reklama
CNN Prima News Moskva

Moskva

Výpis příspěvků ke štítku „Moskva“

Ruští žoldáci brutálně popravili Syřana: Rozbili mu ruce kladivem, rozsekali ho a zapálili

Členové tajemné ruské žoldnéřské organizace byli v Moskvě obviněni z mučení a hrubého porušení lidských práv. Nahrávka pocházející ze Sýrie ukazuje, jak její členové děsivým způsobem umučí mladého Syřana. Ruská justice se ale prý k ničemu nemá, a tak se bratr umučeného rozhodl poskytnout CNN exkluzivní rozhovor. Záběry jsou brutální a nejsou vhodné pro slabší povahy.

Dálnice z Prahy měla vést až do Moskvy, před 50 lety byl otevřen první úsek D1

Před půlstoletím 12. července 1971 byla otevřena první česká dálnice, dvacetikilometrový úsek z Prahy do Mirošovic. „Jsme na začátku výstavy naší dálniční sítě,“ uvítalo přestřihnutí pásky Rudé právo. Soudruzi předpokládali, že do roku 2000 se dálnice dostaví až na hranice se Sovětským svazem. A Rusové následně celé dílo protáhnou až do Moskvy.

Moskva si kvůli Vrběticím předvolala velvyslance Pivoňku. Česká diplomacie to popírá

Moskva ve čtvrtek oznámila, že si kvůli kauze Vrbětice předvolala českého velvyslance. Podle ruských tiskových agentur o tom na briefingu informovala mluvčí ruské diplomacie. Praha tuto zprávu popřela. České velvyslanectví v Moskvě odmítlo ČTK sdělit podrobnosti. „Mohu vyvrátit, že by pan velvyslanec měl být předvolán, jak uvedly zahraniční agentury,“ řekla později mluvčí Černínského paláce Eva Davidová.

Česko opustila zbylá část vyhoštěných ruských diplomatů

Aktualizováno

Zbylá část vyhoštěných zaměstnanců ruského velvyslanectví v pondělí po 16:40 odletěla z ruzyňského letiště do Ruska. Do letadla, které zamířilo do Moskvy, nastoupilo odhadem šest až sedm desítek lidí. Česko museli ruští diplomati a zaměstnanci opustit kvůli kauze Vrbětice do konce května. Od úterý by na ruské ambasádě v Praze mělo působit sedm diplomatů a 25 administrativně-technických pracovníků.

Z letiště v Ruzyni odletěl speciál se zaměstnanci ruské ambasády

Z třetího terminálu pražského letiště v Ruzyni v sobotu po 14:30 odletěl ruský vládní speciál, který dopraví do Ruska část diplomatů a zaměstnanců ruského velvyslanectví vyhoštěných z Česka kvůli kauze Vrbětice. Odlet potvrdila mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Do letadla nastoupilo několik desítek lidí. Do konce května by měly podle rozhodnutí české vlády opustit ruskou ambasádu desítky diplomatů a zaměstnanců. Další letadlo má pro ně přiletět v pondělí.

Starosta Moskvy kritizuje Rusy, že se neočkují. V Evropě za to platí desetitisíce, lhal

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin vyjádřil znepokojení nad pomalým tempem očkování proti COVID-19 v ruském hlavním městě a skutečností, že lidé se nenechávají očkovat, přestože vakcína je široce dostupná. V projevu, který byl v pátek zveřejněn na jeho webu, zároveň ale také lživě uvedl, že v Rusku je očkování zadarmo, zatímco v ostatních evropských zemích za něj lidé platí v přepočtu desítky tisíc korun, všímají si ruskojazyčná média.

Hamáčkovu plánovanou cestu do Ruska vyšetřuje policie. Ve hře je i trestný čin

Aktualizováno

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zahájila úkony trestního řízení v případě neuskutečněné cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Uvedla to dnes Česká televize. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej pro CNN Prima NEWS potvrdil, že podezření se týká dvou trestných činů, konkrétně ohrožení utajované informace a zneužití pravomoci úřední osoby. Podle Hamáčka je vyšetřování v pořádku.

Politologové: Hamáček by měl rezignovat. Škodí sobě, straně i České republice

Předseda ČSSD Jan Hamáček by měl rezignovat na své politické funkce, jelikož se příliš zamotal v kauze Vrbětice. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli politologové Ladislav Cabada z Metropolitní univerzity a Ladislav Mrklas z Cevro institutu. Reagovali tak na výzvu ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), podle níž by měl Hamáček rezignovat, pokud se prokáže, že o své cestě do Moskvy lhal.

reklama