CNN Prima News Moskva

Moskva

Výpis příspěvků ke štítku „Moskva“

Živě
ON-LINE: Rusové v Mariupolu obsadili dvě komerční lodě. Ukrajinci hlásí úspěch u Chersonu

6. července 2022 06:58

Rusové se soustředí na vytvoření plné kontroly nad Luhanskou oblastí, Ukrajinci hlásí pokrok v Chersonské oblasti. Náčelník ukrajinských ozbrojených sil poděkoval Česku a Polsku za tanky. Rusové v Mariupolu obsadili dvě komerční lodě. Volodymyr Zelenskyj zkritizoval úterní rozhodnutí ukrajinské armády, která zakázala mužům v branném věku pohyb mimo trvalé bydliště bez zvláštního povolení. Bude žádat vysvětlení.

Ruským Belgorodem zahřměla série explozí. Zemřeli nejméně tři lidé, uvedl gubernátor

3. července 2022 05:47

Ruským Belgorodem, které se nachází v blízkosti hranic s Ukrajinou, zahřměla série explozí. Informovala o tom v noci na neděli média s odvoláním na gubernátora Belgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova. Ten později uvedl, že zemřeli tři lidé a další čtyři jsou ranění. Ve své poslední zprávě o situaci ve městě však neupřesnil, co se stalo, poznamenala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Bezcitné útoky na civilisty: Počet obětí ruských raket u Oděsy se zvýšil na dvě desítky

1. července 2022 17:34

Na dvě desítky stoupl počet obětí ruského nočního raketového útoku ve vsi Serhijivka u Oděsy na jihozápadě Ukrajiny, uvádí ruskojazyčný web BBC. Mezi 20 mrtvými je i jedenáctiletý chlapec. Dalších čtyřicet lidí bylo zraněno, z toho i šest dětí a jedna těhotná žena. Předchozí bilance byla 18 mrtvých a 38 raněných. Mluvčí německé vlády Steffen Hebestreit v této souvislosti konstatoval, že se ruský prezident Vladimir Putin bude muset z nočního raketového útoku v Oděské oblasti zodpovídat.

Renomovaná agentura Moody's potvrdila ruskou platební neschopnost. Moskva selhání odmítá

28. června 2022 10:13

Ruská federace je v platební neschopnosti, protože věřitelé nedostali na účet platbu úroků. Uvedla to mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service, jež je jednou z autorit, která může takové prohlášení učinit. Moskva selhání u obsluhy zahraničního dluhu dosud odmítala s odkazem na to, že peníze odeslala, ale věřitelé je nedostali kvůli západním sankcím uvaleným na Moskvu.

Rusové ostřelovali i město Lysyčansk. Zemřelo osm lidí, dalších 21 se zranilo

27. června 2022 08:30

Ruská armáda v neděli znovu ostřelovala Kyjev, při útoku zemřel nejméně jeden člověk. Spojené státy spolu s dalšími zeměmi ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chystají další protiruské sankce, které postihnou mimo jiné ruský zbrojní průmysl či osoby odpovědné za válečné zločiny na Ukrajině. Prezident Volodymyr Zelenskyj ale požaduje daleko víc. V Kremenčuku hoří po zásahu raketami nákupní centrum. Uvnitř má být přes 1000 lidí. Ruský prezident Vladimir Putin se zúčastní summitu největších světových ekonomik G20, který se má konat na podzim v Indonésii.

Ruský klon McDonald's má problém. Nenabízet Big Mac je velká škoda, naříká jeho ředitel

26. června 2022 05:44

Obyvatelé Moskvy a jejího okolí mohou od 12. června navštěvovat fastfoody s názvem Chutně & tečka, které mají nahradit McDonald’s. Ten se kvůli ruské invazi na Ukrajinu kompletně stáhl ze země. Jak se zatím napodobenině amerického „Mekáče“ daří? Generální ředitel Oleg Paroev připustil, že je pro firmu velmi náročné nahrazovat některé suroviny i dodavatele. „Big Mac zmizel z jídelního lístku, což nám moc nepomáhá a je to velká škoda,“ dodal.