reklama
CNN Prima News zákaz

zákaz

Výpis příspěvků ke štítku „zákaz“

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

4. prosince 2021 07:57

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

Češi musí zrušit výlety do Rakouska. Vídeň během lockdownu zakáže vstup turistům

19. listopadu 2021 15:54

Rakousko po dobu plošné koronavirové uzávěry zakáže vstup do země za účelem turistiky. Informoval o tom oficiální portál cestovního ruchu. Rakouská vláda po jednání s hejtmany oznámila, že po nedávných rekordních počtech nových nákaz koronavirem spustí od pondělí plošnou uzávěru. Lockdown bude trvat nejméně deset dní, maximálně dvacet.

Tvrdé restrikce pro neočkované v sousedním Sasku. Mají zákaz do hospod i na sportovní akce

5. listopadu 2021 17:14

Neočkovaní v Sasku nesmí od pondělí 8. listopadu do interiérů restaurací, hospod, klubů a na velké kulturní a sportovní akce. V pátek to na tiskové konferenci po jednání zemské vlády oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s pandemií nemoci COVID-19. Výjimku z nových omezení mají jen děti, mládež a lidé, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Nově již v hromadné dopravě nebude možné používat zdravotnické roušky, nezbytný bude respirátor třídy FFP2.

Francie zakáže balit plodiny do plastu. Lidé nechtějí osahané ovoce, bouří se prodejci

12. října 2021 09:57

Obchody ve Francii od ledna nebudou moci prodávat téměř žádné ovoce a zeleninu v plastových obalech, oznámilo tamní ministerstvo životního prostředí. Opatření je součástí širších vládních snah o omezení plastového odpadu a takzvaných plastů na jedno použití. Místní prodejci ovoce si nicméně stěžují, že úřady zákaz byl vyhlášen příliš narychlo.

Volební prohibice v Československu. Politici se báli opilých voličů, komunisté demonstrací

10. října 2021 00:59

V Děhylově na Opavsku to byla i letos těžká volba. Ve dvojdomku v centru obce totiž sídlí pivnice i obecní úřad. „Nejdřív zajdu do hospody, pak k volbám,“ prohlásil 71letý domorodec, když přemítal, zda napřed otevřít dveře vlevo (do hostince Na Kopci) či vpravo (do volební místnosti). V letech 1919 až 1992 měl jasnou volbu, ve volební dny platila prohibice a alkoholické nápoje byly zapovězeny.

Zákaz potratů je protiústavní, rozhodl soud a nařídil Texasu kontroverzní zákon pozastavit

7. října 2021 05:23

Federální soudce Robert Pitman ve středu nařídil americkému státu Texas pozastavit platnost přísného zákona zakazujícího většinu potratů, který vešel v platnost v září. Ve 113 stran dlouhém odůvodnění verdiktu soudce uvedl, že republikánští zákonodárci v Texasu sestrojili bezprecedentní schéma, které pacientům upírá jejich ústavní právo na potrat. O rozhodnutí soudu informovala agentura AP. Stát Texas se proti verdiktu může odvolat.

reklama