CNN Prima News Moskva

Moskva

Výpis příspěvků ke štítku „Moskva“

Naši velitelé neumí válčit, bědují ukrajinští vojáci. Chybí jim zbraně a drony si platí sami

Totální nedostatek moderních zbraní na frontě, drony, které si musejí vojáci platit ze svého, a naprostá nekompetentnost velících důstojníků. To je jen krátký výčet z dlouhého seznamu problémů, s nimiž se potýkají podle svých slov ukrajinští vojáci, navzdory značné podpoře, kterou dostávají ze Západu. Deník Bild přinesl rozhovor s pěti vojáky z různých jednotek na frontě, kteří popisují svůj každodenní život a těžkosti, jimž musí čelit.

PŘEHLEDNĚ: Dlouhý „seznam hanby“. Podívejte se, které firmy nadále působí v Rusku

Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině. To vzkazuje dlouhodobě Kyjev společnostem, které se ani více než rok a tři čtvrtě po vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za poslední měsíce podnikání v Rusku značně omezilo, nebo úplně ukončilo několik dalších velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.

Dvouletou holčičku unesenou z Ukrajiny adoptoval šéf prokremelské strany. Dostala nové jméno

Ukrajinské batole, které bylo v roce 2022 odvezeno z dětského domova v tehdy Ruskem obsazeném městě Cherson, nakonec adoptoval lídr prokremelské strany Spravedlivé Rusko Sergej Mironov a jeho manželka. V investigativní reportáži mapující osudy dětí nezákonně odvezených z Ukrajiny na ruské území to zjistili novináři stanice BBC. Podle nich má nyní dvouletá dívka zcela novou identitu, adoptivní rodiče jí nechali změnit celé jméno.

Putinovi vypršelo datum spotřeby, tvrdí americký analytik. Argumentuje i mocným špionem

Ruský prezident Vladimir Putin by mohl být po smrti, tvrdí americký analytik Jason Jay Smart. Své tvrzení navíc podpořil několikabodovým seznamem, ve kterém shrnuje pochybné události, které se v poslední době kolem Putina odehrály. Navíc nejde o první případ, kdy se spekuluje o úmrtí ruského prezidenta. Podobně zprávy zveřejňuje například telegramový kanál General SVR. Před podobnými zvěstmi však opakovaně varoval český novinář žijící v Moskvě Jiří Just, podle kterého je kanál dezinformační.

Putinova „olympiáda“: Megaakce za stovky milionů dolarů s koupenými světovými hvězdami

Mezinárodní olympijský výbor se stále nerozhodl, zda příští rok umožní ruským sportovcům účast na olympijských hrách v Paříži. A tak se země snaží protrhnout izolaci, ve které se ocitla kvůli pokračující vojenské agresi na Ukrajině, jinak. Na podzim 2024 Rusko plánuje uspořádat vlastní sportovní akci, podobnou právě olympiádě. Její rozpočet činí stovky milionů dolarů, které mají přilákat největší hvězdy sportu z ciziny.

Řehka: Musíme se připravit na válku s Ruskem. Moskva se upíná k volbám v USA, tvrdí Pavel

Je nutné se připravit na válku s technologicky vyspělým nepřítelem, konkrétně s Ruskem. Na konferenci Diplomacie a bezpečnost, která se odehrála v Praze pod záštitou ministerstva zahraničí, to prohlásil náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel Řehka. Dodal, že budování obrany může v ideálním případě vést k tomu, že ke konfliktu nedojde. Prezident Petr Pavel řekl, že v případě války na Ukrajině aktuálně hraje čas ve prospěch Ruska.

Za ruský antisemitismus může Západ, zní z Kremlu. Hon na Židy z letiště zosnoval Kyjev, tvrdí

Rusko tvrdí, že za znepokojujícím incidentem z letiště v Machačkale stojí západní vlivy. Klíčovou roli v něm sehrál Kyjev, tvrdí mluvčí ministerstva zahraničí Zacharovová. Kreml kvůli těmto nařčením svolal schůzku nejvyššího vedení země. Ukrajina jakoukoliv vlastní roli v incidentu jasně popřela. Mnozí upozorňují na absurditu obvinění státem, který chtěl invazí na Ukrajinu podle svých slov sousední zemi denacifikovat a jehož občané se přitom pokusili o pogrom. Rusko má zároveň nechvalnou pověst antisemitské země, doplnil pro CNN Prima NEWS rusista Jiří Just.

Vřava v Machačkale. Rozzuřený dav s vlajkami Palestiny vtrhl na letiště, chtěl dostat Židy

Nedělní záběry z hlavního města ruského Dagestánu Machačkaly oblétly sociální sítě – je na nich zachyceno, jak do budovy tamního letiště vnikl rozzuřený dav a pátral po cestujících židovského vyznání, kteří v ten moment přiletěli z Tel Avivu. Někteří z agresorů měli v rukách palestinské vlajky. K uklidnění emocí byli nasazeni členi ozbrojených sil OMON, kteří hromadně zatýkali. Letiště bylo uzavřeno. O případu informovala agentura Nexta.

Ruský kanál šíří zprávy o Putinově smrti. Dezinformace pro lepší dezoláty, říká Just

Anonymní telegramový účet šíří zprávy o smrti ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle sdílené informace by jeho tělo mělo být uložené v chladicím boxu v prezidentské rezidenci poblíž města Valdaj v Novgorodské oblasti. Před zprávou varuje spolupracovník CNN Prima NEWS v Moskvě Jiří Just, podle kterého se jedná o jasnou dezinformaci a kouřovou clonu.