banka

Výpis příspěvků ke štítku „banka“

Spořicí účty přestávají být výhodné. Kam své peníze nasměrovat a jak investovat?

Překvapivě nízká inflace potěšila řadu lidí. Spotřebitelé se spořicími účty ale nejásají. Důvodem je menší růst spotřebitelských cen. Bankám se totiž při klesajících úrokových sazbách České národní banky nevyplatí držet vysoké úroky a při klesající inflaci je velmi rychle snižují. Přinášíme proto přehled nejvýhodnějších spořicích účtů a také tipy, kam své peníze můžete investovat.

Skandál v Sokole. Podvodnice měla ukrást 40 milionů korun, po odhalení spáchala sebevraždu

Zaměstnankyně České obce sokolské (ČOS) podvedla tělovýchovnou organizaci i banku a neoprávněně získala miliony korun, sdělil tiskový mluvčí Sokola Radek Smekal. Doplnil, že financování běžné činnosti spolku údajný trestný čin neohrozí, stejně tak se záležitost nijak nedotkne příprav letošního všesokolského sletu. Případ vyšetřuje policie. Mluvčí pražských policistů Jan Daněk uvedl, že výše škody je nejméně 40 milionů korun.

KOMENTÁŘ: Právnička připravila klienty o 150 milionů. Co dělat, abyste o své peníze nepřišli

Advokáti řeší velký průšvih. Jejich nyní již bývalá kolegyně advokátka Hana Suková zpronevěřila 153 milionů korun svých klientů, jež měla v úschově. Pravděpodobnost, že se vám něco takového stane, je sice velmi nízká, kolem půl promile, ale i tak logicky děsí. Co proti okradení můžete tedy dělat? Co byste si měli ohlídat a co dělá či dělat může Česká advokátní komora (ČAK), aby se takovým případům zabránilo?

Bankovní identita PŘEHLEDNĚ: Vaše pravá digitální občanka. Na daně i přihlášky na střední

V praxi už třetím rokem slouží jako digitální občanka a měl by ji mít každý, kdo používá internetové bankovnictví. Přesto některé lidi její existence dodnes překvapuje. Řeč je o bankovní identitě, jejímž prostřednictvím se mohou nejen občané ČR přihlašovat do aplikací státní správy nebo od 1. února nově podávat přihlášky na přijímací zkoušky. Kolik lidí ji používá, k čemu dalšímu slouží a jak ji vytvořit? Na to vše odpovíme v přehledu redakce CNN Prima NEWS.

Do čeho investovat v roce 2024? Velmi atraktivní jsou státní dluhopisy, shodli se experti

Státní dluhopisy jsou stále atraktivní investicí, shodli se v pořadu Svět financí s Trinity bank na CNN Prima NEWS ředitelka investic pro Evropu u největší švýcarské pojišťovny Zurich Insurance Group Kamila Horáčková a ekonom Lukáš Kovanda. Vhodné je podle nich investovat také do akcií. Zároveň ale upozornili, že zde hrozí větší riziko. Podle Kovandy by tak do akcií měli investovat spíše mladší lidé.

Obce mají na účtech miliardy a neinvestují, zlobí se ministerstvo financí. Radnice se brání

Peněz, které mají obce na běžných účtech, rychle přibývá. Blíží se hranici 400 miliard korun. Uvádí to ministerstvo financí. Podle něj je to chyba, prostředky by se měly investovat. Radnice se ale brání. Na investice si prý nejprve musí našetřit, proto se finance na účtech hromadí. A kvůli nejistotám z budoucího vývoje zatím nechtějí příliš utrácet.

Půjčil si od pěti bank miliony, o vše přišel. Muž ze Zlína pustil podvodníky do počítače

Při domnělých investicích do kryptoměny přišel šestatřicetiletý muž ze Zlína podle policie o více než 2,4 milionu korun. Po neznámém pachateli, který od něj peníze vylákal, nyní policisté pátrají. V případě dopadení a odsouzení mu za podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Před obdobnými podvody policie opakovaně varuje.

Taxikář hrdinou. Zachránil zoufalou babičku před podvodníky, s policisty pak vymyslel plán

Místo toho, aby bez řečí odvezl stařenku na určené místo, taxikář v Bratislavě se o ni zajímal a zabránil trestnému činu. Vystrašenou ženu, která pospíchala do banky vložit peníze, aby její syn neskončil ve vězení, uklidnil a zalarmoval policii. Hned mu bylo jasné, že se babička stala obětí podvodníků. Jeho pohotovou reakci včetně následné akce s policisty zachytila kamera.