reklama
CNN Prima News zákaz

zákaz

Výpis příspěvků ke štítku „zákaz“

Olympijské hry budou definitivně bez diváků. Na tribuny nesmí ani domácí Japonci

Letní olympijské hry v Tokiu budou zcela bez diváků. Rozhodl o tom ve čtvrtek organizační výbor na základě toho, že japonská vláda v metropoli vyhlásila nový nouzový stav. Ten bude platit i během sportovního svátku. Původně měli mít na tribuny odepřený vstup pouze zahraniční fanoušci a Japonci se mohli v omezeném počtu přijít podívat. Nyní ale zákaz platí pro všechny potenciální návštěvníky.

Tvrdá cenzura v Bělorusku: Média nesmí psát o protestech a zveřejňovat výsledky průzkumů

Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko svým podpisem stvrdil změny v zákonech o médiích a hromadných akcích, které zpřísňují pravidla pro pořádání protestů a omezují práci žurnalistů. Novináři nově nesmějí informovat v reálném čase o nepovolených demonstracích. Nová právní norma také zakazuje zveřejňovat bez příslušného povolení v médiích a na internetu výsledky průzkumů mínění, které se týkají společensko-politické situace, uvedla agentura Belta.

Soud zrušil aktuální omezení restaurací či heren. Zakázat hosty nelze, rozhodl

Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil regulaci provozu restaurací, heren a kasin v aktuálním opatření ministerstva zdravotnictví. Rozhodnutí ale nebude mít bezprostřední dopad. Zásah soudu totiž vstoupí v platnost dnem právní moci rozsudku, tedy po vypracování odůvodnění a po doručení. Sporné opatření se týkalo provozu v aktuálním týdnu, pro příští týden je už připravené nové opatření, v základních bodech totožné – vnitřní prostory restaurací mají zůstat zavřené, stejně jako herny a kasina.

reklama