CNN Prima News Uzbekistán

Uzbekistán

Výpis příspěvků ke štítku „Uzbekistán“

Každý zápas může být poslední, říká Muradov. Poukázal na slabinu neporaženého Dagestánce

Po dvou prohrách se dokázal v červenci Machmud Muradov opět vrátit na vítěznou vlnu. V únoru jej čeká další náročná bitva, jeho soupeřem bude doposud neporažený zápasník z Dagestánu Aliaskhab Khizriev. „Je menší, čehož musím využít,“ říká Uzbek s českým srdcem pro CNN Prima NEWS. Prozradil také, jak hodnotí poslední zápas Jiřího Procházky nebo díky komu má větší motivaci k vítězství.

Jde o budoucnost, říká Muradov před bitvou v UFC. S přípravou mu pomáhá i přítelkyně

Uzbek s českým srdcem. Přezdívka, která se k Machmudovi Muradovovi mimořádně hodí. Bojovník z východu totiž jako své nejoblíbenější město stále označuje Prahu, kde se v roce 2011 začal věnovat MMA, a jeho přítelkyní je česká kráska z Love Islandu Sabina Karásková. Třiatřicetiletého bojovníka čeká už v sobotu další bitva, a to s Američanem Bryanem Barberenou. Střetne se s ním na turnaji UFC Fight Night 224 v Londýně. „Přiletí i hodně kamarádů z Česka,“ pochvaluje si Muradov.

Letadla, klavíry i vlaky. Fiala hlásí zájem o české výrobky v Asii, popsal i pompézní uvítání

Pro Česko a Evropskou unii je důležité, abychom měli úzké kontakty a možnosti spolupráce se státy ASEAN a střední Asie. Máme šanci prodávat tam naše letadla, tramvaje, auta, vlaky nebo třeba piana. V exkluzivním rozhovoru pro pořad Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl premiér Petr Fiala (ODS), který v Uzbekistánu během úterka zakončí svou desetidenní cestu po šesti asijských zemích. Zavzpomínal také na pompézní přivítání ve Vietnamu, které pro něj bylo nostalgické.

Praha zvolila Pavla v 1. kole, stejně jako Češi v USA. Babiš zvítězil v Uzbekistánu

V prezidentských volbách hlasovalo také 15 tisíc Čechů, kteří žijí v zahraničí. Například v Berlíně byla zaznamenána rekordní účast. V naprosté většině zemí zvítězil u krajanů Petr Pavel, zatímco Andrej Babiš získal minimum hlasů. Jedinou zemí, kde Babiš v tomto směru zvítězil, byl Uzbekistán. Zajímavé jsou ale i domácí výsledky, v Praze by byl někdejší náčelník generálního štábu zvolen již v prvním kole.

Putin jako Pán prstenů. Prezident obdaroval své spojence „šperky moci“, lidé se mu smějí

Ruský prezident Vladimir Putin obdaroval účastníky neformálního summitu Společenství nezávislých států zajímavým darem. Osmi vůdcům nechal vyrobit speciální prsteny, které zdobí logo společenství a přání šťastného roku 2023. Na sociálních sítích se poté strhla lavina výsměchu, lidem totiž tento Putinův krok připomíná výjev z knihy Pán prstenů.

Čínský prezident ve vězení? Po sociálních sítích se šíří domněnky o vojenském převratu

Uživatelé na sociálních sítích společně s menšími světovými médii šíří neověřené informace o údajně velmi třaskavém dění v Číně. Objevily se spekulace o tom, že tamní armáda využila odcestování prezidenta Si Ťin-pchinga ze země a po jeho návratu z Uzbekistánu státníka uvrhla do domácího vězení. Odborníci považují zprávy za nepravděpodobné.