozhovoru pro Novinky.cz. Teď je finančně více než zajištěn a daří se mu i v osobním životě.

Na vztahu musíme pracovat, hlásá Bagárová po návratu k Muradovi. Promluvila o dalším dítěti

12. února 2022 11:54

Fanoušci Moniky Bagárové s napětím sledovali, jak se bude vyvíjet její vztah s MMA zápasníkem Makhmudem Muradovem. Zpěvačka se však netají tím, že po loňském rozchodu dvojice opět tvoří šťastnou rodinu. „Musíme na vztahu pracovat a dohodli jsme se, že budeme více času trávit spolu,“ sdělila fanouškům. A zmínila také, zda plánují rodinu rozšířit.