reklama

V Belgii kvůli nedodržování opatření proti COVID-19 zakázali jednodenní výlety k moři

Během probíhajících letních veder jsou pláže i koupaliště pochopitelně plné lidí. Pozdvižení nyní vzniklo v Belgii, kde některá letoviska kvůli přeplněným plážím, na kterých počet lidí přesahuje povolené normy, zakázala jednodenní výlety k moři. Belgický ministr vnitra ale opatření odsoudil.

reklama

Několik belgických přímořských letovisek zakázalo jednodenní výlety k moři, čímž podle belgického ministra vnitra porušují právo občanů svobodně cestovat. „Bráním ty, kteří si chtějí svobodně zajet k pobřeží. To právo máme všichni. Když si chceme na den zajet k moři, neznamená to, že se z nás na den stanou teroristi,“ uvedl ministr Pieter de Crem.

Nespravedlivé vůči dělnické třídě

Se zákazem nesouhlasí ani organizace League of Families pomáhající rodinám s dětmi. „Najednou zakázat turistům jet k moři znamená, že jim seberete možnost na malý letní výlet. Tohle náhlé opatření je celkem nespravedlivé. Je to nespravedlivé vůči dělnické třídě,“ zmínil člen organizace Thierry Dupiereux.

Zákaz následoval po nedávné potyčce mezi policií a mladými lidmi na jedné z belgických pláží kvůli nedodržování rozestupů na pláži. Mladí lidé po policistech házeli láhve a slunečníky.

„Chceme tu jen slušné turisty, takže sem může přijet kdokoliv, kdo bude dodržovat pravidla. Vyhodíme odsud všechny, kteří to nedodržují,“ vysvětlil Leopold Lippens, starosta města Knokke-Heist.

Tagy:

Hlavní zprávy

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu
Koronavirus

Účinnost vakcín rychle slábne. Posilovací dávka ale rapidně zvyšuje ochranu, i u omikronu

Varianta omikron v posledních dnech v Česku přebírá vládu. Z britské studie UK Health Security Agency vyplývá, že účinnost očkovacích látek proti symptomatickému průběhu nemoci je u varianty omikron výrazně nižší než u varianty delta. Ochrana navíc rychle slábne. Vakcíny ale dál spolehlivě chrání člověka před tím, že skončí s těžkým průběhem v nemocnici. V případě přeočkovaní klesá riziko hospitalizace až o 90 %.

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost
Politika

Vydají poslanci Babiše policii kvůli Čapímu hnízdu? Sněmovní výbor projedná její žádost

Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude v úterý pokračovat v projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Posuzovat má i žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Je možné, že výbor už dá doporučení sněmovnímu plénu, jak by mělo o žádostech rozhodnout.

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

reklama

Domácí zpravodajství

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama