reklama

V Belgii kvůli nedodržování opatření proti COVID-19 zakázali jednodenní výlety k moři

Během probíhajících letních veder jsou pláže i koupaliště pochopitelně plné lidí. Pozdvižení nyní vzniklo v Belgii, kde některá letoviska kvůli přeplněným plážím, na kterých počet lidí přesahuje povolené normy, zakázala jednodenní výlety k moři. Belgický ministr vnitra ale opatření odsoudil.

reklama

Několik belgických přímořských letovisek zakázalo jednodenní výlety k moři, čímž podle belgického ministra vnitra porušují právo občanů svobodně cestovat. „Bráním ty, kteří si chtějí svobodně zajet k pobřeží. To právo máme všichni. Když si chceme na den zajet k moři, neznamená to, že se z nás na den stanou teroristi,“ uvedl ministr Pieter de Crem.

Nespravedlivé vůči dělnické třídě

K tématu

Se zákazem nesouhlasí ani organizace League of Families pomáhající rodinám s dětmi. „Najednou zakázat turistům jet k moři znamená, že jim seberete možnost na malý letní výlet. Tohle náhlé opatření je celkem nespravedlivé. Je to nespravedlivé vůči dělnické třídě,“ zmínil člen organizace Thierry Dupiereux.

Zákaz následoval po nedávné potyčce mezi policií a mladými lidmi na jedné z belgických pláží kvůli nedodržování rozestupů na pláži. Mladí lidé po policistech házeli láhve a slunečníky.

„Chceme tu jen slušné turisty, takže sem může přijet kdokoliv, kdo bude dodržovat pravidla. Vyhodíme odsud všechny, kteří to nedodržují,“ vysvětlil Leopold Lippens, starosta města Knokke-Heist.

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Klidně budu zpívat v roušce, hlavně ať už hrajeme, přeje si Malátný z Chinaski
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama