reklama

V rozvodněné řece uvázlo auto: Řidič se dostal na břeh, ženu zachránili hasiči

Řidič si chtěl z nepochopitelných důvodů zkrátit cestu domů brodem přes rozvodněnou řeku Morávku u obce Raškovice na hranici s obcí Vyšní Lhoty. Vjel tak na brod i přes to, že byla v řece zvýšená hladina. Uvnitř vozu zůstala žena se psem. Hasiči museli na vylovení auta den čekat.

reklama

Zbytečný hazard nebo jen těžko uvěřitelná neopatrnost – tak by se dala popsat situace, u které zasahovali hasiči z Frýdeckomístecka. Na pomoc je přivolal řidič, který i přes zvýšenou hladinu vjel přímo do řeky Morávky. Myslel si, že projede brodem. Jenže vodohospodáři v tu chvíli vypouštěli nedalekou přehradu.

Silný proud tak začal auto unášet. Řidič se ven ještě stihl dostat a doplaval na břeh. Uvnitř vozu ale cestovala ještě žena se psem. Ta zůstala uvnitř vozu. Měla přitom velké štěstí. Auto se totiž začalo naklánět. Na poslední chvíli se ale zastavilo o skrytou hráz na dně koryta řeky a proud ho tak na střechu neotočil. Žena dokázala vylézt na střechu auta a čekala na pomoc.

Hasiči museli do akce zapojit speciální obojživelné vozidlo. Jedině tak se bylo možné bezpečně k ženě dostat. Nejprve ji dostali nezraněnou na břeh, poté se jim podařilo pomoci i vystrašenému psovi. „Za pomoci obojživelného pásového transportéru PTS 10 z útvaru v Hlučíně se povedlo odtáhnout automobil zpět k brodu, kde byl posléze vytažen na břeh,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

O mnoho komplikovanější bylo vytažení samotného vozidla. To v silném proudu nebylo možné, a tak záchranáři dohodli snížení průtoku z přehrady Morávky s vodohospodáři a voda opadla. Až druhý den se mohli na místo vrátit a auto vytáhli na břeh.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama