reklama
CNN Prima News Moskva

Moskva

Výpis příspěvků ke štítku „Moskva“

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

16. září 2021 20:52

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Ruští žoldáci brutálně popravili Syřana: Rozbili mu ruce kladivem, rozsekali ho a zapálili

22. července 2021 19:00

Členové tajemné ruské žoldnéřské organizace byli v Moskvě obviněni z mučení a hrubého porušení lidských práv. Nahrávka pocházející ze Sýrie ukazuje, jak její členové děsivým způsobem umučí mladého Syřana. Ruská justice se ale prý k ničemu nemá, a tak se bratr umučeného rozhodl poskytnout CNN exkluzivní rozhovor. Záběry jsou brutální a nejsou vhodné pro slabší povahy.

Dálnice z Prahy měla vést až do Moskvy, před 50 lety byl otevřen první úsek D1

12. července 2021 06:37

Před půlstoletím 12. července 1971 byla otevřena první česká dálnice, dvacetikilometrový úsek z Prahy do Mirošovic. „Jsme na začátku výstavy naší dálniční sítě,“ uvítalo přestřihnutí pásky Rudé právo. Soudruzi předpokládali, že do roku 2000 se dálnice dostaví až na hranice se Sovětským svazem. A Rusové následně celé dílo protáhnou až do Moskvy.

Moskva si kvůli Vrběticím předvolala velvyslance Pivoňku. Česká diplomacie to popírá

1. července 2021 16:21

Moskva ve čtvrtek oznámila, že si kvůli kauze Vrbětice předvolala českého velvyslance. Podle ruských tiskových agentur o tom na briefingu informovala mluvčí ruské diplomacie. Praha tuto zprávu popřela. České velvyslanectví v Moskvě odmítlo ČTK sdělit podrobnosti. „Mohu vyvrátit, že by pan velvyslanec měl být předvolán, jak uvedly zahraniční agentury,“ řekla později mluvčí Černínského paláce Eva Davidová.

Česko opustila zbylá část vyhoštěných ruských diplomatů

31. května 2021 16:55
Aktualizováno

Zbylá část vyhoštěných zaměstnanců ruského velvyslanectví v pondělí po 16:40 odletěla z ruzyňského letiště do Ruska. Do letadla, které zamířilo do Moskvy, nastoupilo odhadem šest až sedm desítek lidí. Česko museli ruští diplomati a zaměstnanci opustit kvůli kauze Vrbětice do konce května. Od úterý by na ruské ambasádě v Praze mělo působit sedm diplomatů a 25 administrativně-technických pracovníků.

Z letiště v Ruzyni odletěl speciál se zaměstnanci ruské ambasády

29. května 2021 14:53

Z třetího terminálu pražského letiště v Ruzyni v sobotu po 14:30 odletěl ruský vládní speciál, který dopraví do Ruska část diplomatů a zaměstnanců ruského velvyslanectví vyhoštěných z Česka kvůli kauze Vrbětice. Odlet potvrdila mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková. Do letadla nastoupilo několik desítek lidí. Do konce května by měly podle rozhodnutí české vlády opustit ruskou ambasádu desítky diplomatů a zaměstnanců. Další letadlo má pro ně přiletět v pondělí.

Starosta Moskvy kritizuje Rusy, že se neočkují. V Evropě za to platí desetitisíce, lhal

21. května 2021 21:55

Starosta Moskvy Sergej Sobjanin vyjádřil znepokojení nad pomalým tempem očkování proti COVID-19 v ruském hlavním městě a skutečností, že lidé se nenechávají očkovat, přestože vakcína je široce dostupná. V projevu, který byl v pátek zveřejněn na jeho webu, zároveň ale také lživě uvedl, že v Rusku je očkování zadarmo, zatímco v ostatních evropských zemích za něj lidé platí v přepočtu desítky tisíc korun, všímají si ruskojazyčná média.

reklama