CNN Prima News zákaz

zákaz

Výpis příspěvků ke štítku „zákaz“

Michailidu: HHC nesmí připomínat sladkosti pro děti. Válek to má „v paži“, zlobí se Maříková

V připravované legislativě psychomodulačních látek hodláme zamezit, aby HHC výrobky byly dostupné ve formě pro děti. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásila členka rady vlády pro koordinaci drogové politiky Jana Michailidu (Piráti). Poslankyně Karla Maříková (SPD) v souvislosti s tím zkritizovala ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) za to, že má tento problém „v paži“. Ještě před středečním zákazem látky Michailidu varovala před vznikem ilegálního trhu a poptávkou po syntetických náhražkách, jež by mohly být výrazně toxičtější.

Zákaz HHC? První ve vězení skončí uživatelé, ne prodejci. Hrozí jim i několik let, říká expert

Vše nasvědčuje tomu, že by měla být látka HHC zakázána, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL). Ti, kteří tuto látku vlastní, by tak podle národního protidrogového experta Jindřicha Vobořila mohli brzy skončit ve vězení, nemusí se přitom jednat pouze o prodejce, ale především o uživatele.

Vláda dočasně zakáže HHC a další látky. Další omezení musí posvětit eurokomisaři, říká Válek

Prodej produktů s kanabinolem HHC i několika dalšími látkami by měl být v Česku zhruba do měsíce zakázaný. Vláda se ve středu shodla na zařazení HHC i některých jiných substancí na seznam zakázaných látek. Nařízení o tom by měla schvalovat příští týden. Kabinet tak rozhodl poté, co v poslední době v nemocnicích po požití produktů s HHC skončili dospělí i děti. Před zákazem varovala asociace adiktologů i národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS). Požadovali ho naopak vládní lidovci. Kabinetu ho ve středu společně navrhovali ministři zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Podle nich by měl být zákaz dočasný do přijetí novely s regulací prodeje.

Bouřlivé dění v Ekvádoru: Z cely zmizel šéf mocného gangu, v zemi platí výjimečný stav

V Ekvádoru začal platit šedesátidenní výjimečný stav. Prezident Daniel Noboa jej dekretem vyhlásil poté, co z vězeňské cely zmizel odsouzený vůdce gangu. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Adolfo Macías Villamar, známý spíše jako Fito, vede mocný gang Los Choneros, který patrně stojí za některými nepokoji ve věznicích v posledních měsících. Byl vězněn v křídle s maximální ostrahou ve městě Guayaquilu. Mimořádná opatření zahrnují pozastavení práva shromažďování a zákaz nočního vycházení.

Farní sbormistr znásilňoval chlapce, rozhodl pražský soud. Zneužívání říkal „kanadská muka“

Sbormistrovi, který dlouhodobě znásilňoval a zneužíval malé zpěváky ve farním pěveckém sboru, uložil pražský městský soud ve středu čtyři roky vězení. Součástí trestu je i ústavní sexuologické léčení a maximální, tedy desetiletý zákaz práce s dětmi. Verdikt zatím není pravomocný. Muž se po svém zadržení ke skutkům postupně přiznal a po propuštění z vazby dobrovolně nastoupil do bohnické léčebny, kde se přes rok léčí s homosexuální pedofilií.