V rozvodněné řece uvázlo auto: Řidič se dostal na břeh, ženu zachránili hasiči

V rozvodněné řece uvízlo auto

Řidič si chtěl z nepochopitelných důvodů zkrátit cestu domů brodem přes rozvodněnou řeku Morávku u obce Raškovice na hranici s obcí Vyšní Lhoty. Vjel tak na brod i přes to, že byla v řece zvýšená hladina. Uvnitř vozu zůstala žena se psem. Hasiči museli na vylovení auta den čekat.

Zbytečný hazard nebo jen těžko uvěřitelná neopatrnost – tak by se dala popsat situace, u které zasahovali hasiči z Frýdeckomístecka. Na pomoc je přivolal řidič, který i přes zvýšenou hladinu vjel přímo do řeky Morávky. Myslel si, že projede brodem. Jenže vodohospodáři v tu chvíli vypouštěli nedalekou přehradu.

Silný proud tak začal auto unášet. Řidič se ven ještě stihl dostat a doplaval na břeh. Uvnitř vozu ale cestovala ještě žena se psem. Ta zůstala uvnitř vozu. Měla přitom velké štěstí. Auto se totiž začalo naklánět. Na poslední chvíli se ale zastavilo o skrytou hráz na dně koryta řeky a proud ho tak na střechu neotočil. Žena dokázala vylézt na střechu auta a čekala na pomoc.

Hasiči museli do akce zapojit speciální obojživelné vozidlo. Jedině tak se bylo možné bezpečně k ženě dostat. Nejprve ji dostali nezraněnou na břeh, poté se jim podařilo pomoci i vystrašenému psovi. „Za pomoci obojživelného pásového transportéru PTS 10 z útvaru v Hlučíně se povedlo odtáhnout automobil zpět k brodu, kde byl posléze vytažen na břeh,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

O mnoho komplikovanější bylo vytažení samotného vozidla. To v silném proudu nebylo možné, a tak záchranáři dohodli snížení průtoku z přehrady Morávky s vodohospodáři a voda opadla. Až druhý den se mohli na místo vrátit a auto vytáhli na břeh.

Tagy: