CNN Prima News zákaz

zákaz

Výpis příspěvků ke štítku „zákaz“

PŘEHLEDNĚ: Zákaz kotlů 1. a 2. emisní třídy i snížení dotací. Co všechno se v září změní?

Letos v září začne platit dlouho očekávaný zákaz kotlů 1. a 2. emisní třídy a takzvané kotlíkové dotace se sníží až o desítky tisíc korun. Během pondělní tiskové konference to uvedl ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Jak bude v budoucnu vypadat vládní podpora? A co kabinet doporučuje občanům, kterých se výměna nevyhovujících kotlů týká? I to se dočtete v přehledu, který připravila redakce CNN Prima NEWS.

Zákaz alkoholu v dovolenkovém ráji: V noci už ho turisté nekoupí, jinak je čekají tučné pokuty

Lokální vláda španělských Baleárských ostrovů vydala nařízení, které na Mallorce a Ibize zcela zakazuje noční prodej alkoholu v oblastech, které jsou vystaveny „nadměrnému cestovnímu ruchu“. Informuje o tom The Independent. Zákaz navazuje na zákon z roku 2020, který místní vláda přijala ve snaze bojovat proti nadměrné konzumaci alkoholu.

Definitivní řešení pro kratom? Sněmovna schválila nová pravidla, týkají se dětí i dospělých

Sněmovna schválila pravidla pro nakládání s látkami typu kratom nebo konopí s nízkým obsahem účinné složky THC. Hlavním cílem poslanecké novely je ochránit před těmito látkami děti. Látky s psychoaktivním účinkem se mají rozlišit podle rizikovosti, přičemž prodávat se boudou moci jen ty méně rizikové a budou si je moci kupovat výhradně dospělí lidé.

Rázný krok školy v Rýmařově: Úplně zakázala mobily. Berou dětem svobodu, míní ředitel

Používání mobilních telefonů a tabletů reguluje během vyučování většina škol. Jsou ale i takové, které jdou ještě dál a zakazují je také o přestávkách nebo v jídelně. Od prvního května se k nim přidá základní škola v Rýmařově na severní Moravě. Její vedení ale nezůstalo jen u toho a připravilo celou řadu vychytávek, které mají žáky zabavit.

TikTok se ohradil proti hrozbě zákazu. Pošlapete svobodu slova 170 milionů Američanů, tvrdí

Sociální síť TikTok se v neděli opět ohradila proti svému potenciálnímu zákazu ve Spojených státech. Ten by podle ní narušil právo na svobodu slova až 170 milionům Američanů, kteří síť používají. Sněmovna reprezentantů USA v sobotu kvůli obavám z úniku dat Američanů do rukou Komunistické strany Číny přijala zákon, jenž by k zákazu vést mohl. TikTok vlastní firma ByteDance se sídlem v Číně, ačkoliv data uživatelů byla podle šéfa sítě Shou Zi Chewa vždy uložena ve Spojených státech nebo Singapuru.