CNN Prima News zákaz

zákaz

Výpis příspěvků ke štítku „zákaz“

U oblíbeného Rimini vyhlásili zákaz koupání. Přemnožily se tam nebezpečné bakterie

29. července 2022 09:40

Na části jadranského pobřeží v Itálii v pátek úřady vyhlásily zákaz koupání. V moři totiž naměřily nadměrnou koncentraci bakterií Escherichia coli, uvedla agentura ANSA. Jedná se o pobřeží v regionu Emilia-Romagna, od ústí Pádu až po známé letovisko Rimini. Za zhoršení kvality mořské vody mohou podle odborníků vysoké teploty a sucho.

Konec spalovacích motorů: Hubáčková se za naše zájmy bila málo, kritizuje opozice

1. července 2022 23:11

Česká republika sice zvedla ruku pro zákaz prodeje nových aut se spalovacími motory od roku 2035, stejně jsme ale při vyjednávání v Evropském parlamentu uspěli. Tak hodnotí začátek českého předsednictví ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Podle opozice se ale za zájmy Česka bila málo. Vyšší dotace a ústupky českým teplárnám prý nestačí.

KOMENTÁŘ: Je nutné zakazovat auta na benzín? Koněspřežky také neskončily z vůle státu

1. července 2022 06:54

Po roce 2035 už by v Evropské unii nemělo být možné koupit nový automobil poháněný benzínem či naftou. O jejich konec se postarali politici, kteří tím chtějí bojovat proti klimatické změně. Jenže proč by měl stát zakazovat něco, co stejně nevyhnutelně míří do propadliště dějin? Technologický pokrok se nedá nařídit, o čemž jsme se už několikrát v historii přesvědčili.

Praha brojí proti popíjení na veřejnosti. Kde všude hrozí od července pokuta za alkohol?

27. května 2022 10:37

Praha rozšíří počet veřejných míst, kde je zakázáno pití alkoholu, z 837 na 1036. Novou vyhlášku, která to stanovuje, ve čtvrtek schválili zastupitelé s platností od července. Zákaz se nově bude týkat také náplavek, kde bude zákaz pití platit od půlnoci do 09:00. Nově rovněž bude pro postih stačit mít otevřenou lahev alkoholu, zatímco dosud museli strážníci přistihnout konzumenta přímo při pití.