reklama

banka

Výpis příspěvků ke štítku „banka“

Společná kasa je minulostí. Téměř pětina Čechů má před partnerem tajemství ohledně peněz

27. listopadu 2021 08:42

Tajemství týkající se peněz má před partnerem nebo partnerkou 18 procent Čechů. Častěji jsou to muži než ženy, nejvíce ve věku 35 až 44 let se základním nebo středoškolským vzděláním a z menších obcí od 1 000 do 1 900 obyvatel. Vyplývá to z průzkumu, který agentura NMS Market Research uskutečnila pro Raiffeisenbank mezi více než tisícovkou respondentů.

Nad dvěma lupiči spadla klec. Policie dopadla podezřelé z přepadení banky a pošty

10. listopadu 2021 14:17

Policie výrazně postoupila v dvou navzájem nesouvisejících případech loupeže. Policisté dopadli muže, který je podezřelý z toho, že na konci října přepadl bankovní pobočku v Teplicích. Na Českolipsku zase kriminalisté chytli muže, který měl vyloupit pobočku České pošty na Českolipsku. V obou případech pachatelé vyhrožovali střelnou zbraní.

Vysoká inflace požírá lidem úspory. Jak zhodnotit peníze, když úroky v bance nestačí?

28. června 2021 05:59

Tempo růstu cen se v Česku drží nad dvěma procenty už od září 2017. Po většinu loňského roku se dokonce držela výše než tři procenta, což je nejvíce za posledních devět let. Naproti tomu úrokové sazby u naprosté většiny běžných spořicích produktů rychlé zdražování nekompenzují. Inflace tak Čechům požírá úspory. Jak z toho ven?

Co je to otevřené bankovnictví?

10. května 2021 10:30

Otevřené bankovnictví je možnost využívání klientských i jiných dat nejen bankami, ale i dalšími společnostmi, které splní požadavky pro využívání dané služby. Zpřístupnění těchto dat se děje prostřednictvím tzv. API (Application Programming Interface).

reklama